2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontanthåndtering
Beschreibung: Udenrigsministeriet er ved at forberede udbud af Udenrigsministeriets kontanthåndtering. Udenrigsministeriet forventer at udbyde en rammeaftale, hvor den fremtidige leverandør i rammeaftalens varighed vil være ansvarlig for Udenrigsministeriets valutaveksling til/fra DKK til/fra EUR og USD, samt at levere og afhente den kontante valuta hos Udenrigsministeriet. Rammeaftalen er ikke eksklusiv.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66180000 Währungsumtausch