2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla obiektów znajdujących się na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w taryfie A23 dla obiektów znajdujących się na terenie Zamawiającego w Promniku, ul. Św. Tekli 62, gmina Strawczyn w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. od 1 maja 2026 r. na okres 12 miesięcy tj. 30 kwietnia 2027 r. lub 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy gdyby nie udało się podpisać umowy w terminie wskazanym, obowiązującej nie wcześniej niż po skutecznym przeprowadzeniu procesu zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia, zostały określone w istotnych postanowieniach umowy – załącznik nr 8 do SWZ. 2. Zamawiający jest wytwórcą energii wyprodukowanej w odnawialnym źródle energii, elektrowni biogazowej, stanowiącej jednostkę kogeneracji, 2,04 MW na podstawie obowiązującej Koncesji nr WWE/17803/12045/W/DZO/2020/MDz wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i wymaga w wyniku udzielonego zamówienia świadczenia na jego rzecz usługi odbioru i bilansowania handlowego wytwarzanej i wprowadzanej do sieci energii elektrycznej. Data uruchomienia źródła wytwarzającego energię: 2015 rok. Ze względu na fakt, że produkcja energii elektrycznej oraz wewnętrzne zużycie przez Zamawiającego są zmienne, Zamawiający nie jest w stanie podać dokładnych ilości energii, którą wprowadzać będzie do sieci w trakcie obowiązywania umowy. Orientacyjne ilości roczne wprowadzanej energii wynoszą około 600 MWh (dane z 2025 r.). Wolumen ujęty przez zamawiającego w postępowaniu przetargowym jest wolumenem pomniejszonym o energię wyprodukowaną i zużytą przez Zamawiającego na potrzeby własne. Energia wprowadzana jest do sieci głównie w porze nocnej.
Interne Kennung: PGO/03/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001