See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA REMONTU (NAPRAWY GŁÓWNEJ) TECHNICZNYCH ŚRODKÓW MATERIAŁOWYCH DO STATKÓW POWIETRZNYCH W 2026 ROKU
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa remontu (naprawy głównej) technicznych środków materiałowych do statków powietrznych w 2026 roku, w asortymencie i ilościach określonych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Usługa winna zostać wykonana zgodnie z dokumentacją techniczną producenta (Wykonawcy) i gwarantować pełną sprawność technicznych środków materiałowych poddanych usłudze. 3. Jeżeli czynności techniczne w zakresie realizacji umowy (w tym m.in. montaż oraz demontaż sprzętu, wykonywanie przeglądów sprzętu, transport sprzętu oraz jego części składowych, przeprowadzanie napraw sprzętu) polegały będą na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.), osoby wykonujące przedmiotowe czynności, winny być zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę. 4. Sprzęt przeznaczony do wykonania usługi winien posiadać zapas resursu technicznego oraz zostać przekazany wraz z dokumentacją, na podstawie której można stwierdzić jego podstawowe parametry. Ustalenie resursów odbywa się na podstawie polskich dokumentów normatywnych (biuletyny techniczne, itp.). W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją techniczną producenta lub uprawnionego zakładu remontowego a dokumentami ustalającymi resurs, o których mowa powyżej, przy realizacji przedmiotu umowy Wykonawcę obowiązywały będą normy wynikające z polskich dokumentów normatywnych. 5. W przypadku skierowania przez Zamawiającego do remontu (naprawy głównej) technicznych środków materiałowych, których pozostały resurs techniczny nie zapewnia nadania przez zakład wykonujący usługę pełnego resursu międzyremontowego, Wykonawca nadaje resurs międzyremontowy w ramach pozostałości resursu technicznego. 6. W przypadku braku możliwości wykonania remontu (naprawy głównej) przekazanego sprzętu, Zamawiający przewiduje możliwość dostawy (w ramach wartości wykonywanej usługi) sprzętu z zapasów magazynowych Wykonawcy tego samego typu: nowych, z produkcji z roku wykonania usługi lub z produkcji wcześniejszej w przypadku wyrobów nie posiadających resursu kalendarzowego; po wykonanym remoncie (naprawie głównej), z zapasem pełnego resursu międzyremontowego przy czym pozostałość resursu technicznego nie może być mniejsza niż agregatu skierowanego do remontu (naprawy głównej). W przypadkach zaistnienia ww. okoliczności Wykonawca jest zobowiązany uzyskać w tym zakresie pisemną zgodę Zamawiającego. 7. W przypadku dostawy nowego sprzętu zgodnie z ust. 6 tiret pierwsze, Wykonawca wraz z wyrobami dostarczy deklarację zgodności OiB wystawioną zgodnie z ustawą z dnia 17 listopada 2006 r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 747, ) i wskazanym w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowego wykazu wyrobów podlegających ocenie zgodności oraz sposobu i trybu przeprowadzania oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1628) – tj. w trybie I oceny zgodności. 8. Po wykonanym remoncie (naprawie głównej) sprzętu Wykonawca nadaje resurs międzyremontowy zgodnie z zasadami dokumentacji technicznej producenta lub zakładu remontowego. Wykaz dokumentacji tj. (nazwa, numer, identyfikator, itp.) zawiera załącznik nr 4 do projektowanych postanowień umowy. 9. Wyroby winny być zakonserwowane na okres nie mniej niż 2 lat i na zasadach określonych w normie obronnej NO-16-A800:2007 oraz umieszczone w opakowaniu zabezpieczającym przedmiot umowy przed utratą cech używalności w czasie transportu/ przechowywania w okresie trwania gwarancji. Dopuszcza się stosowanie innych metod ochrony, niż w normie obronnej NO-16-A800:2007 pod warunkiem, że zapewnią one równorzędną lub lepszą ochronę. 10. Przedmiot zamówienia podlegał będzie procesowi nadzorowania jakości na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 11. Dla niniejszego zamówienia mają zastosowanie wymagania zawarte w AQAP 2110 wyd. D wersja 1 dla l.p. 4, 10÷12, 29, 39, 41 załącznika nr 1 do projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz wymagania zawarte w AQAP 2131 wyd. C wersja 1 dla Lp. 1÷3, 5÷9, 13÷28, 30÷38, 40, 42÷43 załącznika do projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ . 12. System zarządzania jakością Wykonawcy winien spełniać wymagania zawarte w PN-EN ISO 9001:2015. 13. Wykonawca winien udzielić gwarancji na bezawaryjną pracę sprzętu po wykonanej usłudze na okres 24 miesięcy/200 godzin pracy (w zależności co upłynie wcześniej) licząc od daty odbioru wyrobu. 14. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia w przypadkach i na warunkach określonych w § 18 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 15. Szczegółowe Warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy. 16. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji. W ramach opcji Zamawiający może dodatkowo zlecić usługę remontu (naprawy głównej) tśm w asortymencie oraz maksymalnych ilościach określonych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po takich samych cenach jednostkowych brutto jak w ofercie. 17. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 18. Udzielenie zamówienia nie wiąże się z udostępnieniem Wykonawcy informacji niejawnych, do których dostęp wymaga przestrzegania przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 632 ze zm.). 20. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 43 części.
