See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA SPRZĘTU, OPROGRAMOWANIA I USŁUG realizowana w ramach projektu pn. SKALPEL (System Komputerowych Aplikacji Lekarskich i Pielęgniarskich - eLeczenie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu, oprogramowania i usług realizowana w ramach projektu pn. SKALPEL (System Komputerowych Aplikacji Lekarskich i Pielęgniarskich – eLeczenie 2. Zamówienie realizowane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach działania D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącego elementem komponentu D „Efektywność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Część (pakiet) stanowi: Pakiet nr 1 – Sprzęt serwerowy, Pakiet nr 2 – Stanowiska komputerowe, Pakiet nr 3 – Rozbudowa sieci WiFi, Pakiet nr 4 – Mobilne stacje pielęgniarskie, Pakiet nr 5 – Biblioteka taśmowa, Pakiet nr 6– Cyberbezpieczeństwo, Pakiet nr 7– System DLP (Data Loss Prevention) , Pakiet nr 8– System cyfryzacji dokumentacji i obiegu dokumentów, Pakiet nr 9 – Świadczenie usługi SOC (Security Operation Center), Pakiet nr 10 – Rozwinięcie systemu kopii bezpieczeństwa poprzez stworzenie środowiska zapasowego, Pakiet nr 11 – System EDR (Endpoint Detection and Response) , Pakiet nr 12 – Integracja systemu CeZ (Centrum eZdrowie) PUI (Platformą Usług Inteligentnych), Pakiet nr 13 – Rozszerzenie oprogramowania RIS o moduł dozymetryczny/rejestrowanie dawki, Pakiet nr 14 – Rozbudowa systemu SIEM, Pakiet nr 15 – Rozwinięcie centralnego systemu zarządzania komputerami, Pakiet nr 16 – Rozbudowa HIS wraz z nadzorem autorskim i serwisowym, Pakiet nr 17 – System do zarządzania podatnościami, Pakiet nr 18 - Rozbudowa modułów do wydawania dokumentacji obrazowej dla pacjentów.
Vorherige Bekanntmachung: 11913-2026
Interne Kennung: WSP-DZP-2100-40/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 48822000 Computerserver, 48823000 Dateiverwalter, 30230000 Computerbezogene Geräte, 32420000 Netzausrüstung, 30234500 Arbeitsspeichermedien, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233100 Computerspeichereinheiten, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 30214000 Arbeitsplätze, 30213300 Tischcomputer, 30231300 Bildschirme, 30231310 Flachbildschirme, 32415000 Ethernet-Netz, 30237200 Computerzubehör, 32428000 Netzwerkaufrüstung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 32425000 Netzbetriebssystem, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 30213100 Tragbare Computer, 30233160 Streamer-Laufwerk, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 30213200 Tablettcomputer, 30231320 Tastbildschirme, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48516000 Softwarepaket für den Datenaustausch, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PAKIET NR 1 – SPRZĘT SERWEROWY
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje instalację, konfigurację i uruchomienie infrastruktury serwerowej w dwóch serwerowniach Zamawiającego, w tym serwerów, macierzy dyskowych, przełączników szkieletowych, systemu wirtualizacji, biblioteki taśmowej oraz zasilacza awaryjnego (UPS), wraz z migracją środowiska wirtualnego, integracją z istniejącą siecią i systemem backupowym oraz niezbędnymi akcesoriami montażowymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3(1) – Wykaz parametrów / cech techniczno-użytkowych Szczegółowy zakres prac w ramach wdrożenia infrastruktury serwerowej został ujęty w Załączniku nr 4 – Zakres prac wdrożeniowych.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 48822000 Computerserver, 48823000 Dateiverwalter, 30230000 Computerbezogene Geräte, 32420000 Netzausrüstung, 30234500 Arbeitsspeichermedien, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233100 Computerspeichereinheiten, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0002
Titel: PAKIET NR 2 – STANOWISKA KOMPUTEROWE
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę i konfigurację stanowisk komputerowych (200 szt.), w skład których wchodzą stacje robocze (komputery biurkowe oraz monitory ekranowe), wraz z niezbędnym oprogramowaniem podstawowym, okablowaniem i akcesoriami zapewniającymi pełną funkcjonalność stanowiska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3(2) – Wykaz parametrów / cech techniczno-użytkowych.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze, 30213300 Tischcomputer, 30231300 Bildschirme, 30231310 Flachbildschirme
Los: LOT-0003
Titel: PAKIET NR 3 – ROZBUDOWA SIECI WiFi
