179473-2025 - Wettbewerb
Polen – Sonnenenergieanlage – Wykonanie instalacji fotowoltaicznych dla jednostek organizacyjnych Powiatu Dębickiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie instalacji fotowoltaicznych dla jednostek organizacyjnych Powiatu Dębickiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: "Wykonanie instalacji fotowoltaicznych dla jednostek organizacyjnych Powiatu Dębickiego", b) dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń a także przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji PV o mocach wskazanych w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (PFU) - zaprojektuj i wybuduj. 2. Warunki udziału w postępowaniu: 2.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie 2.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa a) Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże się posiadaniem polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę w wysokości: min. 3.000.000 zł – trzy miliony złotych brutto . b) Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę min. 3 000 000 zł. 2.4. Zdolność techniczna lub zawodowa a) warunek ten będzie spełniony wówczas, gdy Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował należycie łącznie co najmniej dwie dostawy/budowy/inwestycje polegające na wykonaniu/montażu instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy co najmniej 350 kWp każda lub wartości 3 mln zł każda, b) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami do realizacji zamówienia posiadającymi uprawnienia budowlane i doświadczenie: - minimum jedną osobą (Kierownik budowy w rozumieniu ustawy Prawo budowlane branży elektrycznej) posiadającą ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, których zakres uprawnia go do kierowania robotami objętymi przedmiotem zamówienia z minimalnym doświadczeniem 3 lat i z realizacji zadania odpowiadającego przedmiotowi zamówienia o wartości co najmniej 1,5 mln zł brutto, - minimum jedną osobą (Kierownika robót branży konstrukcyjno-budowlanej) posiadającą ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, których zakres uprawnia go do kierowania robotami objętymi przedmiotem zamówienia z minimalnym doświadczeniem 3 lat, - minimum jedną osobą (Projektant w rozumieniu ustawy Prawo budowlane branży elektrycznej) posiadającą ważne uprawnienia do, projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, których zakres uprawnia do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia i posiadający doświadczenie z opracowania co najmniej dwóch instalacji odpowiadających przedmiotowi zamówienia o mocy co najmniej 50 kW każda - minimum jedną osobą (Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej) posiadającą ważne uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, których zakres uprawnia do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia. 3. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego (dotyczy Wykonawcy którego oferta została najwyżej oceniona): 3.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie wymaga żadnego podmiotowego środka dowodowego 3.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie wymaga żadnego podmiotowego środka dowodowego 3.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa, Zamawiający wymaga podmiotowe środki dowodowe w odniesieniu do warunku wskazanego w pkt. 1.3. 1) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia min. 3 000 000,00 zł 2) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy (na kwotę minimum: 3 000 000,00 zł), w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 3.4. Zdolność techniczna lub zawodowa a) wykaz dostaw wykonanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy - wzór wykazu dostaw stanowi załącznik nr 5 do SWZ; wskazany okres 5 lat liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. b) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi oraz odpowiedzialnych za sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z informacjami na temat ich wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie z załącznik nr 6 do SWZ
Interne Kennung: OR.272.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 71220000 Architekturentwurf, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: "Wykonanie instalacji fotowoltaicznych dla jednostek organizacyjnych Powiatu Dębickiego", b) dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń a także przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji PV o mocach wskazanych w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (PFU) - zaprojektuj i wybuduj