177807-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup sprzętu medycznego, urządzeń i wyrobów medycznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu medycznego, urządzeń i wyrobów medycznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup sprzętu medycznego, urządzeń i wyrobów medycznych: 1) wózek inwalidzki - 2 szt. 2) zestaw do prób wysiłkowych z bieżnią - 1 zestaw 3) defibrylator z wyposażeniem - 2 zestawy 4) spirometr - 1 szt. 5) mobilne EKG - 1 zestaw 6) holter ciśnieniowy - 2 szt. 7) system monitorowania pacjenta na 8 stanowisk z pomiarem inwazyjnym i nieinwazyjnym rzutu serca - 1 zestaw 8) aparat USG z funkcją echokardiografii - 1 zestaw 9) przenośny echokardiogram -1 zestaw 10) holter EKG z oprogramowaniem - 6 szt. 11) monitor funkcji życiowych zintegrowany z zespołem NXT - 2 zestawy. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z instalacją i uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego, sprzętu medycznego i wyposażenia. 2. Zamawiający wymaga co najmniej 24-miesięcznej, pełnej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia. 3. Sprzęt musi być zarejestrowany lub zgłoszony w Polsce jako wyrób medyczny i oznaczony znakiem CE. 4. Wykonawca gwarantuje niniejszym, że sprzęt jest fabrycznie nowy (rok produkcji nie wcześniej niż 2025), nieużywany, kompletny i do jego uruchomienia oraz stosowania zgodnie z przeznaczeniem nie jest konieczny zakup dodatkowych elementów i akcesoriów. Żaden aparat ani jego część składowa, wyposażenie, etc. nie jest sprzętem rekondycjonowanym, powystawowym i nie był wykorzystywany wcześniej przez innego użytkownika. 5. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zgodności realizacji dostawy sprzętu medycznego z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” środowisku (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz dokumentem „Wytyczne dla beneficjentów w zakresie stosowania zasady DNSH w projektach finansowanych ze środków UE” określonych w załączniku nr 3 do umowy. Warunki realizacji zamówienia - Zasada DNSH: Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z zachowaniem zasad ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadą DNSH. W szczególności wykonawca zapewni, że: a) transport, opakowania i sposób dostawy ograniczają emisję zanieczyszczeń i odpadów, b) dostarczony sprzęt spełnia wymagania środowiskowe (m.in. ROHS, REACH, energooszczędność), c) powstałe odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z przepisami o odpadach i WEEE. Zamawiający zastrzega sobie - na etapie realizacji umowy - prawo do kontroli zgodności realizacji z wymaganiami DNSH. Zasada równości Zamawiający informuje, że realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w szczególności w odniesieniu do: 1) Równego traktowania Wykonawca zobowiązuje się do: - przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, - zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 2) Dostępność i uniwersalne projektowanie Oferowany sprzęt medyczny: - powinien być projektowany zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania, tak aby umożliwiać bezpieczną i wygodną obsługę przez osoby o różnym poziomie sprawności (fizycznej, sensorycznej, poznawczej), - powinien być dostępny dla operatorów z ograniczoną mobilnością lub słabym wzrokiem — np. posiadać odpowiedni kontrast, czytelne oznaczenia, możliwość regulacji wysokości, intuicyjne panele sterowania. 3) Szkolenia i instrukcje szkolenia z obsługi sprzętu, jeżeli są przewidziane, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność, - Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny — m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku lub słuchu (na żądanie). 4) Eliminacja barier i wspieranie dostępności - Dostarczany sprzęt nie może stwarzać barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z niepełnosprawnościami — w miarę możliwości powinien być przystosowany do użytkowania w placówkach dążących do pełnej dostępności usług zdrowotnych. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane.
Interne Kennung2/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33193120 Rollstühle, 33182100 Defibrillator, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33123200 Elektrokardiografen, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33112200 Ultraschallanlage, 33112340 Echokardiografen, 33195200 Überwachungsstation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup sprzętu medycznego, urządzeń i wyrobów medycznych: 1) wózek inwalidzki - 2 szt. 2) zestaw do prób wysiłkowych z bieżnią - 1 zestaw 3) defibrylator z wyposażeniem - 2 zestawy 4) spirometr - 1 szt. 5) mobilne EKG - 1 zestaw 6) holter ciśnieniowy - 2 szt. 7) system monitorowania pacjenta na 8 stanowisk z pomiarem inwazyjnym i nieinwazyjnym rzutu serca - 1 zestaw 8) aparat USG z funkcją echokardiografii - 1 zestaw 9) przenośny echokardiogram -1 zestaw 10) holter EKG z oprogramowaniem - 6 szt. 11) monitor funkcji życiowych zintegrowany z zespołem NXT - 2 zestawy. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z instalacją i uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego, sprzętu medycznego i wyposażenia. 2. Zamawiający wymaga co najmniej 24-miesięcznej, pełnej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia. 3. Sprzęt musi być zarejestrowany lub zgłoszony w Polsce jako wyrób medyczny i oznaczony znakiem CE. 4. Wykonawca gwarantuje niniejszym, że sprzęt jest fabrycznie nowy (rok produkcji nie wcześniej niż 2025), nieużywany, kompletny i do jego uruchomienia oraz stosowania zgodnie z przeznaczeniem nie jest konieczny zakup dodatkowych elementów i akcesoriów. Żaden aparat ani jego część składowa, wyposażenie, etc. nie jest sprzętem rekondycjonowanym, powystawowym i nie był wykorzystywany wcześniej przez innego użytkownika. 5. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zgodności realizacji dostawy sprzętu medycznego z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” środowisku (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz dokumentem „Wytyczne dla beneficjentów w zakresie stosowania zasady DNSH w projektach finansowanych ze środków UE” określonych w załączniku nr 3 do umowy. Warunki realizacji zamówienia - Zasada DNSH: Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z zachowaniem zasad ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadą DNSH. W szczególności wykonawca zapewni, że: a) transport, opakowania i sposób dostawy ograniczają emisję zanieczyszczeń i odpadów, b) dostarczony sprzęt spełnia wymagania środowiskowe (m.in. ROHS, REACH, energooszczędność), c) powstałe odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z przepisami o odpadach i WEEE. Zamawiający zastrzega sobie - na etapie realizacji umowy - prawo do kontroli zgodności realizacji z wymaganiami DNSH. Zasada równości Zamawiający informuje, że realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w szczególności w odniesieniu do: 1) Równego traktowania Wykonawca zobowiązuje się do: - przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, - zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 2) Dostępność i uniwersalne projektowanie Oferowany sprzęt medyczny: - powinien być projektowany zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania, tak aby umożliwiać bezpieczną i wygodną obsługę przez osoby o różnym poziomie sprawności (fizycznej, sensorycznej, poznawczej), - powinien być dostępny dla operatorów z ograniczoną mobilnością lub słabym wzrokiem — np. posiadać odpowiedni kontrast, czytelne oznaczenia, możliwość regulacji wysokości, intuicyjne panele sterowania. 3) Szkolenia i instrukcje szkolenia z obsługi sprzętu, jeżeli są przewidziane, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność, - Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny — m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku lub słuchu (na żądanie). 4) Eliminacja barier i wspieranie dostępności - Dostarczany sprzęt nie może stwarzać barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z niepełnosprawnościami — w miarę możliwości powinien być przystosowany do użytkowania w placówkach dążących do pełnej dostępności usług zdrowotnych.