See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i wyposażenia laboratoriów wchodzących w skład Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych START-LAB
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sprzedaż i dostawę sprzętu, systemów oraz elementów wyposażenia wraz z wykonaniem usług towarzyszących na potrzeby niżej wymienionych laboratoriów wchodzących w skład Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych START-LAB: 1) Laboratorium ścieżek zawodowych składające się z: a) sekcji symulacji wizualnej, b) sekcji treningu umiejętności i kompetencji, 2) Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki 4.0, 3) Laboratorium symulacji zawodowych 4.0. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany z podziałem na następujące CZĘŚCI zamówienia: 1) CZĘŚĆ I – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja symulacji wizualnej, obejmująca: a) symulator zawodów VR: - licencja na system no-code do tworzenia interaktywnych szkoleń VR i zarządzania procesem szkolenia, - opracowanie 10 interaktywnych filmów dedykowanych dla START-LAB, - stworzenie 15 stanowisk symulacyjnych, b) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia, 2) CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja treningu umiejętności i kompetencji, obejmująca: a) VR-owy symulator terapii VR-owej oraz tworzenie terapii VR, b) wirtualną sferę naturalnego relaksu, c) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia, 3) CZĘŚĆ III – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki, obejmująca: a) stanowisko do programowania i konfigurowania robotów humanoidalnych w liczbie 15 szt., b) model dydaktyczno-symulacyjny Fabryki Przemysłu 4.0 w liczbie 3 szt., c) warsztaty tematyczne dla uczniów, nauczycieli, doradców zawodowych i mieszkańców, d) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia, 4) CZĘŚĆ IV – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw I, obejmująca: a) multimedialny stół anatomiczny, b) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia, 5) CZĘŚĆ V – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw II, obejmująca: a) symulator PC/VR symulacji procedur medycznych i ratunkowych Triage i BLS: - licencja subskrypcyjna, - 3 zestawy, b) symulator PC/VR umożliwiający pracę w wirtualnym laboratorium chemicznym: - licencja subskrypcyjna, - 3 zestawy, c) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI I znajduje się w załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI II znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI III znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI IV znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI V znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ. 8. Opisy znajdujące się w załącznikach nr 2 – 6 do SWZ zawierają minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 9. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, certyfikaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. 10. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 11. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 12. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych. 13. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: ZP.321.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 92111250 Herstellung von Informationsfilmen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja symulacji wizualnej
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ I – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja symulacji wizualnej, obejmująca: 1) symulator zawodów VR: a) licencja na system no-code do tworzenia interaktywnych szkoleń VR i zarządzania procesem szkolenia, b) opracowanie 10 interaktywnych filmów dedykowanych dla START-LAB, c) stworzenie 15 stanowisk symulacyjnych, 2) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI I znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 2 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ I
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 92111250 Herstellung von Informationsfilmen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI I zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja treningu umiejętności i kompetencji
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja treningu umiejętności i kompetencji, obejmująca: 1) VR-owy symulator terapii VR-owej oraz tworzenie terapii VR, 2) wirtualną sferę naturalnego relaksu, 3) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI II znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 3 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI II zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ III – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ III – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki, obejmująca: 1) stanowisko do programowania i konfigurowania robotów humanoidalnych w liczbie 15 szt., 2) model dydaktyczno-symulacyjny Fabryki Przemysłu 4.0 w liczbie 3 szt., 3) warsztaty tematyczne dla uczniów, nauczycieli, doradców zawodowych i mieszkańców, 4) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI III znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 4 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ III
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI III zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.
Los: LOT-0004
Titel: CZĘŚĆ IV – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw I
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ IV – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw I, obejmująca: 1) multimedialny stół anatomiczny, 2) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI IV znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 5 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ IV
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI IV zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.
Los: LOT-0005
Titel: CZĘŚĆ V – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw II
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ V – dostawa sprzętu i wyposażenia Laboratorium symulacji zawodowych – zestaw II, obejmująca: 1) symulator PC/VR symulacji procedur medycznych i ratunkowych Triage i BLS: a) licencja subskrypcyjna, b) 3 zestawy, 2) symulator PC/VR umożliwiający pracę w wirtualnym laboratorium chemicznym: a) licencja subskrypcyjna, b) 3 zestawy, 3) indywidualne konsultacje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI V znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 6 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ V
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI V zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.