174575-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge for Kredsløb Affaldsenergi A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAfhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge for Kredsløb Affaldsenergi A/S
BeschreibungUdbuddet omfatter afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge for Kredsløb Affaldsenergi A/S. Udbuddet omfatter følgende 2 delopgaver (delkontrakter): Delopgave (delkontrakt) 1: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge – Energianlæg Skanderborg. Delopgave (delkontrakt) 2: Afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge – Energianlæg Lisbjerg. De udbudte delopgaver (delkontrakter) – herunder krav til/vilkår for opgavernes udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelAfhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge - Energianlæg Skanderborg
BeschreibungDelopgave (delkontrakt) 1 omhandler afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge fra Energianlæg Skanderborg. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten er gældende fra den 1. juni 2026 til den 31. maj 2034, medmindre Kredsløb opsiger kontrakten. Kredsløb kan tidligst opsige kontrakten efter 2 års løbetid og opsigelse skal meddeles med minimum 6 måneders varsel.
LosLOT-0002
TitelAfhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge - Energianlæg Lisbjerg
BeschreibungDelopgave (delkontrakt) 2 omhandler afhentning, sortering/behandling og afsætning af slagge fra Energianlæg Lisbjerg. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.