174813-2026 - Wettbewerb
Polen – Transport von Haushaltsabfällen – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Prabuty
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Prabuty
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu Miasta i Gminy Prabuty. 2. Usługa, o której mowa w pkt. 1 obejmuje również zbieranie i odbieranie odpadów komunalnych zebranych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz prowadzenie tego punktu. 3. Z terenu Miasta i Gminy Prabuty w latach 2022 – 2025 zbierano średnio rocznie następujące ilości odpadów: 2 140 Mg zmieszanych odpadów komunalnych; 130 Mg papieru i tektury; 194 Mg szkła; 307 Mg tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych oraz opakowań z matali; 225 Mg odpadów wielkogabarytowych; 637 Mg odpadów ulegających biodegradacji; 160 Mg odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz 193 Mg popiołów i żużli 4. Szacuje się, że się, że w okresie od 1 lipca 2026 do 30 czerwca 2030 r. na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne rocznie powstanie około 2 250 Mg zmieszanych odpadów komunalnych oraz około 2 250 Mg odpadów zebranych selektywnie. 5. Zgodnie z danymi meldunkowymi, według stanu na dzień 31.12.2025 r. Miasto i Gminę Prabuty zamieszkiwało: 11 844 osoby, z czego 7 773 osoby na terenie miasta Prabuty, natomiast 4 071 osoby na terenie wiejskim gminy. Natomiast z godnie ze złożonymi deklaracjami na terenie Miasta i Gminy Prabuty zamieszkuje 9 511 osób. 6. Na terenie Miasta i Gminy Prabuty znajduje się około 2 000 budynków mieszkalnych. Zestawienie ilości i rodzajów nieruchomości na terenie Miasta i Gminy Prabuty, na których zamieszkują mieszkańcy stanowi Załącznik nr 1a i 1b do Opisu przedmiotu zamówienia. 7. Na terenie Gminy Prabuty znajdują się 24 zbiorcze punkty do gromadzenia odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (dotyczy jedynie nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe). Zestawienie miejscowości wraz z ilością zbiorczych punktów do gromadzenia odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy stanowi załącznik nr 1c do Opisu przedmiotu zamówienia. 8. Na terenie Miasta i Gminy Prabuty występuje około 220 nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne. Wykaz nieruchomości niezamieszkałych z ilością i wielkością pojemników oraz worków stanowi załącznik nr 1d do Opisu przedmiotu zamówienia. 9. Na terenie Miasta i Gminy Prabuty znajduje się około 3 650 gospodarstw domowych. 10. Łączna powierzchnia Gminy Prabuty wynosi 191,2 km2, z czego 6 km2 stanowi obszar miasta Prabuty. 11. Długość dróg na terenie Miasta i Gminy Prabuty wynosi 211 km. Wykaz długości i rodzajów poszczególnych dróg stanowi Załącznik nr 2 do Opisu przedmiotu zamówienia. 12. Opis przedmiotu zamówienia zawiera TOM II OPZ SWZ. 13. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera TOM III PPU SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Odwrócona kolejność oceny ofert: 1) W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp (tzw. procedurę odwróconą). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia JEDZ, gdyż Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3) Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Zamawiający kontynuuje powyższą procedurę do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej ocenia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający kontynuuje procedurę, o której mowa w 3 do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy