2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław w roku 2024
Beschreibung: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław. Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Jarosław w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami t. j.: a) zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, b) zbierane selektywnie odpady komunalne (t. j.: tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal) oraz odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu; 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków we wsi Tuczempy przy ul. Sanowej 21 i we wsi Kostków numer 95A, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości; 3) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny; 4) Na terenie Gminy Jarosław obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, t. j.: pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław uchwalonym uchwałą nr VII/187/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław wraz z uchwałą nr VII/126/2020 z 20 października 2020 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław i uchwałą nr X/161/2021 Rady Gminy Jarosław z dnia 6 października 2021 r. zmieniającą uchwałę w sprawie regulaminu czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław – stanowiącymi załącznik do SWZ oraz uchwale nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ; 5) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi ww. Uchwałą Nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. – stanowiącą załącznik do SWZ; 6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ; 7) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia; 8) Hierarchią sposobów postępowania z odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, właściwą uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz uchwałami Rady Gminy Jarosław.
Interne Kennung: UG.271.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy i skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości odbioru śmieci z terenu Gminy . Brak realizacji tej usługi niewątpliwie wpłynąłby negatywnie na bezpieczeństwo zdrowia mieszkańców oraz na ochronę środowiska. Obecnie obowiązująca umowa na Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy zawarta jest na okres do 29.02.2024 roku. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go, tj. 35-dniowego, mogłoby oprowadzić do niemożności udzielenia zamówienia w terminie zabezpieczającym ciągłość realizacji usługi, zgodnie z uchwałą KIO z dnia 9 maja 2019 r., sygn. KIO/KD 39/19.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Jarosław w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami t. j.: a) zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, b) zbierane selektywnie odpady komunalne (t. j.: tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal) oraz odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu; 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków we wsi Tuczempy przy ul. Sanowej 21 i we wsi Kostków numer 95A, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości; 3) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny; 4) Na terenie Gminy Jarosław obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, t. j.: pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław uchwalonym uchwałą nr VII/187/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław wraz z uchwałą nr VII/126/2020 z 20 października 2020 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław i uchwałą nr X/161/2021 Rady Gminy Jarosław z dnia 6 października 2021 r. zmieniającą uchwałę w sprawie regulaminu czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław – stanowiącymi załącznik do SWZ oraz uchwale nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ; 5) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi ww. Uchwałą Nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. – stanowiącą załącznik do SWZ; 6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ; 7) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia; 8) Hierarchią sposobów postępowania z odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, właściwą uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz uchwałami Rady Gminy Jarosław.