Interne Kennung: 38/2026/U-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50210000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Luftfahrzeugen und anderen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Amortyzator podwozia lewy
Beschreibung: Amortyzator podwozia lewy -Typ sprzętu: Mi-17
Interne Kennung: część zamówienia 1
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Aparat zapłonowy
Beschreibung: Aparat zapłonowy -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 2
Los: LOT-0003
Titel: 3. Blok nadawczo-odbiorczy radiowysokościomierza
Beschreibung: Blok nadawczo-odbiorczy radiowysokościomierza -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 3
Los: LOT-0004
Titel: 4. Blok odbiorczo-nadawczy
Beschreibung: Blok odbiorczo-nadawczy -Typ sprzętu: Mi-2, Mi-8, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 4
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0005
Titel: 5. Momentomierz
Beschreibung: Momentomierz -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 5
Menge: 1
Los: LOT-0006
Titel: 6. Blok sterowania
Beschreibung: Blok sterowania -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 6
Los: LOT-0007
Titel: 7. Blok sterowania
Interne Kennung: część zamówienia 7
Los: LOT-0008
Titel: 8. Elektromechanizm
Beschreibung: Elektromechanizm-Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 8
Los: LOT-0009
Titel: 9. Kolektor prądowy śmigła ogonowego
Beschreibung: Kolektor prądowy śmigła ogonowego -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-24, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 9
Los: LOT-0010
Titel: 10. Kolektor wirnika nośnego
Beschreibung: Kolektor wirnika nośnego -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 10
Los: LOT-0011
Titel: 11. Koło podwozia przedniego
Beschreibung: Koło podwozia przedniego -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 11
Menge: 2
Los: LOT-0012
Titel: 12. Konwerter
Beschreibung: Konwerter -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-24, Mi-8, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 12
Los: LOT-0013
Titel: 13. Konwerter
Beschreibung: Konwerter -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 13
Los: LOT-0014
Titel: 14. Nadajnik ciśnienia
Beschreibung: Nadajnik ciśnienia -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 14
Los: LOT-0015
Titel: 15. Nadajnik momentu obrotowego
Beschreibung: Nadajnik momentu obrotowego -Typ sprzętu: SW-4
Interne Kennung: część zamówienia 15
Los: LOT-0016
Titel: 16. Podwójny wskaźnik obrotów N2+NR turbiny napędowej silnika Rolls-Royce 250-C20R/2 oraz obrotów wirnika nośnego
Beschreibung: Podwójny wskaźnik obrotów N2+NR turbiny napędowej silnika Rolls-Royce 250-C20R/2 oraz obrotów wirnika nośnego -Typ sprzętu: SW-4
Interne Kennung: część zamówienia 16
Los: LOT-0017
Titel: 17. Pompa paliwowa
Beschreibung: Pompa paliwowa -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 17
Los: LOT-0018
Titel: 18. Prądnica prądu przemiennego
Beschreibung: Prądnica prądu przemiennego -Typ sprzętu: Mi-17
Interne Kennung: część zamówienia 18
Los: LOT-0019
Titel: 19. Prędkościomierz
Beschreibung: Prędkościomierz -Typ sprzętu: SW-4, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 19
Los: LOT-0020
Titel: 20. Programator
Beschreibung: Programator -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 20
Los: LOT-0021
Titel: 21. Przekładnia końcowa
