180473-2026 - Ergebnis
Dänemark – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Udbud af udvikling af Datamodel og konvertering til FoGiSa Vand og FoGiSa Fjernvarme
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af udvikling af Datamodel og konvertering til FoGiSa Vand og FoGiSa Fjernvarme
Beschreibung: Udbuddet vedrører udvikling af en Datamodel og efterfølgende konvertering hos de enkelte Ordregivere, samt Optioner. Se nærmere beskrivelse i Leverancebeskrivelsen (Bilag 3).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er ikke option på forlængelse af Kontrakten. Udbuddet omfatter Optioner, nærmere information fremgår af Ordregivers udbudsbetingelser.