See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale vedr. indkøb og levering af fældningskemikalier til renseanlæg
Beschreibung: Nærværende udbud omfatter indkøb og levering af fældningskemikalier til Hillerød Spildevand og Halsnæs Spildevand renseanlæg og pumpestationer. Udbuddet er opdelt i 2 delaftaler: •Delaftale 1: Fældningskemikalier til Hillerød Spildevand •Delaftale 2: Fældningskemikalier til Halsnæs Spildevand Tilbudsgiver kan afgive tilbud på én eller begge delaftaler. Delaftale 1: Hillerød Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Jernkloridsulfat •Polyaluminiumklorid Delaftale 2: Halsnæs Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Polyaluminiumklorid •Jernklorid •Jern(ll/lll)klorid eller Jern(III)klorid Der henvises til det fulde udbudsmateriale for en mere detaljeret beskrivelse af krav til de enkelte produkter. Rammeaftalen forventes at have kontraktstart 01-05-2025 og er gældende i 2 år med mulighed for forlængelse i 2 x 12 måneder på uændrede vilkår.
Vorherige Bekanntmachung: 95312-2025
Interne Kennung: 411295
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24310000 Anorganische Grundchemikalien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24960000 Verschiedene chemische Erzeugnisse, 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung, 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Fældningskemikalier til Hillerød Spildevand
Beschreibung: Hillerød Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Jernkloridsulfat •Polyaluminiumklorid
Interne Kennung: 411297
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Rammeaftalen kan forlænges i 2x12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Fældningskemikalier til Halsnæs Spildevand
Beschreibung: Halsnæs Spildevand A/S skal købe følgende kemikalier: •Polyaluminiumklorid •Jernklorid •Jern(ll/lll)klorid eller Jern(lll)klorid
Interne Kennung: 411298