180182-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten für Stahlkonstruktionen – FMV2 - Smedeentreprise - Bassin Folemarksvej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFMV2 - Smedeentreprise - Bassin Folemarksvej
BeschreibungKontrakten omhandler levering af smedeentreprise til spildevandsbassin på Folemarksvej i Brøndby. Projektets formål er at etablere et nyt, lukket spildevandsbassin på ca.12.000 m3, som er tidssvarende både hvad angår drift og arbejdsmiljø, og som sikrer overholdelse af serviceniveauet for hele området. Smedeentreprisen omfatter mekaniske leverancer og stålarbejder, der skal installeres for at bassinanlæg og pumpestation kan fungere, herunder pumper, ventiler, fast trappe med repos, flydetrapper, faste lejdere, trykrør og ventilation samt specialdæksler.
Vorherige Bekanntmachung793136-2025
Interne Kennung24.02-09186
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45223210 Bauarbeiten für Stahlkonstruktionen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42122000 Pumpen, 42131140 Druckminderventile, Regelventile, Rückschlagventile oder Sicherheitsventile, 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45246400 Hochwasserschutzarbeiten, 71550000 Schmiedearbeiten
5. Los
LosLOT-0000