See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af transport af lægemidler for Sygehusapotek Fyn
Beschreibung: Udbuddet vedrører Sygehusapotek Fyns (Solfaldsvej 38, 5000 Odense C) indkøb af transport af lægemidler til sygehusapoteker, virksomheder, institutioner og privatpersoner i Danmark samt returtransport til Sygehusapotek Fyn. Kravspecifikationen, jf. Kontraktbilag 2, indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte ydelse. Den udbudte ydelse - fast kørsel - udbydes på én samlet kontrakt. Ved fast kørsel forstås kørsel til faste byer/postnumre faste hverdage, f.eks. kørsel til Amager hver mandag jf. kontraktbilag 2A, medmindre Ordregiver ikke har produkter, der skal leveres det pågældende sted den pågældende dag. Vær opmærksom på Udbudsbetingelserne pkt. 18 Tjekliste for Tilbudsgiver, som indeholder en oversigt over hvilke dokumenter, der skal returneres som en del af tilbuddet.
Interne Kennung: 24/57629 - (Genudbud)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0000