2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 z Zakładu Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa) tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, stanowiących komponent do produkcji paliwa alternatywnego RDF wytworzonych w procesie mechanicznej i ręcznej obróbki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów zebranych selektywnie oraz odpadów wielkogabarytowych Zakładzie Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach 156, gm. Nysa, woj. Opolskie. Odpady o kodzie 19 12 12 przed przekazaniem do transportu i zagospodarowania zostaną wstępnie rozdrobnione. 2. Odpady o kodzie 19 12 12 objęte przedmiotem zamówienia będą stanowiły odpady frakcji nadsitowej jako materiał przeznaczony do produkcji paliwa alternatywnego RDF, po wydzieleniu odpadów tarasujących oraz po ręcznej segregacji na linii sortowniczej i separacji metali żelaznych i nieżelaznych. Oferowany sposób zagospodarowania powyższego odpadu musi by ć zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tekst jednolity Dz. U. z 2023r., poz. 1587 z późn. zm.). 3. Odbiór odpadów dokonywany będzie transportem organizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt. Wykonawca będzie transportował odebrane odpady samochodami ciężarowymi przystosowanymi do przewozu odpadów w postaci luźnej i będzie posiadał wpis do rejestru w zakresie transportu odpadów, o którym mowa w art. 50 ust. 1 pkt 5 lit. b, ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. z 2023r., poz. 1587 z późn. zm.). 4. Szacowana ilość odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła do 1 200 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości odbieranych odpadów bez prawa do dochodzenia roszczeń. Minimalna gwarantowana ilość odpadów wynosi 1 000 Mg. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 5. Odbiór odpadów odbywał się będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 16:00 z terenu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Domaszkowicach, 48-303 Nysa, Domaszkowice 156 transportem własnym Wykonawcy. Zamawiający zapewnia załadunek odpadów. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie się odbywało na zalegalizowanej wadze samochodowej, na terenie Zakładu Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów i będzie potwierdzane kwitem wagowym z systemu wagowego oraz potwierdzeniem wygenerowania Karty Przekazania Odpadów zgodnie z wytycznymi systemu Bazy Danych o Odpadach. Ważenie każdorazowo będzie potwierdzane przez Wykonawcę w systemie Baza Danych o Odpadach poprzez zrealizowanie przejęcia odpadu. 6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: kierowanie pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa m.in. załącznik do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, stanowiące integralną część SWZ.
Interne Kennung: PZ/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem: https://ekom.ezamawiajacy.pl 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera rozdział 7 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001