Beschreibung: Zakres obejmuje dostawę 10 przełączników dostępowych do podłączenia punktów dostępowych do sieci LAN oraz dostawę, instalację i konfigurację 120 punktów dostępowych, wraz z wykonaniem niezbędnego okablowania i integracją z istniejącą infrastrukturą bezprzewodową Zamawiającego, tak aby stanowiły one spójną, jednolitą sieć Wi-Fi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3(3) – Wykaz parametrów / cech techniczno-użytkowych: Szczegółowy zakres prac w ramach wdrożenia sieci bezprzewodowej został ujęty w Załączniku nr 4 – Zakres prac wdrożeniowych.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 32420000 Netzausrüstung, 32415000 Ethernet-Netz, 30237200 Computerzubehör, 32428000 Netzwerkaufrüstung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 32425000 Netzbetriebssystem, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0004
Titel: PAKIET NR 4 – MOBILNE STACJE PIELĘGNIARSKIE
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę 15 mobilnych stacji pielęgniarskich – mobilnych wózków medycznych z komputerem przenośnym, zapewniających mobilny dostęp do dokumentacji medycznej i pracę przy pacjencie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3(4) – Wykaz parametrów / cech techniczno-użytkowych:
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0005
Titel: PAKIET NR 5 – BIBLIOTEKA TAŚMOWA
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie biblioteki taśmowej, wraz z niezbędnymi akcesoriami, nośnikami, etykietami oraz usługami serwisowymi i wsparciem technicznym, zapewniającymi bezpieczne kopie zapasowe i archiwizację danych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(5) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 5
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233160 Streamer-Laufwerk, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0006
Titel: PAKIET NR 6– CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostarczenie centralnego systemu logowania, raportowania i korelacji, umożliwiającego centralizację procesu logowania zdarzeń sieciowych, systemowych oraz bezpieczeństwa w ramach całej infrastruktury zabezpieczeń, wdrożenie systemu kontroli dostępu zdalnego VPN, systemu NAC do zarządzania dostępem do sieci LAN/WLAN, rozbudowę systemu UTM o dwa urządzenia firewall oraz wdrożenie systemu WAF do ochrony aplikacji webowych i API. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(6) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0007
Titel: PAKIET NR 7– SYSTEM DLP (Data Loss Prevention)
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę 50 licencji systemu DLP (Data Loss Prevention) wraz z oprogramowaniem i niezbędnymi komponentami, umożliwiającego monitorowanie, kontrolę i zapobieganie nieautoryzowanemu wyciekowi danych w infrastrukturze Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(7) – Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 7
Los: LOT-0008
Titel: PAKIET NR 8– SYSTEM CYFRYZACJI DOKUMENTACJI I OBIEGU DOKUMENTÓW
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę i wdrożenie systemu cyfryzacji dokumentacji medycznej z elektronicznym podpisem pacjenta, w tym 13 ekranów, 52 tabletów mobilnych, 13 skanerów, 65 licencji systemowych, szkolenia personelu oraz 36-miesięczne wsparcie i opiekę serwisową. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3(8) – Wykaz parametrów / cech techniczno-użytkowych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(8) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer, 30231310 Flachbildschirme, 30231320 Tastbildschirme, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0009
Titel: PAKIET NR 9 – ŚWIADCZENIE USŁUGI SOC (Security Operation Center)
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje przeprowadzenie analizy i oceny środowiska bezpieczeństwa Zamawiającego oraz świadczenie usługi SOC (Security Operation Center) polegającej na monitorowaniu, analizowaniu i reagowaniu na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(9) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 9
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0010
Titel: PAKIET NR 10 – ROZWINIĘCIE SYSTEMU KOPII BEZPIECZEŃSTWA POPRZEZ STWORZENIE ŚRODOWISKA ZAPASOWEGO
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje stworzenie środowiska wysokiej dostępności baz danych poprzez migrację istniejącego środowiska na nową platformę wirtualizacyjną oraz segmentację środowisk bazodanowych na infrastrukturze Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(10) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0011
