2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w trakcie realizacji zadania pn.: Budowa i modernizacja infrastruktury kolejowej w związku z planowaną budową zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej
Beschreibung: (I.) Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w trakcie realizacji zadania pn.: Budowa i modernizacja infrastruktury kolejowej w związku z planowaną budową zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej. (II.) Procedura: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z Działem II Rozdziałem 3 Oddziałem 2 ustawy Pzp; 2. Oferta, oświadczenia i dokumenty pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. Komunikacja w postępowaniu – inna niż składanie ofert - odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności składanie wniosków o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej: "SWZ"), przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi na przesłane wezwania. Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”; 4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania i potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą w szczególności następujące oświadczenia i dokumenty: 1) JEDZ Wykonawcy (każdego z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia); 2) Oświadczenia Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Szczegółowe wymagania w tym zakresie określają pkt. 8.1.- 8.3. Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ). 5. Informacje dotyczące postaw wykluczenia Wykonawców wskazano w dokumentach zamówienia, w tym w szczególności w pkt 7 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ): 5.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca podlega wykluczeniu z postępowania również na podstawie okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, zmienionego Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23.10.2025 r. (przesłanki obligatoryjne). 5.2. Zamawiający wykluczy również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp (przesłanka fakultatywna). 5.3. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. 5.4. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt. 1), 2) lub 5) lub na podstawie art. 109 ust 1 pkt 4) ustawy Pzp, celem udowodnienia braku podstaw do wykluczenia, może podjąć działania wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 5.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Oferta, oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt 11.4. Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział I SWZ (w tym oświadczenie JEDZ Wykonawcy), składane na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt., przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf. Oferta, oświadczenia i dokumenty, o których mowa wyżej, pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentacji podmiotu – wystawcy dokumentu zgodnie z formą reprezentacji określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej albo przez pełnomocnika. 7. Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% zaoferowanej ceny brutto. Wymagania dotyczące zabezpieczenia wykonania umowy określono w pkt. 22 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ).
Interne Kennung: 26/IZ/1/U
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w trakcie realizacji zadania pn.: Budowa i modernizacja infrastruktury kolejowej w związku z planowaną budową zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w trakcie realizacji zadania pn.: Budowa i modernizacja infrastruktury kolejowej w związku z planowaną budową zintegrowanego węzła przesiadkowego w Bielsku-Białej. 2. umowa z Wykonawcą robót budowlanych o realizację ww. budowy i modernizacji zwana jest dalej „KONTRAKTEM”. 3. przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w rozumieniu art. 25 ustawy Prawo budowlane w tym w szczególności reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane; sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania; potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy oraz nadzorowanie robót Wykonawcy KONTRAKTU i zatwierdzanie wszelkich materiałów, techniki i technologii budowlanej oraz jakości wykonania, zgodnie z Dokumentacją Projektową i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz KONTRAKTEM, w tym w szczególności nadzór nad: - rozbudową układu drogowego; - przebudową sieci gazowej; - przebudową infrastruktury kolejowej; - rozbiórkami i budową obiektów kubaturowych; - przebudową sieci kanalizacji deszczowej; - przebudową sieci wodociągowej; - przebudową sieci oświetlenia ulicznego; - przebudową sieci elektroenergetycznej - przebudową sieci teletechnicznej; - robotach innych (wg potrzeb), a także weryfikację dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wykonanych w ramach KONTRAKTU pod kątem ich kompletności, poprawności i zgodności z obowiązującymi przepisami a także zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym część specyfikacji warunków zamówienia sporządzonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie KONTRAKTU oraz koordynowanie robót z gestorami sieci. 4. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziałach IV – V Specyfikacji Warunków Zamówienia. 5. Zamówienie, w części obejmującej nadzór na realizacją Zakresu 2 KONTRAKTU, jest dofinansowane ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 2027 w ramach działania FENX.03.01 „Transport miejski”, Priorytet FENX.03 „Transport miejski".