See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup Optycznej Współrzędnościowej Maszyny Pomiarowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup Optycznej Współrzędnościowej Maszyny Pomiarowej. Minimalne wymagania metrologiczne i konstrukcyjne systemu: 1. Przekątna przestrzeni pomiarowej XY nie mniejsza niż 1000 mm, umożliwiająca pomiar obiektów wielkogabarytowych i wzorców liniowych. 2. Liniały osi X, Y, Z • Rozdzielczość nie gorsza niż 0,01 µm • Pomijalnie mała rozszerzalność temperaturowa liniałów 3. System optyczny pomiaru wyposażony w dwa typy obiektywów: • Telecentryczny zmiennoogniskowy o o powiększeniu nie gorszym niż x0,6 – x6,8: o z niezależnie regulowanymi modułami soczewek, o z zakresem odległości roboczej co najmniej 80–200 mm, o z konstrukcją eliminującą skręcanie pakietów optycznych, o z układem optyki i oświetlenia skoordynowanym dla wszystkich odległości roboczych. • Telecentryczny stałoogniskowy o powiększeniu nie mniejszym niż x20. 4. System przetwarzania obrazu z algorytmami subpikselowymi, umożliwiający wysokorozdzielczą analizę konturów. 5. System musi posiadać funkcję automatycznego skanowania powierzchni metodą sekwencyjnej akwizycji nakładających się obrazów w ruchu ciągłym (bez zatrzymań na każdym polu widzenia) oraz automatycznego ich łączenia do jednej mozaiki o zadanej rozdzielczości. 6. Maksymalny dopuszczalny błąd pomiaru długości (MPE) dla sensora przetwarzania obrazu zgodnie z ISO 10360 lub VDI/VDE 2617 (L – długość w mm): • E1 jednokierunkowy: (0,25 + L / 900) µm, • E1 dwukierunkowy: (0,5 + L / 900) µm, • E2 dwukierunkowy: (0,7 + L / 600) µm, • E3 dwukierunkowy: (1,5 + L / 500) µm. 7. Łożyskowanie pneumatyczne osi przesuwu, zapewniające płynność ruchu, stabilność pozycjonowania oraz eliminację zjawisk histerezy. 8. Przygotowanie maszyny – pod względem sterowania i okablowania – do przyszłej rozbudowy o: • niezależną oś pomiarową Z (pinolę) ze sterowaniem CNC, • dodatkowy sensor pomiarowy, • przy pełnej integracji z tym samym oprogramowaniem metrologicznym. 9. Przygotowanie do integracji z sensorem optyczno–stykowym, umożliwiającym pomiary stykowe i 3D–skaningowe, przy siłach pomiarowych ≤ 1 mN. 10. Integracja wszystkich technik pomiarowych w jednym środowisku programowym. 11. Głowica maszyny musi posiadać przygotowanie (na przykład w formie otworów gwintowanych) do montażu retroreflektora pozwalającego na integrację zewnętrznych interferometrów laserowych w celu sprawdzenia dokładności geometrii maszyny 12. Maszyna musi być przygotowana do bezpiecznego montażu płyty gwintowanej na szklanym stole i do możliwości jej przykręcenia 13. Maszyna musi być posadowiona na pneumatycznych wibroizolatorach aktywnych, zapewniających tłumienie drgań otoczenia. Projektowane postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego zawiera Projekt umowy - Załącznik nr 3 do Zaproszenia.
Interne Kennung: KZKN-2/015/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
Los: LOT-0001