See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af planter
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af parktræer, vejtræer og stauder til Aarhus Kommune, fordelt på 3 delaftaler: Delaftale 1 Parktræer Delaftale 2 Vejtræer Delaftale 3 Stauder
Vorherige Bekanntmachung: 833168-2025
Interne Kennung: 620094
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03451000 Pflanzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03451000 Pflanzen, 03452000 Bäume
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Parktræer
Beschreibung: Delaftale 1 om levering af parktræer
Interne Kennung: 620096
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03452000 Bäume
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aarhus Kommune kan forlænge aftalen i op til 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Meddelelse herom skal gives til Leverandøren senest 3 måneder før aftaleudløb. I modsat fald ophører aftalen uden særskilt opsigelse. Leverandøren kan ikke kræve aftalen forlænget. Aarhus Kommune kan udnytte optionen helt eller delvist og ad en eller flere omgange. Såfremt optionen udnyttes, ophører aftalen uden særskilt opsigelse ved optionens udløb.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Vejtræer
Beschreibung: Delaftale 2 om levering af vejtræer
Interne Kennung: 620098
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 Stauder
Beschreibung: Delaftale 3 om levering af stauder
Interne Kennung: 620100
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03452000 Bäume