See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przewozowych w ramach publicznego transportu zbiorowego w komunikacji autobusowej na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz Gmin, z którymi zawarto porozumienia w sprawie organizacji publicznego transportu zbiorowego.
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy – miasto Grudziądz oraz Gmin, z którymi zostały zawarte porozumienia w celu realizacji publicznego transportu zbiorowego. 2. Szacunkowa liczba wozokilometrów, stanowiących przedmiot zamówienia w okresie od 1 sierpnia 2026 r. do 31 lipca 2036 r. dla linii autobusowych wynosi 34 424 706,089 wozokm. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz opis warunków realizacji zamówienia zawarty został we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 1 do Zaproszenia. 4. Umowa będzie obowiązywała od dnia 1 sierpnia 2026 roku do dnia 31 lipca 2036 roku. 5. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV): 60112000-6 – Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego. Warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia. Na podstawie art. 217 ust. 2 ustawy Pzp, nie później niż wraz z zawarciem umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu następujące dokumenty: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR), w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 3) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 2 do Zaproszenia). Podmiotowe środki dowodowe sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 1703), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych, z zastrzeżeniem że przedłożona informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych wygenerowana w formacie PDF nie wymaga podpisu wykonawcy. W niniejszym postępowaniu składanie podmiotowych środków dowodowych odbywa się elektronicznie za pomocą platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz. Dokumenty winny być aktualne na dzień ich złożenia. Wymagania w zakresie zatrudniania na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 Pzp 1. Zgodnie z art. 95 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, by kierowcy realizujący przewozy byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia Wykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności wskazane w ust. 1 wyżej. Oświadczenie winno zawierać informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 3. Pierwsze oświadczenie Wykonawca złoży bez oczekiwania na wezwanie Zamawiającego w terminie 3 dni roboczych, licząc od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, kolejne oświadczenie Wykonawca złoży w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania odpowiedniego wezwania od Zamawiającego. 4. Niezłożenie przez Wykonawcę oświadczenia w wymaganym terminie uznane zostanie przez Zamawiającego jako uchylanie się od obowiązku zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę i skutkować będzie nałożeniem sankcji przewidzianych w załączniku nr 1 do Zaproszenia – Wzór umowy. 5. Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy w sytuacji, gdy poweźmie wątpliwość co do sposobu zatrudnienia osób wykonujących czynności związane z realizacja przewozów.
Vorherige Bekanntmachung: 831882-2025
Interne Kennung: WTR.271.5.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001