2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odder Kommune - Udbud af Rengøring 2026 - Prækvalifikation
Vorherige Bekanntmachung: 159297-2026
Interne Kennung: 278997659
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015) og består af en indledende prækvalifikationsfase samt en efterfølgende tilbudsfase, hvor de prækvalificerede leverandører inviteres til at afgive tilbud.Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for Odder Kommune som udbyder rengøringsopgaven.Der vil blive udvalgt fem (5) ansøgere til tilbudsfasen.Ordregiver har valgt ikke at opdele opgaven i delaftaler, idet det vurderes mest hensigtsmæssigt, at én leverandør varetager den samlede rengøringsopgave med henblik på at opnå synergimæssige fordele.Tilbudsgivere der er omfattet af en obligatorisk udelukkelsesgrund, jf. udbudslovens §§ 134a, 135, 136, eller en af de frivillige udelukkelsesgrunde, jf. § 137, stk. 1, nr. 1, 2, 3, 5 og 6 vil blive udelukket fra deltagelse og vil ikke komme i betragtning til den udbudte aftale. Dette gælder dog ikke, hvis tilbudsgiver kan fremvise dokumentation for self-cleaning, jf. udbudslovens § 138.Yderligere oplysninger om udbudsprocessen fremgår af udbudsbetingelserne, som leverandørerne opfordres til at gennemgå grundigt.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919300 Reinigung von Schulen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tilbudsgiver kan byde ind på en række optioner, udover hovedrengøringsopgaven, som fremgår af Bilag B.