2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem długoterminowy na okres 48 miesięcy z opcją wykupu układarki do asfaltu niezbędnej do wykonywania zadań statutowych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w ramach najmu długoterminowego na okres 48 miesięcy z opcją wykupu fabrycznie nowej układarki do asfaltu niezbędnej do wykonywania zadań statutowych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie:podstawowym (gwarantowanym) i opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Dostawa i przekazanie pojazdu: do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Używanie pojazdu przez Zamawiającego - przez okres 48 miesięcy od dnia dostawy i przekazania pojazdu. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH: Zamawiający wymaga aby Wykonawca wraz z ofertą złożył przedmiotowe środki dowodowe w postaci tabeli parametrów technicznych układarki wskazanym w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „SOPZ”) przez Zamawiającego, stanowiącej Załącznik nr 1.1 do SWZ, potwierdzających zgodność oferowanej dostawy z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, w przypadku gdy Wykonawca ich nie złożył bądź złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA . Informacje o ochronie danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania zawarte są w Rozdz. I, ust. 15 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 5935-2025
Interne Kennung: WZP.C.271.1.1.2025.UM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34138000 Straßenzugmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Najem długoterminowy na okres 48 miesięcy z opcją wykupu układarki do asfaltu niezbędnej do wykonywania zadań statutowych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest możliwość wykupu układarki do asfaltu niezbędnej do wykonywania zadań statutowych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy, polegającego na wykupie układarki do asfaltu - za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy w ramach zamówienia opcjonalnego. Zamawiający z 30 - dniowym wyprzedzeniem przed upływem okresu wynajmu (48 miesięcy) poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie.