180386-2025 - Ergebnis
Polen – Niederflurbusse – Uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez nabycie przez MZK Piła Sp. z o.o. siedmiu niskopodłogowych autobusów elektrycznych (BEV) z niezbędną infrastrukturą do obsługi i eksploatacji pojazdów wraz z OZE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez nabycie przez MZK Piła Sp. z o.o. siedmiu niskopodłogowych autobusów elektrycznych (BEV) z niezbędną infrastrukturą do obsługi i eksploatacji pojazdów wraz z OZE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 7 sztuk fabrycznie nowych jednoczłonowych miejskich autobusów o napędzie elektrycznym, wraz z infrastrukturą ładowania, stanowiących element rodziny autobusów miejskich o wysokim stopniu unifikacji, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 11 500 mm do 12 200 mm; szerokości i wysokości całkowitej zgodnej z warunkami dopuszczenia do ruchu. 1) Autobus musi posiadać co najmniej 70 miejsc, w tym 20 miejsc siedzących i co najmniej 6 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Pojazdy muszą spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. 2024 poz. 502). 2) Wykonawca zobowiązany jest: - udzielić gwarancji na warunkach określonych przez Zamawiającego, - udzielić licencji na oprogramowanie dostarczonego wyposażenia lub wydanego wraz z przedmiotem dostawy, - przeprowadzić szkolenie 10 pracowników zamawiającego w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji eksploatacji i obsługi autobusów. Szkolenia zostaną przeprowadzone w terminie uzgodnionym z zamawiającym, jednak nie później niż 10 dni po odbiorze pierwszych autobusów, - udzielić pomocy serwisowej na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w umowie. 3) W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa infrastruktury ładowania pojazdów o napędzie elektrycznych (BEV) zlokalizowana na terenie zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o.o. – 7 punktów ładowania: a) dostawa 3 ładowarek dwustanowiskowych (6 punktów ładowania) umożliwiających ładowanie jednego pojazdu mocą 120 kW lub dwóch pojazdów – każdego z mocą 60 kW, b) dostawa 1 szt. stacji ładowania o mocy 60 kW (1 punkt ładowania), c) dostawa niezbędnej infrastruktury (w tym stacji transformatorowej SN/nn, umożliwiającej jednoczesne zasilanie infrastruktury ładowania, zgodnie z założoną mocą ładowarek), d) dostawa i instalacja mikroinstalacji OZE paneli fotowoltaicznych o mocy 50kWp. Instalacja będzie umiejscowiona na terenie zajezdni zamawiającego w Pile przy ul. Łącznej 4, na poziomie terenu, na działce nr 441/3, e) Do wykonawcy należy: - wykonanie wszystkich prac związanych z jej montażem i uruchomieniem oraz dostosowanie stacji transformatorowej do przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez zapewnienie punktu podłączenia mocy w stacji transformatorowej na terenie zamawiającego, - uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, w tym z OSD, - wykonanie wszystkich prac, testów i odbiorów niezbędnych do instalacji i uruchomienia infrastruktury ładowania i instalacji OZE, - uruchomienie instalacji OZE, - sporządzenie dokumentacji powykonawczej. f) przeszkolenie 3 pracowników zamawiającego w zakresie obsługi instalacji OZE, g) dostosowanie pojazdów do standardu zgodnego z wyposażeniem w zakresie obsługi Systemu Informacji Pasażerskiej będącego na wyposażeniu pojazdów Zamawiającego, h) wyposażenie autobusów w systemy bezpieczeństwa i systemy ułatwiające prowadzenie pojazdu, np. monitoring martwego pola, zmęczenia kierowcy, monitoring ciśnienia kół pojazdu, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny pojazdu z możliwością zapisu i odczytu zapisanego obrazu video min. 2 tygodni wstecz, i) wykonanie wszystkich niezbędnych testów, pomiarów i odbiorów, j) oznakowanie wszystkich elementów zamówienia znakami promocyjnymi zgodnie z zasadami określonymi w Krajowym Planie Odbudowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 67734-2025
Interne Kennung: 2024/PN/03
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, że pełen opis procedury znajduje się w SWZ zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://mzkpila.ezamawiajacy.pl/pn/mzkpila/demand/189213/notice/public/details Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) wypełniony formularz ofertowy (zał. nr 1 do SWZ); UWAGA: Formularz generowany przez Platformę jest „narzędziem technicznym”, niezbędnym do złożenia oferty na Platformie, nie stanowi on jednak faktycznego formularza oferty. Brak złożenia formularza ofertowego,zgodnego z zał. nr 1 do SWZ będzie stanowił podstawę do odrzucenia oferty (art. 226 ust. 1 pkt 6) Pzp). W przypadku rozbieżności w treści między formularzem ofertowym (zał. nr 1 do SWZ) a formularzem generowanym przez Platformę, jako wiążącą zamawiający uzna treść zał. nr 1 do niniejszej SWZ; 2) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), - Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) – „ogólne oświadczenie” i w związku z tym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ. - Dokument JEDZ sporządza się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. - Wykonawca wypełnia JEDZ za pośrednictwem platformy – przechodząc do zakładki JEDZ i klikając „uzupełnij JEDZ”. - Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, składa także JEDZ dotyczące tych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu. - W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (konsorcjum) JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) podmiotów, na których zasoby wykonawca się powołuje – jeżeli dotyczy. 4) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – jeżeli dotyczy. 5) pełnomocnictwo (o ile dotyczy), z którego wynika prawo do podpisania oferty oraz innych dokumentów składanych wraz z ofertą – oryginał pełnomocnictwa opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób uprawnionych do jego udzielenia lub kopia poświadczona notarialnie opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusza, 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 2 do SWZ, 7) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 3 do SWZ, 8) wypełniony formularz kryteriów techniczno-eksploatacyjnych do oceny ofert - 9) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022) – załącznik nr 12 do SWZ, 10) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art.5 k Rozporządzenia RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r.) – załącznik nr 13 do SWZ. Oświadczenia z pkt. 9 i 10 składa wykonawca, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz każdy podmiot udostępniający zasoby. 11) dokument potwierdzający wniesienie wadium, 12) przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku polskim: a) Aktualne „Świadectwo homologacji typu pojazdu”, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. 2023 poz. 1651). b) Homologację typu pojazdu w zakresie palności materiałów używanych w konstrukcji wnętrza niektórych kategorii pojazdów samochodowych (homologacja udzielona zgodnie z Regulaminem nr 118 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) Jednolite wymagania techniczne dotyczące palności materiałów używanych w konstrukcji wnętrza niektórych kategorii pojazdów samochodowych (Dz.U.UE.L.10.177.263 z dnia 10 lipca 2010 r. ze zm.), potwierdzone dokumentem wystawionym przez jednostkę upoważnioną do certyfikowania w danym zakresie. c) Homologację typu pojazdu w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej homologacja udzielona zgodnie z Regulaminem nr 66 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ). Jednolite przepisy dotyczące homologacji dużych pojazdów pasażerskich w zakresie wytrzymałości ich konstrukcji nośnej (Dz.U.UE.L.2011.84.1 z dnia 30 marca 2011 r. ze zm.) potwierdzone dokumentem wystawionym przez jednostkę upoważnioną do certyfikowania w danym zakresie. d) Certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów Regulaminu nr 29 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ Jednolitych przepisów dotyczących homologacji pojazdów w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie pojazdu użytkowego potwierdzone dokumentem wystawionym przez jednostkę upoważnioną do certyfikowania w danym zakresie. e) Spełnienie wymogów Regulaminu 93 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – w zakresie urządzeń zabezpieczających przed wjechaniem pod przód pojazdu (Dz. U. UE.L.2010.185.56 z dnia 17 lipca 2010r. z późniejszymi zmianami), potwierdzone przez niezależną, certyfikowaną jednostkę badawczą, upoważnioną do wykonywania badań homologacyjnych, po przeprowadzeniu badania oferowanego typu pojazdu w zakresie i w sposób określony w Regulaminie nr 93 EKG ONZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001