2. Verfahren
Verfahren
Titel: PN 06/26 Świadczenie usługi w zakresie przewozu pacjentów transportem sanitarnym z zespołem typu T.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi w zakresie przewozu pacjentów transportem sanitarnym z zespołem typu T, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz z istotnymi postanowieniami umownymi oraz obowiązującą u Zamawiającego Instrukcją -IO 4-53-13 stanowiącą załącznik nr 12 do niniejszej SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 4 do SWZ (OPZ) - opis przedmiotu zamówienia. 3.2. Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo Warunki Umowne będące załącznikiem nr 5 do SWZ „Wzór umowy”. Przed podpisaniem umowy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (w przypadku wyboru ich oferty, jako najkorzystniejszej) przedstawią Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców. W terminie do 2 dni przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu: o kopie polis komunikacyjnych i ważnych dowodów rejestracyjnych ww. pojazdów, o kopia polisy OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł, o wykaz osób, które będą świadczyć usługę Zamawiającego wraz z kserokopią ich uprawnień potwierdzonych za zgodność z oryginałem. 3.3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm Podwykonawców - zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 3.4. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy PZP stosuje się odpowiednio. 3.5. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY: 3.5.1. Stosownie do treści art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących prace, które obejmują następujące rodzaje czynności objęte przedmiotem zamówienia: tj. kierowców, pracowników (obsada karetki), jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (T.J. Dz.U.2025r., poz. 277), o ile nie będą one bezpośrednio wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią jednoosobowej działalności gospodarczej. Sposób dokumentowania, weryfikacji, uprawnień w zakresie kontroli zatrudnienia oraz sankcje wynikające z nieprzestrzegania ww. wymogów określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 SWZ. 3.5.2. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności, np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej). 3.5.3. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy PZP. 3.5.4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP.
Interne Kennung: PN 06/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi w zakresie przewozu pacjentów transportem sanitarnym z zespołem typu T, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz z istotnymi postanowieniami umownymi oraz obowiązującą u Zamawiającego Instrukcją -IO 4-53-13 stanowiącą załącznik nr 12 do niniejszej SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 4 do SWZ (OPZ) - opis przedmiotu zamówienia. 3.2. Szczegółowe warunki i zasady realizacji przedmiotu zamówienia określają dodatkowo Warunki Umowne będące załącznikiem nr 5 do SWZ „Wzór umowy”. Przed podpisaniem umowy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (w przypadku wyboru ich oferty, jako najkorzystniejszej) przedstawią Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców. W terminie do 2 dni przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu: o kopie polis komunikacyjnych i ważnych dowodów rejestracyjnych ww. pojazdów, o kopia polisy OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł, o wykaz osób, które będą świadczyć usługę Zamawiającego wraz z kserokopią ich uprawnień potwierdzonych za zgodność z oryginałem. 3.3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm Podwykonawców - zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli są już znani. 3.4. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy PZP, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przepis art. 122 ustawy PZP stosuje się odpowiednio. 3.5. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY: 3.5.1. Stosownie do treści art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących prace, które obejmują następujące rodzaje czynności objęte przedmiotem zamówienia: tj. kierowców, pracowników (obsada karetki), jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (T.J. Dz.U.2025r., poz. 277), o ile nie będą one bezpośrednio wykonywane przez daną osobę w ramach prowadzonej przez nią jednoosobowej działalności gospodarczej. Sposób dokumentowania, weryfikacji, uprawnień w zakresie kontroli zatrudnienia oraz sankcje wynikające z nieprzestrzegania ww. wymogów określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 SWZ. 3.5.2. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy sytuacji, w której Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca osobiście wykonuje powyższe czynności, np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej). 3.5.3. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy PZP. 3.5.4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. W celu wstępnego potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 ustawy PZP, Wykonawca składa wraz z ofertą opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, następujące dokumenty: L.p. Rodzaj dokumentu 1. Wypełniony i podpisany Formularz cenowy załącznik nr 1 do SWZ. 2. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz Oferty (zgodnie z dokumentem określającym status prawny Wykonawcy lub dołączonym do oferty pełnomocnictwem) załącznik nr 2 do SWZ. 3. Formularz „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia” (dalej jako JEDZ/jednolity dokument) - wypełniony i podpisany, pod rygorem nieważności, przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (zgodnie z dokumentem określającym status prawny Wy-konawcy lub dołączonym do oferty pełnomocnictwem) załącznik nr 3 do SWZ. 4. Oryginał pełnomocnictwa lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez oso-bę wystawiającą lub przez notariusza, jeżeli osobą podpisującą ofertę nie będzie osoba upoważniona na podstawie dokumentu określającego status prawny Wykonawcy. Dla peł-nomocnictwa tego, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tj. Dz.U. 2025 poz. 1154 ze zm.) nie jest wymagane uiszczenie opłaty. Pełno-mocnictwo winno być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. 5. Ofertę należy przesłać na platformę do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn/szpital_gromkowskiego przy odpowiednim postępowaniu. Oferta musi być sporządzona według załączników przygotowanych przez Zamawiającego oraz opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zadanie nr 1