See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – trzewiki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2026 roku przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – trzewiki. Zakres zamówienia obejmuje 2 zadania: Zadanie nr 1 - Trzewiki - 19 718 par Zadanie nr 2 - Trzewiki - 18 912 par 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. 3. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT): WDTT 939/MON. 4. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015.
Vorherige Bekanntmachung: 628032-2025
Interne Kennung: 1/2026/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, iż posiada zdolność techniczną lub zawodową w realizacji dostaw, przez co rozumie się: że Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje, 1 dostawę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznana będzie dostawa trzewików lub butów do umundurowania polowego dla służb mundurowych*), o wartości nie mniejszej niż: zadanie nr 1 – 706.000,00 zł zadanie nr 2 – 678.000,00 zł * Pod pojęciem służb mundurowych Zamawiający rozumie dostawy realizowane na rzecz Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Leśnej, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, powyższy warunek zostanie spełniony, jeśli co najmniej jeden z wykonawców wykaże, że posiada wymagane doświadczenie w realizacji dostaw. W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku wykonawca zobowiązany jest załączyć do wniosku wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy–w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów–oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W przypadku, gdy warunki minimalne spełni więcej niż 7 wykonawców, zamawiający stworzy ich listę rankingową przyznając oceny według nw. zasad: 1.W celu oceny wniosków w zakresie kryterium selekcji żądane będzie przedstawienie wykazu należycie wykonanych dodatkowych dostaw, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, również wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (za dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia uznawane będą dostawy trzewików lub butów do umundurowania polowego dla służb mundurowych): -zadanie nr 1: za każdą wskazaną dodatkową (jednak nie więcej niż 2 dostawy) dostawę o wartości co najmniej 706.000,00 zł brutto Wykonawca otrzyma 50 pkt, - zadanie nr 2: za każdą wskazaną dodatkową (jednak nie więcej niż 2 dostawy) dostawę o wartości co najmniej 678.000,00 zł brutto Wykonawca otrzyma 50 pkt, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2.Punkty będą przydzielane wyłącznie na podstawie wykazu wykonanych lub wykonywanych dostaw, wraz z referencjami bądź innymi dokumentami, które Wykonawca złoży wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 3.W przypadku, gdy Wykonawca będzie posługiwał się doświadczeniem pozyskanym jako uczestnik konsorcjum, będzie musiał udowodnić, iż osobiście zrealizował dostawy o wartościach wskazanych powyżej. 4.Pozycja Wykonawcy na liście będzie uzależniona od sumy punktów uzyskanych za wykazane dostawy. 5.Jeżeli dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma taką samą liczbę punktów (więcej niż zero), o ich kolejności w rankingu decydować będzie łączna wartość brutto dostaw wskazanych w kolejności w wykazie. 6.W przypadku gdy podczas sporządzania rankingu w oparciu o powyższe zasady, Zamawiający nie będzie mógł wyłonić 7 Wykonawców do zaproszenia do złożenia oferty, o kolejności ujmowanych Wykonawców w rankingu, będzie decydować data złożenia wniosku. W pierwszej kolejności będzie ujmowany wniosek złożony najwcześniej. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku modyfikacji, zmiany wniosku za datę złożenia wniosku będzie przyjmowana data ostatniej zmiany zarejestrowanej na platformie zakupowej lub data złożenia zmienionego wniosku w kancelarii jawnej Zamawiającego. 7.Z utworzonej według ww. zasad listy rankingowej, do złożenia ofert zaproszonych zostanie 7 Wykonawców o największej liczbie punktów. 8.Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełnią określone przez Zamawiającego wymagania, będzie mniejsza niż 7, do złożenia ofert zaproszeni zostaną wszyscy Wykonawcy bez dokonania czynności ustalenia rankingu Wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18832000 Spezialschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Trzewiki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – trzewiki, w ilości: 19 718 par. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT) nr 939/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: - zaświadczenie o zgodności zakładowych wzorów z obowiązującym WDTT i wzorem do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi dla: trzewiki wzór 939/MON z terminem wystawienia po 27.03.2018 roku; - certyfikat zgodności wyrobu wystawiony przez jednostkę certyfikującą (WOBWSM) dla: trzewiki wzór 939/MON (Trzewiki podlegają III trybowi oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa); - certyfikat zgodności wyrobu wystawiony przez jednostkę certyfikującą (WOBWSM) dla: skór zastosowanych na wierzch trzewików (skóra zastosowana na wierzch trzewików podlega III trybowi oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa). Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 - Trzewiki
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo: do 19 700 par trzewików. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania zamówienia objętego prawem opcji w terminie 120 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Trzewiki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – trzewiki, w ilości: 18 912 par. 2. Przedmiot zamówienia musi być wyprodukowany według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej (WDTT) nr 939/MON. 3. Przedmioty zamówienia będą podlegały nadzorowaniu jakości realizowanemu przez RPW zgodnie z AQAP 2110 wydanie D wersja 1. System zarządzania jakością musi być zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 4. Wykonawca zobowiązany będzie wraz z ofertą złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe: - zaświadczenie o zgodności zakładowych wzorów z obowiązującym WDTT i wzorem do produkcji seryjnej wydane przez Komendanta WOBWSM w Łodzi dla: trzewiki wzór 939/MON z terminem wystawienia po 27.03.2018 roku; - certyfikat zgodności wyrobu wystawiony przez jednostkę certyfikującą (WOBWSM) dla: trzewiki wzór 939/MON (Trzewiki podlegają III trybowi oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa); - certyfikat zgodności wyrobu wystawiony przez jednostkę certyfikującą (WOBWSM) dla: skór zastosowanych na wierzch trzewików (skóra zastosowana na wierzch trzewików podlega III trybowi oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa). Wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą będzie obowiązany złożyć przynajmniej jeden z nich. Jeśli Wykonawca zleci Podwykonawcy wykonanie kompletnego przedmiotu (PUiW), wymóg przedstawienia Zamawiającemu przedmiotowych środków dowodowych o których mowa powyżej dotyczy także tego Podwykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 - Trzewiki
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. W ramach opcji zamawiający może wymagać dodatkowo: do 18 900 par trzewików. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania zamówienia objętego prawem opcji w terminie 120 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane wg cen jednostkowych określonych przez wykonawcę w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego na drugim etapie postępowania. Zmiana cen będzie dopuszczalna w przypadkach określonych w umowie. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w ramach opcji zawarte zostaną w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną udostępnione na drugim etapie postępowania.