2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování právních služeb - obchodní případy
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zejména (i) příprava smluvní dokumentace pro poskytování úvěrů a jiných bankovních produktů Zadavatele, včetně revize pojistných smluv s Exportní garanční a pojišťovací společností, a.s. či jinými pojistiteli komerčních a teritoriálních rizik působících na soukromém pojistném trhu, (ii) příprava zajišťovací dokumentace, (iii) příprava právních stanovisek a (iv) poskytování souvisejících právních služeb, vždy podle právního řádu státu určeného Zadavatelem. Požadované služby musí být ze strany dodavatelů poskytovány s přihlédnutím k relevantním ustanovením zákona č. 58/1995 Sb., o pojišťování a financování vývozu se státní podporou, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon č. 58/1995 Sb.) a k relevantním jurisdikcím a mezinárodním bankovním standardům (jako jsou např. LMA (Loan Market Association) standardy, Ujednání pro oficiálně podporované vývozní úvěry, tzv. Konsensus OECD, respektive Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1233/2011 o uplatňování některých pravidel v oblasti státem podporovaných vývozních úvěrů, ve znění pozdějších předpisů a současně s přihlédnutím k aplikovatelné bankovní regulaci, jakož i obezřetnostním a obchodním standardům předních tuzemských bank. Zadavatel je právnickou osobou soukromého práva, ale jeho předmět činnosti je upraven zákonem č. 58/1995 Sb. Zadavatel poskytuje podpořené financování, jak je tento pojem definován zákonem č. 58/1995 Sb., a provádí související činnosti v souladu s bankovní licencí. Mezi klienty Zadavatele patří jak státní a kvazi-státní subjekty, tak množství obchodních společností (českých i zahraničních) podnikajících v různých oblastech jak české ekonomiky, tak zahraničních ekonomik, od průmyslu, přes obchod a služby, až po zemědělství.
Interne Kennung: VZ0214098
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jednotlivé kroky jsou popsané v zadávací dokumentaci, která je veřejně přístupná.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79140000 Rechtsberatung und -auskunft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rámcová dohoda na poskytování právních služeb - obchodní případy
Beschreibung: Předmětem Zadavatelem požadovaných služeb v rámci tohoto zadávacího řízení je uzavření rámcové dohody s více účastníky na poskytování právních služeb souvisejících s poskytováním podpořeného financování Českou exportní bankou, a.s. (Zadavatelem).