2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP GORĄCEGO POSIŁKU WRAZ Z USŁUGĄ WYDANIA LUB DOWOZU GORĄCEGO POSIŁKU KLIENTOM MOPS w okresie od 02.02.2026 r. do 31.12.2026 r. (z zastrzeżeniem opcji).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup gorącego posiłku (tzn. zupa+drugie danie+pieczywo) wraz z usługą wydania lub dowozu go osobom wskazanym przez Zamawiającego w okresie od 02.02.2026 r. do 31.12.2026 r. (z zastrzeżeniem opcji), w tym: a) Maksymalnie 100 posiłków dziennie – maksymalnie 23.300 posiłków w trakcie trwania umowy – w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy i dni świątecznych, wydawanych w punkcie żywieniowym w dzielnicy Centrum; b) Maksymalnie 25 posiłków dziennie – maksymalnie 5.825 posiłków w trakcie trwania umowy – wraz z usługą dowozu do domu klienta na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy i dni świątecznych. W przypadku niewykorzystania którejkolwiek z maksymalnej ilości posiłków określonych powyżej, niewykorzystana ilość posiłków zwiększa kolejny maksymalny limit posiłków. 2. Miejsce wydawania posiłków – lokal (zwany dalej jako „punkt żywieniowy”) spełniający wymogi sanitarno – higieniczne dopuszczony przez właściwy organ nadzoru sanitarnego do prowadzenia zbiorowego żywienia, wyposażony w wc, i umywalkę (wyposażony w podstawowe środki sanitarne i dezynfekujące), dostępny bezpłatnie dla klientów MOPS. W lokalu winno znaleźć się miejsce na pozostawienie okrycia wierzchniego (wieszaki). Punkt wydawania posiłków musi być zlokalizowany w budynku ogrzewanym, w którym zorganizowane będzie co najmniej 30 miejsc siedzących (przy stołach). W przypadku konsumpcji posiłku na miejscu, Wykonawca musi zapewnić klientom własne naczynia ceramiczne i metalowe sztućce. Pozostałe osoby uprawnione do otrzymania gorącego posiłku będą otrzymywały posiłki na wynos, w naczyniach jednorazowych. Wykonawca zapewni naczynia jednorazowe, odpowiednie do rodzaju posiłku, tj. naczynia na zupę i drugie danie oraz surówkę (wszystkie porcje drugiego dania muszą być pakowane oddzielnie tj. kasza, ryż itp. oddzielnie, mięso, ryba oddzielnie, porcje warzyw oddzielnie). Naczynia jednorazowe winny posiadać atest higieniczny PZH, dopuszczające naczynia do kontaktu z żywnością. 3. Gorący posiłek winien być wydawany klientom MOPS na podstawie list wystawionych przez Zamawiającego. Nie dopuszcza się wydania posiłku innej osobie niż klient MOPS uprawniony do jego otrzymania bez pisemnego upoważnienia do odbioru posiłku potwierdzonego przez pracownika socjalnego tutejszego Ośrodka. 4. Posiłki powinny być przygotowane według aktualnych norm żywieniowych oraz zgodnie z zasadami żywienia zbiorowego. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448) łącznie z przepisami wykonawczymi do ww. ustawy. Posiłki, pod względem technologii wykonania i jakości spełniać muszą normy określone przez Instytut Żywności i Żywienia, który jest częścią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w szczególności posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzone zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej i sanitarnej dla żywienia zbiorowego. 5. Wykonawca zobowiązany będzie przy realizacji przedmiotu zamówienia do bezwzględnego przestrzegania w szczególności przepisów: sanitarno-epidemiologicznych, bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowych oraz ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w związku z realizacją usługi. 6. Osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia winny posiadać określone przepisami o chorobach zakaźnych i zakażeniach orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby, zgodnie z przepisami prawa. 7. Gorący posiłek będzie wydawany na miejscu w godzinach od 11.00 do 14.00, w punkcie wydawania posiłków, który spełnia wymogi sanitarne na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego w dzielnicy Centrum.
