2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vývoj pyrotechnického průlomového prostředku na nosné konstrukce budov
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytnutí služby ve výzkumu, vývoji a inovací na řešení projektu bezpečnostního výzkumu v rámci Programu SecPro ve smyslu § 2 odst. 2 písm. g) zákona č. 130/2002 Sb. o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění, zaměřeného na: Vývoj prototypu pyrotechnického průlomového prostředku na nosné konstrukce budov. Policie ČR provádí zákroky a výcviky k těmto zákrokům, při kterých je nutné vytvořit násilný vstup – průlom, pomocí různých technik jako jsou například beranidla, páčidla, hydraulické systémy atd. V některých případech, zpravidla se jedná o nejzávažnější formy zločinu včetně terorismu, je nutné provést průlom v co nejkratším čase. Minimalizování časového hlediska zajištuje jednak taktickou výhodu, ale především chrání životy a zdraví zakročujících policistů a nezúčastněných osob. S přihlédnutím k výše uvedenému se nejefektivnějším prostředkem vyprofilovalo použití výbušniny. Problematika násilného prolamování pomocí výbušnin je v rámci Policie ČR upravena zákonem a příslušnými prováděcími předpisy. Obecně platí, že výbušninu, včetně komponentů výbušninu obsahující, je možno použít proti překážkám kladeným pachatelem. V našem případě se jedná o překážku tvořenou nosnou konstrukcí budov. Jelikož stavebnictví, které se zabývá realizací nosných konstrukcí budov, je dynamicky se rozvíjející obor, který dnes majitelům nemovitostí nabízí širokou škálu možností volby různých materiálů a jejich kombinací je zapotřebí mít takový pyrotechnický průlomový prostředek, který reaguje na změny materiálového složení v nosných konstrukcích budov a to hlavně přesně definovaným množstvím laborované trhaviny tak, aby v případě potřeby nasazení při policejním zákroku byla zajištěna jeho účinnost a současně adekvátní bezpečnost. Policie ČR, prostřednictvím odborníků na práci s výbušninou, navrhuje projekt zaměřit na princip řezné nálože, případně kombinaci náloží tlačných a řezných. S ohledem na výše uvedené je dalším cílem vývoje určení vhodné konstrukce průlomového prostředku (plast, gel, voda apod.) a stanovit doporučené gramáže laborované trhaviny s ohledem na typ nosné konstrukce budov. Očekávaným výsledkem výzkumu bude funkční výrobek "Prototyp" k ověření vlastností v praxi nebo na zkušebně před zavedením nulté nebo hromadné výroby.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: MV-200625/VZ-2025