Beschreibung: Przekładnia końcowa -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-24, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 21
Los: LOT-0022
Titel: 22. Przekładnia pośrednicząca
Beschreibung: Przekładnia pośrednicząca -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-24, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 22
Los: LOT-0023
Titel: 23. Przetwornik ciśnienia
Beschreibung: Przetwornik ciśnienia -Typ sprzętu: SW-4, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 23
Los: LOT-0024
Titel: 24. Przetwornik obrotów
Beschreibung: Przetwornik obrotów -Typ sprzętu: SW-4, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 24
Los: LOT-0025
Titel: 25. Pulpit audioselektora
Beschreibung: Pulpit audioselektora -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 25
Los: LOT-0026
Titel: 26. Reflektor lądowania
Beschreibung: Reflektor lądowania -Typ sprzętu: Mi-2, Mi-24, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 26
Menge: 3 Stück
Los: LOT-0027
Titel: 27. Regulator temperatury
Beschreibung: Regulator temperatury -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-24
Interne Kennung: część zamówienia 27
Los: LOT-0028
Titel: 28. Sprężarka powietrza
Beschreibung: Sprężarka powietrza -Typ sprzętu: Mi-17
Interne Kennung: część zamówienia 28
Los: LOT-0029
Titel: 29. Statecznik
Beschreibung: Statecznik -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 29
Los: LOT-0030
Titel: 30. Sygnalizator
Beschreibung: Sygnalizator-Typ sprzętu: SW-4
Interne Kennung: część zamówienia 30
Los: LOT-0031
Titel: 31. Sygnalizator temperatury
Beschreibung: Sygnalizator temperatury-Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 31
Los: LOT-0032
Titel: 32. Sygnalizator zaniku napięcia
Beschreibung: Sygnalizator zaniku napięcia -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 32
Los: LOT-0033
Titel: 33. Sztuczny horyzont
Beschreibung: Sztuczny horyzont -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 33
Los: LOT-0034
Titel: 34. Sztuczny horyzont
Beschreibung: Sztuczny horyzont -Typ sprzętu: M-28, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 34
Los: LOT-0035
Titel: 35. Sztuczny horyzont
Beschreibung: Sztuczny horyzont -Typ sprzętu: Mi-17, Mi-8
Interne Kennung: część zamówienia 35
Los: LOT-0036
Titel: 36. Sztuczny horyzont
Beschreibung: Sztuczny horyzont -Typ sprzętu: Mi-2, SW-4
Interne Kennung: część zamówienia 36
Los: LOT-0037
Titel: 37. Sztuczny horyzont
Interne Kennung: część zamówienia 37
Los: LOT-0038
Titel: 38. Wciągarka elektryczna
Beschreibung: Wciągarka elektryczna -Typ sprzętu: W-3
Interne Kennung: część zamówienia 38
Los: LOT-0039
Titel: 39. Wskaźnik wysokości radiowysokościomierza APN-209
Beschreibung: Wskaźnik wysokości radiowysokościomierza APN-209 -Typ sprzętu: Mi-2, Mi-8, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 39
Los: LOT-0040
Titel: 40. Zawór
Beschreibung: Zawór -Typ sprzętu: M-28
Interne Kennung: część zamówienia 40
Los: LOT-0041
Titel: 41. Żyroskop kierunkowy
Beschreibung: Żyroskop kierunkowy -Typ sprzętu: SW-4
Interne Kennung: część zamówienia 41
Los: LOT-0042
Titel: 42. Śmigło
Beschreibung: Śmigło -Typ sprzętu: An-28, M-28
Interne Kennung: część zamówienia 42
Menge: 4
Los: LOT-0043
Titel: 43. Czujnik wibracji
Beschreibung: Czujnik wibracji -Typ sprzętu: An-28, M-28, W-3
Interne Kennung: część zamówienia 43