Interne Kennung: ZP.3711.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp wyznacza termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55320000 Servieren von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup gorącego posiłku (tzn. zupa+drugie danie+pieczywo) wraz z usługą wydania lub dowozu go osobom wskazanym przez Zamawiającego w okresie od 02.02.2026 r. do 31.12.2026 r. (z zastrzeżeniem opcji), w tym: a) Maksymalnie 100 posiłków dziennie – maksymalnie 23.300 posiłków w trakcie trwania umowy – w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy i dni świątecznych, wydawanych w punkcie żywieniowym w dzielnicy Centrum; b) Maksymalnie 25 posiłków dziennie – maksymalnie 5.825 posiłków w trakcie trwania umowy – wraz z usługą dowozu do domu klienta na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy i dni świątecznych. W przypadku niewykorzystania którejkolwiek z maksymalnej ilości posiłków określonych powyżej, niewykorzystana ilość posiłków zwiększa kolejny maksymalny limit posiłków. 2. Miejsce wydawania posiłków – lokal (zwany dalej jako „punkt żywieniowy”) spełniający wymogi sanitarno – higieniczne dopuszczony przez właściwy organ nadzoru sanitarnego do prowadzenia zbiorowego żywienia, wyposażony w wc, i umywalkę (wyposażony w podstawowe środki sanitarne i dezynfekujące), dostępny bezpłatnie dla klientów MOPS. W lokalu winno znaleźć się miejsce na pozostawienie okrycia wierzchniego (wieszaki). Punkt wydawania posiłków musi być zlokalizowany w budynku ogrzewanym, w którym zorganizowane będzie co najmniej 30 miejsc siedzących (przy stołach). W przypadku konsumpcji posiłku na miejscu, Wykonawca musi zapewnić klientom własne naczynia ceramiczne i metalowe sztućce. Pozostałe osoby uprawnione do otrzymania gorącego posiłku będą otrzymywały posiłki na wynos, w naczyniach jednorazowych. Wykonawca zapewni naczynia jednorazowe, odpowiednie do rodzaju posiłku, tj. naczynia na zupę i drugie danie oraz surówkę (wszystkie porcje drugiego dania muszą być pakowane oddzielnie tj. kasza, ryż itp. oddzielnie, mięso, ryba oddzielnie, porcje warzyw oddzielnie). Naczynia jednorazowe winny posiadać atest higieniczny PZH, dopuszczające naczynia do kontaktu z żywnością. 3. Gorący posiłek winien być wydawany klientom MOPS na podstawie list wystawionych przez Zamawiającego. Nie dopuszcza się wydania posiłku innej osobie niż klient MOPS uprawniony do jego otrzymania bez pisemnego upoważnienia do odbioru posiłku potwierdzonego przez pracownika socjalnego tutejszego Ośrodka. 4. Posiłki powinny być przygotowane według aktualnych norm żywieniowych oraz zgodnie z zasadami żywienia zbiorowego. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448) łącznie z przepisami wykonawczymi do ww. ustawy. Posiłki, pod względem technologii wykonania i jakości spełniać muszą normy określone przez Instytut Żywności i Żywienia, który jest częścią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w szczególności posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzone zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej i sanitarnej dla żywienia zbiorowego. 5. Wykonawca zobowiązany będzie przy realizacji przedmiotu zamówienia do bezwzględnego przestrzegania w szczególności przepisów: sanitarno-epidemiologicznych, bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowych oraz ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w związku z realizacją usługi. 6. Osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia winny posiadać określone przepisami o chorobach zakaźnych i zakażeniach orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby, zgodnie z przepisami prawa. 7. Gorący posiłek będzie wydawany na miejscu w godzinach od 11.00 do 14.00, w punkcie wydawania posiłków, który spełnia wymogi sanitarne na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego w dzielnicy Centrum. Dzielnica Centrum obejmuje w rozumieniu niniejszej specyfikacji obszar miasta Tomaszowa Mazowieckiego znajdujący się pomiędzy ulicami: Mościckiego, Mireckiego, Nowy Port, Wodnej, Św. Antoniego, W. Panfil, Granicznej, Jana Pawła II, Podleśnej, Legionów, Al. Piłsudskiego, Gen. Józefa Hallera, Mostowej, Zawadzkiej, Orzeszkowej, Barlickiego, Warszawskiej, Gen. Józefa Bema. 8. UWAGA: Zamawiający ustanawia dodatkowe kryterium oceny ofert, tj. wydawanie posiłków dla minimum 30 klientów MOPS w drugim punkcie żywieniowym zlokalizowanym w dzielnicy Centrum, w którym będą wydawane posiłki, spełniającym wymagania SWZ (opis punktu wydawania gorących posiłków powyżej), jako fakultatywny element zamówienia dodatkowo punktowane przy ocenie wyboru oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 22.1 Zamawiający informuje, że przy dokonaniu zamówienia stosuje prawo opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, co oznacza, że podany okres realizacji zamówienia jest wielkością maksymalną, którą należy przyjąć do obliczenia oferty cenowej. Gwarantowany okres zakupu gorącego posiłku wraz z usługą wydania i dowozu posiłków ustala się na okres od 02.02.2026 r. do 30.06.2026 r. 22.2 Świadczenie usługi stanowiącej przedmiot zamówienia w okresie od 01.07.2026 r. do 31.12.2026 r. stanowi opcję Zamawiającego, tzn. opcjonalną część zamówienia. 22.3 Zamawiający może zrealizować przysługujące mu prawo skorzystania z opcji poprzez złożenie pisemnego oświadczenia wobec Wykonawcy. 22.4 Zamawiający powiadomi Wykonawcę o realizacji opcjonalnej części zamówienia w terminie do dnia 30.06.2026 r. składając oświadczenie w formie pisemnej. 22.5 Realizację opcjonalnej części zamówienia Zamawiający powierzy jedynie temu Wykonawcy, z którym zawrze umowę w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. 22.6 Ustalona w wyniku postępowania cena ma zastosowanie do opcjonalnej części zamówienia i nie może ulec zmianie. 22.7 Wszystkie zasady oraz warunki przewidziane w niniejszej SWZ dla podstawowego zakresu zamówienia stosuje się bezpośrednio do opcjonalnej części zamówienia. 22.8 Nie przewiduje się dorozumianego przedłużenia realizacji zamówienia poza termin 30.06.2026 r.