See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w podziale na 8 części: Zadanie nr 1 – Procesor tkankowy I Zadanie nr 2 – Procesor tkankowy II Zadanie nr 3 – Zatapiarka I Zadanie nr 4 – Zatapiarka II Zadanie nr 5 – Mikrotom I Zadanie nr 6 – Mikrotom II Zadanie nr 7 – Barwiarka, Nakrywarka Zadanie nr 8 – Skaner histopatologiczny zgodnie z formularzami asortymentowo – cenowymi stanowiącymi załączniki nr 3.1-3.8 do SWZ i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, tabelą warunków technicznych i eksploatacyjnych stanowiących Załączniki nr 1.1.-1.8 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 775707-2025
Interne Kennung: DZP/PN/82/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający zdecydował o zastosowania w/w przepisu w przedmiotowym przetargu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności ochrona zdrowia pacjentów. Skrócenie terminu składania ofert ma na celu okonanie pilnego zakupu sprzętu i aparatury medycznej, która zapewni zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych, poszerzenia możliwości diagnostycznych i leczenia pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Ponadto, zakup nowego wyposażenia medycznego pozwoli Zamawiającemu poszerzyć możliwości diagnostyczne pacjentów oraz przyspieszy procedurę realizacji badań medycznych.Zamawiający na przedmiot zamówienia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na realizację programu wieloletniego pn. Narodowa Strategia Onkologiczna, w zakresie zadania pn.: „Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej” w 2025 r. Wychodząc zaś na przeciw działaniom Ministerstwa Zdrowia w zakresie poprawy warunków leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych i jednocześnie zgodnie z warunkami umowy dotacyjnej, Zamawiający nie mógł rozpocząć procedury przetargowej przed podpisaniem umowy dotacyjnej. Przedłużający się proces wyboru oferentów, na który Zamawiający nie miał wpływu, spowodował że umowa dotacyjna została podpisana dopiero w dniu 29.10.2025 r. Zastosowanie więc ustawowego terminu na składanie ofert uniemożliwi realizację ważnego i koniecznego projektu mającego bezpośredni wpływ na czas i jakość udzielanych świadczeń leczniczych z zakresu diagnostyki patomorfologicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Procesor tkankowy I
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Procesor tkankowy II
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Zatapiarka I
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.3 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Zatapiarka II
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.4 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Mikrotom I
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.5 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Mikrotom II
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.6 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Barwiarka, Nakrywarka
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.7 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Skaner histopatologiczny
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.8 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 8