2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Koszalińskiej położonych w Koszalinie i Mielnie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Koszalińskiej położonych w Koszalinie i Mielnie w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Punkty poboru energii elektrycznej znajdują się na terenie miasta Koszalina i w Mielnie, razem 14 punktów poboru energii elektrycznej: 1) 2 punkty pomiarowe w taryfie B 23 – zasilające budynki dydaktyczno-administracyjne; 2) 1 punkt pomiarowy w taryfie C 23 – zasilający obiekt dydaktyczno-administracyjny; 3) 4 punkty pomiarowe w taryfie C 11- zasilające obiekt dydaktyczno-administracyjny (oświetlenie rezerwowe), oświetlenie zewnętrzne parkingu, terenu zewnętrznego, przy obiekcie dydaktycznym, obiekty w Mielnie; 4) 2 punkty pomiarowe w taryfie C 12b – zasilający obiekt centrum kultury studenckiej (parter i I piętro); 5) 5 punktów pomiarowych w taryfie G 12w - zasilających domy studenta. 3. Szczegółowy wykaz punktów pomiarowych energii elektrycznej wraz z opisem charakterystyki punktu, mocy umownych zamówionych, znajduje się w załączniku nr 1 do projektu umowy. 4. Układy pomiarowe w punktach poboru energii elektrycznej (taryfy B 23) w obiektach przy ul. Racławickiej 15-17 i Śniadeckich 2 są własnością Politechniki Koszalińskiej. Można przeprowadzić wizję lokalną układów pomiarowych. 5. Informujemy, że układy w taryfie B 23 dostosowane są do zasady TPA. 6. Posiadamy punkty wytwórczy - mikroinstalacja fotowoltaicznej każda o mocy 39,76 kW (posiadają one zabezpieczenia uniemożliwiające podanie napięcia wytworzonego w urządzeniach wytwórczych do sieci dystrybucyjnej OSD) w obiektach zlokalizowanych przy ulicy: 1) Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin, PPE 590243853027117669, taryfa B 23; 2) Kwiatkowskiego 6 , 75-343 Koszalin, PPE 590243853027463704, taryfa C 23. 7. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie trwania umowy dla wszystkich punktów pomiarowych wynosi 2 667 710 kWh. Określenie szacunkowego zapotrzebowania na energię elektryczną stanowi element służący wyborowi najkorzystniejszej oferty i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach. 8. Usługi dystrybucyjne są świadczone na podstawie odrębnej umowy o świadczeniu usług dystrybucji dla każdego punktu poboru. Umowy zawarte są na czas nieokreślony pomiędzy Politechniką Koszalińską a Operatorem Sieci Dystrybucyjnej tj. Energa - Operator SA, ul. Marynarki Polskiej 13 , 80-557 Gdańsk, Oddział w Koszalinie ul. Morska 10, 75-950 Koszalin. 9. Zamawiający informuje, że wielokrotnie zmieniał Sprzedawcę energii elektrycznej, obecnym Sprzedawcą jest RENPRO Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ul. Małopolska 143, 70-515 Szczecin, z którym została zawarta umowa na czas określony do dnia 31.03.2026 r., umowa nie wymaga wypowiedzenia. 10. W Umowie o świadczeniu usług dystrybucji zawartej pomiędzy Zamawiającym a OSD ustalono moc umowną, grupy taryfowe i warunki ich zmian. 11. Zamawiający przekaże w jak najkrótszym terminie po ogłoszeniu o wyborze najkorzystniejszej ofert, dane w pliku Excel jak podane niżej, potrzebne do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy dla punktu poboru: − opis punktu poboru, − adres punktu poboru (miejscowość, ulica, numer lokalu, kod, gmina), − grupa taryfowa (obecna i nowa), − moc umowna, − planowane roczne zużycie energii, − numer licznika, − Operator Systemu Dystrybucyjnego, − nazwa dotychczasowego Sprzedawcy, − numer aktualnie obowiązującej umowy, − data zawarcia oraz okres wypowiedzenia dotychczasowej umowy, − numer ewidencyjny; − numer PPE. 12. Wykonawca musi posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu (sprzedaży) energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 13. Wszystkie ceny mają być podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, za wyjątkiem ceny jednostkowej za 1kWh netto, która podana jest z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku. 14. Każdy wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 16. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Biorąc pod uwagę specyfikę zamówienia Zamawiający stwierdził, iż podział zamówienia publicznego na części, jest niezasadny, bowiem zamówienie jest jednorodne dotyczące dostawy energii elektrycznej. Zamawiający motywuje to faktem, iż w ramach niniejszego zadania podział zamówienia na części w zakresie punktów odbiorowych groziłby przede wszystkim wyższymi kosztami wykonania zamówienia, co wiązałoby się z niewłaściwym wydatkowaniem środków publicznych. Jeden dostawca w ramach jednej umowy na różne taryfy może zaoferować bardziej korzystne warunki cenowe. Zamawiający nie dzieli także dostawy energii na mniejsze części, ponieważ chce uzyskać efekt skali, po drugie Wykonawcy dostarczający energię są w stanie dostarczyć każdy jej wolumen. W związku z powyższym Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części chcąc uzyskać jak najkorzystniejsze warunki cenowe. 17. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 18. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 33929-2026
Interne Kennung: 45/PNOG/SZP-4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Ponadto, do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie stanowiące dowód potwierdzający na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) - (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23), składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu każdego z Wykonawców z osobna. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia zawiera rozdział IX pkt 5 SWZ. 6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu zawiera rozdział IX pkt 6 SWZ. 7. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli: 1) może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP dane umożliwiające dostęp do tych środków; 2) podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. 8. Jeżeli, w toku postępowania, wykonawca nie złoży oświadczenia, oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 9. Ciąg dalszy zawiera rozdział IX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Koszalińskiej położonych w Koszalinie i Mielnie w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdział IV SWZ. 3. Szczegółowy wykaz punktów pomiarowych energii elektrycznej zawiera załącznik nr 1 Projektu umowy. 4. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.