See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup i dostawa sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Kętrzynie”
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia jest sprzęt medyczny w podziale na 16 części/ Pakietów. Oferowane produkty posiadają odpowiednie dokumenty aktualne dla przedmiotowego postępowania oraz mogą być stosowane w ochronie zdrowia, zgodnie z Ustawą dla wyrobów kwalifikowanych jako wyroby medyczne zgodnie z ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.). Wykonawca ponadto oświadcza, że oferowane Produkty kwalifikowane jako wyroby medyczne, zostały wprowadzone do obrotu i stosowania na terenie Polski, zgodnie z postanowieniami tej Ustawy i ustaw powiązanych. 3. Zamawiający dzieli zamówienie na części, które nazywa Pakietami: Pakiet nr Nazwa pakietu 1. Aparat USG kardiologiczny – 1 szt. 2. Łóżka elektryczne wraz z szafkami przyłóżkowymi – 8 szt. 3. Pompy infuzyjne 1- torowe – 2 szt. 4. Pompy infuzyjne 2- torowe – 3 szt. 5. Kardiomonitory ze stacją przenośną – 8 szt. 6. Defibrylator z modułem do transmisji danych – 1 szt. 7. Wózkowanna – 1 szt. 8. Aparat EKG – 2 szt. 9. Stojak na kroplówki jezdny – 10 szt. 10. Wózek do przewozu pacjenta – 1 szt. 11. Łatwoślizgi - maty do przekładania pacjenta – 2 szt. 12. Wózek anestezjologiczny – 1 szt. 13. Szafy medyczne na leki – 2 szt. 14. Ciśnieniomierze elektryczne – 5 szt. 15. Ssaki elektryczne – 2 szt. 16. Pulsoksymetr przenośny – 5 szt. 5. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm), zgodnie z art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. Zasada ta obowiązuje w związku z finansowaniem zamówienia w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). 1) Zasada DNSH oznacza, że na żadnym etapie realizacji zamówienia – od produkcji, przez dostawę, użytkowanie, aż po ewentualną utylizację – nie może dojść do poważnej szkody dla celów środowiskowych UE, tj.: 2) Łagodzenie zmian klimatu, 3) Przystosowanie do zmian klimatu, 4) Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi i morskimi, 5) Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), 6) Zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola, 7) Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z zachowaniem zasad ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadą DNSH. W szczególności wykonawca zapewnia, że: • transport, opakowania i sposób dostawy ograniczają emisję zanieczyszczeń i odpadów, • dostarczony sprzęt spełnia wymagania środowiskowe (m.in. RoHS, REACH, energooszczędność), • powstałe odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z przepisami o odpadach i WEEE. Zamawiający zastrzega sobie - na etapie realizacji umowy - prawo do kontroli zgodności realizacji z wymaganiami DNSH. 7. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia odbywało się z uwzględnieniem Standardów dostępności dla polityki spójności 2021–2027, opublikowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W szczególności wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia: • Dostępności informacyjno-komunikacyjnej – w tym przygotowania dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi, materiałów szkoleniowych i informacyjnych w formie czytelnej, zrozumiałej oraz dostępnej dla osób ze szczególnymi potrzebami; • Dostępności funkcjonalnej – systemy i urządzenia muszą być projektowane zgodnie z zasadami ergonomii i umożliwiać obsługę przez osoby z ograniczeniami funkcjonalnymi (np. ograniczenia motoryczne, sensoryczne); • Dostępności cyfrowej – jeśli przedmiot zamówienia obejmuje elementy oprogramowania lub interfejsy cyfrowe, powinny one spełniać wymagania standardu WCAG 2.1 na poziomie AA (jeśli dotyczy). Szczegółowe wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 znajdują się pod następującym linkiem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczacerealizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1/ 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, asortyment oraz liczbę sztuk podano w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: 10/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, wyznacza termin składania ofert krótszy niż 35 dni, tj. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia wynikającą z realizacji przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, dla którego umowa o dofinansowanie przewiduje nieprzekraczalny termin zakończenia realizacji projektu oraz jego rozliczenia do dnia 30 czerwca 2026 r. Przy zastosowaniu standardowego terminu składania ofert oraz uwzględnieniu czasu niezbędnego na badanie i ocenę ofert, dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej, zawarcie umowy, realizację dostawy, instalację, uruchomienie oraz odbiór przedmiotu zamówienia, powstaje realne ryzyko braku możliwości zakończenia zamówienia i rozliczenia projektu w wymaganym terminie. Niedochowanie powyższego terminu mogłoby skutkować utratą możliwości kwalifikowania wydatków oraz zagrożeniem dla finansowania projektu. W ocenie Zamawiającego wskazane okoliczności mają charakter obiektywny, a skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne do potrzeby sprawnego udzielenia zamówienia, przy zachowaniu wykonawcom realnej możliwości przygotowania i złożenia ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33121500 Elektrokardiogramm, 33194110 Infusionspumpen, 33192120 Krankenhausbetten, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat USG kardiologiczny
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, asortyment oraz liczbę sztuk podano w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Łóżka elektryczne wraz z szafkami przyłóżkowymi
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Menge: 8 Stück
Los: LOT-0003
Titel: Pompy infuzyjne 1- torowe
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Pompy infuzyjne 2- torowe
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Menge: 3 Stück
Los: LOT-0005
Titel: Kardiomonitory ze stacją przenośną
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0006
Titel: Defibrylator z modułem do transmisji danych
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Wózkowanna
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Aparat EKG
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Haupteinstufung (cpv): 33121500 Elektrokardiogramm
Los: LOT-0009
Titel: Stojak na kroplówki jezdny
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0010
Titel: Wózek do przewozu pacjenta
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Łatwoślizgi - maty do przekładania pacjenta
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Wózek anestezjologiczny
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Szafy medyczne na leki
Interne Kennung: Pakiet nr 13
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0014
Titel: Ciśnieniomierze elektryczne
Interne Kennung: Pakiet nr 14
Menge: 5 Stück
Los: LOT-0015
Titel: Ssaki elektryczne
Interne Kennung: Pakiet nr 15
Los: LOT-0016
Titel: Pulsoksymetr przenośny
Interne Kennung: Pakiet nr 16