Titel: PAKIET NR 11 – SYSTEM EDR (Endpoint Detection and Response)
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę i wdrożenie systemu Endpoint Detection and Response (EDR) dla 400 stanowisk, umożliwiającego monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na zagrożenia na urządzeniach końcowych w celu ochrony przed atakami i minimalizacji ryzyka wynikającego z podatności oprogramowania oraz błędów użytkowników. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(11) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0012
Titel: PAKIET NR 12 – INTEGRACJA SYSTEMU Z SYSTEMEM CeZ (Centrum eZdrowie) PUI (Platformą Usług Inteligentnych)
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje dostawę i wdrożenie systemu umożliwiającego integrację z PUI (Platformą Usług Inteligentnych) CeZ (Centrum eZdrowie), zapewniającego funkcjonalności AI zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (CeZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(12) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48516000 Softwarepaket für den Datenaustausch, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0013
Titel: PAKIET NR 13 – ROZSZERZENIE OPROGRAMOWANIA RIS O MODUŁ DOZYMETRYCZNY/REJESTROWANIE DAWKI
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje rozszerzenie oprogramowania RIS o moduł dozymetryczny do rejestrowania dawek oraz dostawę komputera przenośnego do przeglądu badań obrazowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(13) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0014
Titel: PAKIET NR 14 – ROZBUDOWA SYSTEMU SIEM
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje rozbudowę istniejącego systemu SIEM SecureVisio o dodatkowe urządzenia podlegające analizie oraz zapewnienie wsparcia technicznego i aktualizacji licencji serwisowej na 36 miesięcy
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0015
Titel: PAKIET NR 15 – ROZWINIĘCIE CENTRALNEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA KOMPUTERAMI
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje rozbudowę istniejącego systemu zarządzania komputerami ITManager, zapewnienie licencji serwisowej na 400 stanowisk na 36 miesięcy.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 15
Los: LOT-0016
Titel: PAKIET NR 16 – ROZBUDOWA HIS WRAZ Z NADZOREM AUTORSKIM I SERWISOWYM
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje rozbudowę systemu HIS wraz z nadzorem autorskim i serwisowym przez 36 miesięcy, w tym dostawę i aktywację następujących licencji i modułów: • Pulpity lekarskie – 30 licencji • Pulpity pielęgniarskie – 30 licencji • Karta anestezjologiczna – licencja open • Ankiety udarowe – licencja open • Portal CPP – 1000 użytkowników • Rozbudowa ruchu chorych – 10 licencji • Moduł zarządzania groźnymi bakteriami – licencja open • Zaawansowany lekospis – licencja open • Integracja systemu PACS z repozytorium EDM – 1 licencja • Rozszerzenie EDM o 9 nowych dokumentów ustawowych – licencja open • Rozliczenia PRO – 1 licencja • Dodatkowe moduły apteczne – 3 licencje • Zaawansowane skanowanie leków – licencja open • Cyfryzacja dokumentacji HIS oraz indeksacja na Platformie P1 – licencja open Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(16) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Los: LOT-0017
Titel: PAKIET NR 17 – SYSTEM DO ZARZĄDZANIA PODATNOŚCIAMI
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje wdrożenie lokalnego systemu zarządzania podatnościami (Vulnerability Manager) z sondami skanującymi, skanowaniem sieci, urządzeń i aplikacji webowych, kampaniami phishingowymi, zarządzaniem użytkownikami i integracjami oraz 3-letnim wsparciem technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(17) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 17
Los: LOT-0018
Titel: PAKIET NR 18 – ROZBUDOWA MODUŁÓW DO WYDAWANIA DOKUMENTACJI OBRAZOWEJ DLA PACJENTÓW
Beschreibung: Zakres pakietu obejmuje rozbudowę modułów systemu do wydawania dokumentacji obrazowej pacjentom, zapewniając pełną funkcjonalność na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych z dostępem przez przeglądarkę internetową. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 5(18) – Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48517000 IT-Softwarepaket, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software