2. Verfahren
Verfahren
Titel: Komplexní GIS řešení pro vybrané zambijské instituce v kontextu projektu SLIM
Beschreibung: Předmět plnění této zakázky je blíže popsán v Příloze č. 1 – „Popis předmětu plnění“. Tato veřejná zakázka (VZ) bude realizovaná v rámci Projektu SLIM (Sustainable Landscape through Integrated Management), který je od října 2023 do září 2027 implementován Českou rozvojovou agenturou a kofinancován Evropskou unií. Jeho cílem je zavádění přístupu integrovaného krajinného managementu (ILM) a přispění ke zvýšení odolnosti ekosystémů a zachování biodiverzity v Zambii za využití volně přístupných družicových dat v oblastech jako lesnictví, zemědělství, vodohospodářství nebo ochrana životního prostředí, včetně predikcí a tlumení ničivých dopadů přírodních katastrof. Tato zakázka konkrétně přispěje zejména k naplnění aktivity projektu SLIM č. 2.2.1. s názvem „Provision of adequate technological capacities, tools, data access and geospatial data storage infrastructure for the crucial data domains“. Předmětem plnění této VZ je komplexní softwarové řešení pro celkem 12 příjemců projektu SLIM v Zambii, přičemž jde o kombinaci komerčního řešení a jeho konfigurace a open-source řešení, které bude třeba naimplementovat a doprogramovat podle požadavků jednoho ze zambijských příjemců. Součástí je také komplexní školení jak v hlavním městě Lusace, tak i v provinciích. Tato VZ má za cíl design a implementaci robustního, centralizovaného, bezpečného a zároveň uživatelsky přívětivého GIS řešení pro 12 institucí veřejné správy včetně jejich decentralizovaných složek v zájmu umožnění sofistikované datové analýzy, komplexních procesů sběru a editace dat, jakož i v důsledku informovaného rozhodování mj. v oblasti prevence přírodních katastrof. První část tohoto řešení je postavena na technologiích Esri (platforma ArcGIS) a zaštítěna místním Národním centrem pro dálkový průzkum Země (National Remote Sensing Centre), které bude coby držitel licence ArcGIS Enterprise Advanced zodpovědné za provoz serverového GIS řešení, tj. správu infrastruktury (webový server, aplikační server, databázový server), instalaci oprav (patchů), zajištění souladu s licencemi, zabezpečení stálého připojení, provádění potřebných záloh dat apod., ale také poskytne podporu dalším 10 zapojeným stakeholderům včetně budování jejich kapacit a poskytování expertních služeb pro import a transformaci nových dat do centrální geodatabáze. Zmíněných 10 stakeholderů bude prostřednictvím licencí ArcGIS Pro Basic editovat a analyzovat svoje vlastní data, která budou uložena v oddělené části geodatabáze a případně je sdílet pomocí mapových služeb či publikovat pomocí mapových aplikací, jejichž vývoj je též předmětem. Druhá část řešení je postavena na open-source technologii identifikované účastníkem zadávacího řízení jako nejvhodnější, dedikována specificky lesnickému oddělení (Forestry Department; „FD“) Ministerstva zelené ekonomiky a životního prostředí, a položí základ pro robustní řešení systematického a technologicky pokročilého sběru dat a tvorbu mapových aj. datových podkladů nutných pro efektivní lesní hospodářské plánování na všech úrovních (národní až distriktní).
Interne Kennung: N006/25/V00041199
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dle § 3 písm. b) ZZVZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75131000 Dienstleistungen für die öffentliche Verwaltung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72321000 Mehrwert-Datenbankdienste, 72322000 Datenverwaltung, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung, 72319000 Datenbereitstellung, 72317000 Datenspeicherung, 72316000 Datenanalyse, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung, 72313000 Datenerfassung, 72268000 Bereitstellung von Software, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System), 30230000 Computerbezogene Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72321000 Mehrwert-Datenbankdienste, 72268000 Bereitstellung von Software, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung, 72322000 Datenverwaltung, 30230000 Computerbezogene Geräte, 72319000 Datenbereitstellung, 72317000 Datenspeicherung, 72316000 Datenanalyse, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung, 72313000 Datenerfassung, 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme