2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów, jednej marki, niskowejściowych klasy mini, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów, jednej marki, niskowejściowych klasy mini, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI” zgodnych ze specyfikacją zawartą w Załączniku Nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia Umowy. 2. Zamówienie realizowane jest w ramach dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy w projekcie pn. „Nowa jakość transportu pozamiejskiego i czyste powietrze w gminach powiatu jasielskiego" w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent E: Zielona, inteligentna mobilność, Inwestycji E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy)”
Vorherige Bekanntmachung: 67022-2025
Interne Kennung: ZP/2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający działając w trybie art. 139 ust. 2 ustawy PZP, w związku z zastosowaniem procedury odwróconej, będzie żądał oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. W/w oświadczenie Wykonawca składa na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Wzór dokumentu JEDZ stanowi Załącznik nr 3 do SWZ Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia JEDZ wraz z ofertą. Narzędzie ESPD umożliwiające wypełnienie dokumentu: https://espd.uzp.gov.pl. 2. Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą: 1) Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia JEDZ (Jednolity Europejski Dokument Zamówień – załącznik nr 2 do (Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona) 2) Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3) Zaleca się zapoznanie się z instrukcją wypełniania JEDZ opublikowaną na stronie Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem : https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 4) W niniejszym postępowaniu w zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia tylko sekcji α. Tym samym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałej sekcji części IV formularza JEDZ (A-D) dotyczącej kryteriów kwalifikacji, zaś właściwej (dowodowej) weryfikacji spełniania konkretnych, określonych przez Zamawiającego, warunków udziału w postępowaniu Zamawiający dokona co do zasady na zakończenie postępowania, w oparciu o stosowne dokumenty składane przez Wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej, na wezwanie Zamawiającego (art. 126 ust. 1 ustawy PZP). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się przez wykonawców o zamówienie, JEDZ, o którym mowa w ust. 1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, składa JEDZ, o którym mowa w ust. 1 dotyczące tych podmiotów. 5. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik wraz z ofertą winno być złożone pełnomocnictwo dla tej osoby określające jego zakres. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w formie elektronicznej. Dopuszcza się również przedłożenie elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza. 6. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające okoliczności, o których mowa w art. 126 ust. 1 składane na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) potwierdzających brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: • art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 (z pominięciem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h oraz przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h), ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ c) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 p.z.p. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 8 do SWZ 2) Potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu: a) Wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat (przed terminem składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (przed terminem składania ofert); Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami wykaz, o kt
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów, jednej marki, niskowejściowych klasy mini, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI
Menge: 5 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak