2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Modernizacja oświetlenia na terenie Miasta i Gminy Łosice"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego polegająca na dostawie i wymianie opraw nieenergooszczędnych na oprawy typu LED na terenie miasta i gminy Łosice w ilości 1 115 sztuk. Zamówienie obejmuje: Wykonanie modernizacji następujących elementów systemu oświetleniowego: - wymiana oświetlenia sodowego na nowoczesne energooszczędne oświetlenie LED wyposażone w autonomiczny układ redukcji mocy, dostosowane do sterowania oprawą bez dodatkowych modyfikacji, - wymiana istniejących konstrukcji nośnych – wysięgniki, mocowania, haki, - wymiana istniejących elementów zasilających i zabezpieczeń – przewody od granicy stron, skrzynki bezpiecznikowe, bezpieczniki, - montaż systemu soft-start do szaf SOU, - dostosowanie szaf SOU do zdalnego sterowania oprawami, Sporządzenie wymaganej dokumentacji projektowej i odbiorowej. Wykonanie robót instalacyjnych na podstawie uzgodnionych przez PGE Dystrybucja S.A. projektów technicznych lub dokumentacji opisującej planowane działania. Przeprowadzenie wymaganych prób i badań, wraz z uzyskaniem odbiorów robót i przygotowaniem dokumentów związanych z oddaniem obiektów do użytkowania. Do zadań Wykonawcy będzie należała realizacja następujących prac: • przewiduje się maksymalne wykorzystanie istniejących słupów, sieci oświetleniowej, co jest zgodne z postulatem, o możliwie oszczędne skalkulowanie potrzeb inwestycyjnych. Wymiana wskazanych opraw w ilości 1115 szt., wysięgników w ilości 120 szt., 1115 szt. przewodów zasilających od zabezpieczenia do oprawy na przewody w podwójnej izolacji, wymianę 1042 szt. zabezpieczeń dla sieci napowietrznej, montaż systemu soft-start w szafach oświetlenia ulicznego, • Wykonawca jest zobowiązany do odtworzenia nawierzchni dróg zniszczonych w czasie wykonywania robót do stanu nie gorszego niż pierwotny i zapewnienia przejezdności dróg. • wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia na drogach podlegających modernizacji i przeprowadzenie rozruchu urządzeń dla całości zadania, • prowadzenie robót zgodnie z wytycznymi PGE Dystrybucja S.A.. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia w ramach dostawy Modernizacja Oświetlenia na terenie Miasta i Gminy Łosice stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Przedmiarze robót stanowiący załącznik nr 2 do SWZ. Nie dokonano podziału zamówienia na części z następujących powodów. Charakterystyka zamówienia, w szczególności jej przedmiot nie pozwala na dzielenie zamówienia na części z powodów technicznych i ekonomicznych. Wykonanie zamówienia przez jednego wykonawcę umożliwi efektywniejsze egzekwowanie prawa do rękojmi i gwarancji. Biorąc pod uwagę również stosunkowo nisko budżetowo przedmiot zamówienia brak podziału na części nie ograniczy dostępu do zamówienia na małych i średnich przedsiębiorców. Rozdzielenie dostawy groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy dostawy wykonanej przez różnych Wykonawców. Zamówienie stanowi spójną całość co wynika wprost z opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych opraw które będą podłączone do jednego systemu który funkcjonuje na terenie całej gminy. Oferty częściowe powodowałyby ryzyko zaoferowania różnych systemów opraw które nie współgrałyby ze sobą i powodowały niefunkcjonalność. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Osobna dostawa opraw przez różnych wykonawców powodowałaby znaczne zwiększenie kosztów i trudności organizacyjne. Istniałoby ryzyko konfliktu pomiędzy monterami opraw i systemu w razie zgłaszania roszczeń gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Zakres i specyfika zamówienia uzasadnia udzielenie zamówienia jednemu Wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność i ryzyko za całe zamówienie. Dokonanie podziału zamówienia na części stanowiłoby utrudnienie dla efektywnego wydatkowania środków i terminowej i realizacji zamówienia. Jeżeli i wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza tam rozwiązania równoważne opisanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważne. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia niniejszego postępowania, za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, iż należy przyjąć, że odniesieniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne.
Vorherige Bekanntmachung: 547235-2024
Interne Kennung: GPK.271.20.24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Modernizacja oświetlenia na terenie Miasta i Gminy Łosice
Menge: 1 115 Stück