2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - zasobnik piechoty górskiej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - zasobnik piechoty górskiej. Zakres zamówienia obejmuje dwa zadania.
Vorherige Bekanntmachung: 753841-2025
Interne Kennung: 6/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, iż posiada zdolność techniczną lub zawodową w realizacji dostaw, przez co rozumie się: że wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje, 1 dostawę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznawane będą dostawy wszelkiego rodzaju rodzaju plecaków, zasobników piechoty górskiej, lekkich pasów taktycznych (dawniej szelek do przenoszenia oporządzenia WDTT Wzór 988B/MON) realizowane na rzecz służb mundurowych*), o wartości nie mniejszej niż: zadanie nr 1 - 2 250 000,00 zł brutto; zadanie nr 2 - 2 544 000,00 zł brutto; * Pod pojęciem dostaw na rzecz służb mundurowych zamawiający rozumie dostawy realizowane na rzecz Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Leśnej, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, powyższy warunek zostanie spełniony, jeśli: co najmniej jeden z wykonawców wykaże, że posiada wymagane doświadczenie w realizacji dostaw (niedopuszczalne jest „sumowanie” powyższego warunku). W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego doświadczenia wykonawca zobowiązany jest załączyć do wniosku wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Kryterium selekcji: 1.W przypadku, gdy warunki minimalne spełni więcej niż 10 (dziesięciu) wykonawców, zamawiający stworzy ich listę rankingową przyznając oceny według poniższych zasad: W celu oceny wniosków w zakresie kryterium selekcji żądane będzie przedstawienie wykazu należycie wykonanych dodatkowych dostaw, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, również wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznawane będą dostawy wszelkiego rodzaju plecaków, zasobników piechoty górskiej, lekkich pasów taktycznych (dawniej szelek do przenoszenia oporządzenia WDTT Wzór 988B/MON) realizowane na rzecz służb mundurowych) o wartości: za każdą wskazaną dodatkową (jednak nie więcej niż 4 dostawy) dostawę, każda o wartości co najmniej: Zadanie nr 1 - 2 250 000,00 zł brutto; Zadanie nr 2 - 2 544 000,00 zł brutto; wykonawca otrzyma 25 pkt, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2. Punkty będą przydzielane wyłącznie na podstawie wykazu wykonanych lub wykonywanych dostaw, wraz z referencjami bądź innymi dokumentami, które wykonawca złoży wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wykaz wykonanych dostaw, a także referencje bądź inne dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu. Uwaga: Zamawiający zastrzega, iż w zakresie kryterium selekcji punktowane będą wyłącznie dostawy inne niż wskazane na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu. 3. W przypadku, gdy wykonawca będzie posługiwał się doświadczeniem pozyskanym jako uczestnik konsorcjum, będzie musiał udowodnić, iż osobiście zrealizował dostawy o wartościach wskazanych powyżej. 4. Pozycja wykonawcy na liście będzie uzależniona od sumy punktów uzyskanych za wykazane dostawy. 5. Jeżeli dwóch lub więcej wykonawców otrzyma taką samą liczbę punktów (więcej niż zero), o ich kolejności w rankingu decydować będzie łączna wartość brutto dostaw wskazanych w kolejności w wykazie. 6. W przypadku gdy podczas sporządzania rankingu w oparciu o powyższe zasady, zamawiający nie będzie mógł wyłonić 10 wykonawców do zaproszenia do złożenia oferty, o kolejności ujmowanych wykonawców w rankingu, będzie decydować data złożenia wniosku (...)
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18931100 Rucksäcke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zasobnik piechoty górskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – zasobnik piechoty górskiej w ilościach określonych w dokumentach zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): 987B/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) Zaświadczenie o posiadaniu wzoru zakładowego zasobników piechoty górskiej zgodnego z WDTT 987B/MON i wzorem PUiW do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi z terminem wystawienia po 24.05.2019 r.; b) Certyfikat zgodności wyrobu o spełnieniu wymagań WDTT nr 987B/MON. Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo dostawy zasobników piechoty górskiej w ilości wskazanej w dokumentach zamówienia. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.
Los: LOT-0002
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – zasobnik piechoty górskiej w ilościach określonych w dokumentach zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): WDTT 987B/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: a) Zaświadczenie o posiadaniu wzoru zakładowego zasobników piechoty górskiej zgodnego z WDTT 987B/MON i wzorem PUiW do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi z terminem wystawienia po 24.05.2019 r.; b) Certyfikat zgodności wyrobu o spełnieniu wymagań WDTT nr 987B/MON Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 2