2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup paliwa lotniczego do silników turbinowych JET A-1 wraz z usługą tankowania do statków powietrznych w wybranych lokalizacjach.
Beschreibung: Zakup paliwa lotniczego do silników turbinowych JET A-1 wraz z usługą tankowania do statków powietrznych w wybranych lokalizacjach.
Interne Kennung: 2/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), w szczególności art. 16 pkt 1 – 3 ustawy Pzp, ustanawiającego zasady przejrzystości, uczciwej konkurencji oraz równego traktowania Wykonawców, przewiduje skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zakup paliwa lotniczego do silników turbinowych typu JET A-1 wraz z usługą tankowania. Zgodnie z art. 138 ustawy Pzp (w zw. z przepisami regulującymi minimalne terminy składania ofert w danym trybie), Zamawiający jest uprawniony do określenia terminu składania ofert z uwzględnieniem charakteru i złożoności zamówienia oraz okoliczności faktycznych wpływających na konieczność jego udzielenia. W przedmiotowym przypadku skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą zabezpieczenia ciągłości dostaw paliwa lotniczego, niezbędnego do realizacji lotów HEAD, których wykonanie ma charakter priorytetowy. Zamawiający wskazuje, że zaistniała pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z okoliczności obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego, a brak niezwłocznego zawarcia umowy mógłby skutkować ryzykiem niewykonania zaplanowanych lotów lub ograniczeniem zdolności operacyjnych Zamawiającego. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert pozostaje w zgodzie z zasadą proporcjonalności oraz efektywnego wydatkowania środków publicznych, o której mowa w art. 17 ustawy Pzp. Jednocześnie Zamawiający zapewnia, że skrócony termin składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania Wykonawców, gdyż zakres zamówienia, warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria oceny ofert zostały określone w sposób jednoznaczny i niedyskryminujący, umożliwiający Wykonawcom realne przygotowanie i złożenie ofert w przewidzianym terminie. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za uzasadnione i zgodne z przepisami ustawy Pzp, w szczególności art. 16, art. 17 oraz art. 138 ustawy Pzp, a także za niezbędne dla zapewnienia ciągłości realizacji lotów HEAD.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09131100 Kerosinartige Flugturbinenkraftstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63733000 Betankung von Flugzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup paliwa lotniczego do silników turbinowych JET A-1 wraz z usługą tankowania do statków powietrznych w wybranych lokalizacjach
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1 ustawy Pzp. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załączniki nr 2 do SWZ.