180839-2025 - Ergebnis
Niederlande – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – NOM WOVK- Informatiebeveiliging en privacy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: NOM WOVK- Informatiebeveiliging en privacy
Beschreibung: Betreft Wijzigingsovereenkomst: Overschrijding raming overeenkomst Informatiebeveiliging en Privacy. Door hogere kosten en onvoorziene omstandigheden (artikel 2.163e Aw 2012). Korte omschrijving opdracht Op 11 januari 2023 is, als resultaat van een Europese aanbestedingsprocedure een raamovereenkomst Informatiebeveiliging en Privacy afgesloten met Ilionx Group BV. De raamovereenkomst gaat over dienstverlening voor Informatiebeveiliging en Privacybescherming. De looptijd van de overeenkomst is 2 jaar met de optie om de overeenkomst met twee maal met één jaar te verlengen. Opdrachtwaarde en spend Voor deze opdracht is er totaal € 300.000,- ex. btw geraamd over vier jaar. Het contract loopt tot en met 11 januari 2027. De huidige spend is € 315.000,- ex. Btw. De raming is hiermee € 15.000,- ex. btw overschreden. Benodigd aanvullend budget Het aanvullend benodigd budget voor de periode t/m 01-05-2026 is maximaal € 115.000,- exclusief btw. Dit betreft 38,33% ten opzichte van de oorspronkelijke opdracht. Dit benodigde extra budget vanuit opdrachtnemer zijn nodig voor de volgende werkzaamheden: 1. Jaarlijkse pentesten en IB audit: 2. Deskundig advies op het gebied van risicomanagement” Dit is het gevolg van de volgende onvoorziene omstandigheden: 1. De nieuwe Europese richtlijn NIS2 wordt in Nederland vertaald in de Cybersecuritywet. Tevens voor de door ons gehanteerde BIO norm aangepast aan deze ontwikkelingen. De leverancier heeft voor ons de 'oude' richtlijn geïmplementeerd in ons GRC tool en geholpen dit in de organisatie te implementeren. 2. De No moest de inspanningen op het gebied van risicomanagement intensiveren omdat externe en interne audits aanleiding gaven voor verbeteringen. Dit was voor de aanbesteding niet in deze mate voorzien. 3. De leverancier heeft een aantal taken van de ISO uitgevoerd, omdat de Nationale ombudsman nog geen Information Security Officer (ISO) in de formatie had. Geen wezenlijke wijziging van de opdracht (artikel 2.163e AW 2012) Artikel 2.163e geeft de mogelijkheid wijzigingen door te voeren binnen een opdracht op grond van omstandigheden die een zorgvuldige aanbestedende dienst niet kon voorzien. Deze wijziging voldoet hieraan: a. De behoefte aan wijziging het gevolg is van omstandigheden die een zorgvuldige aanbestedende dienst niet kon voorzien: deze omstandigheden had de aanbestedende dienst niet kunnen voorzien (zoals bovenstaand toegelicht); b. De wijziging geen verandering in de algemene aard van de opdracht meebrengt: de algemene aard van de opdracht blijft hetzelfde, alleen is er aanvullend budget nodig om gebruik te blijven maken informatiebeveiliging en privacy diensten. Dit aanvullend budget komt voort uit onvoorziene omstandigheden zoals hierboven nader beschreven. c. De verhoging van de prijs niet meer bedraagt dan 50% van de waarde van de oorspronkelijke opdracht: de verhoging van het budget is 38,33% van de waarde van de oorspronkelijke opdracht en blijft daarmee onder de 50%.
Interne Kennung: 1624910
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: NOM - Informatiebeveiliging en privacy