2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA SZPITALA WIELOSPECJALISTYCZNEGO IM. DR. LUDWIKA BŁAŻKA W INOWROCŁAWIU
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym nazwy i lokalizacje obiektów, prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie obowiązywania umowy, rodzaje taryf, moc umowną, miejsce dostarczania oraz niezbędne dane do zawarcia umowy zawiera załącznik nr 2a do SWZ. 2. Wskazane w załączniku nr 2a do SWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy. 3. Strony ustalają, że w granicach dyspozycji art. 455 ustawy PZP oraz na wniosek Zamawiającego – w czasie realizacji umowy - po wykonaniu planowanej Modernizacji zasilania Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr L. Błażka w Inowrocławiu - możliwa jest zmiana umowy w przedmiocie wartości zamówionej mocy – do wysokości 800 kW - wynikającej z dokumentacji modernizacyjnej Zamawiającego – w każdym z dwóch punktów poboru energii, wymienionych enumeratywnie w załączniku nr 2a do SWZ poprzez zmianę w załączniku nr 1 do umowy wartości mocy zamówionej z 650 kW na moc do 800 kW. Pozostałe warunki umowy pozostaną bez zmian. Zmiana umowy wymaga formy aneksu do umowy. Jednakże Wykonawca nie może odmówić zgody na zmianę umowy w przedmiocie dostawy zwiększonej wartości zamówionej mocy energii elektrycznej – w przypadku wyżej opisanym, jeżeli zmiana wartości zamówionej mocy zostanie dokonana w umowie o usługi dystrybucyjne energii elektrycznej. Zamawiający może zwiększyć moc przyłączeniową/umowną do obiektów w ramach określonych przez Zamawiającego w przedmiocie zamówienia grup taryfowych. 4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2024 poz. 266, 834, 859, 1847, 1881) przepisach wykonawczych do tej ustawy, w tym w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. 2023 poz. 819), oraz Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. 2023 poz. 2280). 5. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie usługi sprzedaży energii dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem oraz usług bilansowania . 6. Usługa dystrybucji jest świadczona na podstawie odrębnej umowy zawartej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. 7. Nazwa i kod dotyczący przedmiotu zamówienia określony we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): 09300000-2 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa. 8. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia oraz przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie zamówienia, b) Spełnienie innych wymagań określonych we wzorze umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 9.Od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienie, przed zawarciem umowy, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie za wykonanie całości przedmiotu zamówienia. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Interne Kennung: D-5/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA SZPITALA WIELOSPECJALISTYCZNEGO IM. DR. LUDWIKA BŁAŻKA W INOWROCŁAWIU.