2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt om anskaffelse af lager- og logistikløsning for byggeprojekt ved Terminal 3 Airside (1)
Beschreibung: Københavns Lufthavne A/S’ udbyder kontrakt om anskaffelse af lager- og logistikløsning for byggeprojekt ved Terminal 3 Airside “Nyt etableret Airport shoppingscenter". Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan ansøge om prækvalifikation.
Interne Kennung: 2026-T3AE-Logistik
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling, hvilket indebærer, at kun prækvalificerede tilbudsgivere har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39173000 Lagerungseinheiten, 42965100 Lagerhaus-Verwaltungssystem, 44613400 Lagercontainer, 45213220 Bauarbeiten für Lagerhallen, 45213260 Bau von Lagerdepots, 48430000 Softwarepaket für die Lagerbestandsverwaltung, 48782000 Zentralspeicherverwaltungssoftwarepaket, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 72212430 Entwicklung von Lagerverwaltungssoftware, 79991000 Lagerbestandskontrolle
5. Los
Los: LOT-0000