182124-2026 - Ergebnis
Polen – Ausbildung – ,,Realizacja usługi szkoleniowej w ramach projektu ,,Solar Instalator” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FELD 2021-2027.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Realizacja usługi szkoleniowej w ramach projektu ,,Solar Instalator” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FELD 2021-2027.”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ,,Realizacja usługi szkoleniowej polegającej na wyposażeniu Uczestników – Uczniów Technikum nr 3 w Łodzi w dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu ,,Solar Instalator” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.” zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz projektem umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia składa się z 23 pakietów. Przedmiotowe zamówienie jest częścią projektu: ,,Solar Instalator” i jest realizowane przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu FELD 2021 – 2027. Działanie: FELD.08.08. ZAŁĄCZNIK NR 2 DO SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA PAKIET NR 1 Certyfikowany instalator f-gazów dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr). PAKIET NR 2 Kursy wysokościowe dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr). PAKIET NR 3 Kursy: Lutowanie twarde rur miedzianych dla 40 os (2 gr x 20os) 48 godz (24 godz/gr) podstawy + blok praktyczny. PAKIET NR 4 Systemy detekcji gazów dla 40 os (2 gr x 20os) 14 godz (7 godz/gr) wprowadzenie + praktyczne ćwiczenia. PAKIET NR 5 Obsługa drukarki 3D dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 6 Podesty ruchome dla 40 osób (2 gr x 20 os) 48 godz (24 godz/gr). PAKIET NR 7 Obsługa dronów do prac urządzeń instalacyjnych (np. obloty sieci gazowych i pomiary stężenia gazu, stan tech. Inst. fotowoltaicznej) dla 40 os (2 gr x 20 os) 61 godz (31 godz/gr) wprowadzenie + praktyczne ćwiczenia. PAKIET NR 8 Pompy ciepła z montażem hydraulicznym od podstaw dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 9 Projektowanie pomp ciepła dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 10 Instalator systemów fotowoltaicznych dla 40 os (2 gr x 20 os) 70 godz (35 godz/gr) wprowadzenie + warsztat praktyczny. PAKIET NR 11 Instalator rekuperacji dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 12 Instalacje elektryczne dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) część teoretyczna i część praktyczna. PAKIET NR 13 Uprawnienia energetyczne elektryczne w grupie 1 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr). PAKIET NR 14 Uprawnienia energetyczne grzewcze w grupie 2 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 15 Uprawnienia energetyczne gazowe w grupie 3 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 16 Kurs kosztorysowania od podstaw + Szkolenie Norma PRO / Norma EXPERT dla 40 os (2 gr x 20 os) 42 godz (21 godz/gr). PAKIET NR 17 Serwis kotłów gazowych dla 40 os (2 gr x 20 os) 14 godz (7 godz/gr). PAKIET NR 18 Obsługa stacji gazowej dla 40 os (2 gr x 20 os) 12 godz (6 godz/gr). PAKIET NR 19 Audyt, serwis i czyszczenie instalacji pompy ciepła dla 40 os. (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz /gr). PAKIET NR 20 Certyfikowany instalator systemów magazynowania energii dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 21 Badania kamerą termowizyjną w fotowoltaice dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 22 Inteligentne systemy domowe dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr). PAKIET NR 23 Kolektory słoneczne dla 40 os (2 gr x 20 os) 14 godz (7 godz/gr) wprowadzenie + warsztat praktyczny. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektach umów stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ, Załącznik nr 3A do SWZ oraz Załącznik nr 3B do SWZ. 3. Wykonawca jest obowiązany wskazać w ofercie części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazwy podwykonawcy (jeśli jest mu znany na etapie składania ofert).4. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w przepisach ustawy Pzp w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu,iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.5. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych (oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wszelkie wymagania Zamawiającego o wszystkich parametrach nie gorszych niż te określone w SWZ, tzn. takich, które gwarantują zachowanie tych samych norm, parametrów i standardów), jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia wynika, że przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub dostawy, usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów oraz w zakresie wskazanym w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp. 6.W przypadku niewskazania w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna,iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego przedmiot zamówienia jest dopuszczony do obrotu i stosowania. 8.Jeżeli Wykonawca powoła się na rozwiązania równoważne to, jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymogi/parametry Zamawiającego. ROZDZIAŁ 16 SWZ-Opis sposobu obliczenia ceny oferty. W ofercie należy podać cenę netto realizacji zadania, cenę brutto obejmującą należny podatek VAT zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Cena musi być wyrażona w złotych polskich. Wykonawca zobowiązany jest zastosować stawkę VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2025 poz.775 z późn. zm.).Wykonawca w swojej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
Interne KennungTECH3/SOLAR/1/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80570000 Ausbildung in der Persönlichkeitsentwicklung, 80510000 Spezialausbildung, 80530000 Berufsausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPAKIET NR 1
BeschreibungCertyfikowany instalator f-gazów dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr) Szkolenie f-gazowe realizowane zgodnie z ustawą z dnia 15 maja 2015r. (Dz. U. 2015, poz. 881) o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych wraz z późniejszymi zmianami (Dz. U. 2017, poz. 1567) (kat. I, II, III i IV) – tzw. „Ustawa F-gazowa” Kurs nadający uprawnienia UDT. szacowanie dotyczące specjalistycznej obsługi urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, pomp ciepła i kolektorów solarnych. Szkolenie i egzamin państwowy na Uprawnienia Elektroenergetyczne. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0002
TitelPAKIET NR 2
BeschreibungKursy wysokościowe dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr) • Przepisy prawne dot. prac szczególnie niebezpiecznych • Zasady BHP i ocena ryzyka pracy na wysokości • Dobór i użytkowanie sprzętu ochrony indywidualnej • Rodzaje stanowisk pracy (rusztowania, drabiny, dachy, podnośniki) • Systemy asekuracji: poziome, pionowe i indywidualne • Techniki przemieszczania i zabezpieczania • Ewakuacja, ratownictwo i stabilizacja poszkodowanego Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0003
TitelPAKIET NR 3
BeschreibungKursy: Lutowanie twarde rur miedzianych dla 40 os (2 gr x 20os) 48 godz (24 godz/gr) podstawy + blok praktyczny • bezpieczeństwo i higiena pracy • podstawy lutowania, definicje, terminologia • klasyfikacja i przegląd metod lutowania twardego • materiały dodatkowe do lutowania twardego • gazy techniczne • urządzenia do lutowania gazowego • przygotowanie elementów do lutowania oraz rodzaje i właściwości połączeń lutowanych • niezgodności lutownicze • kontrola i badanie połączeń lutowanych • materiały podstawowe i technologia ich lutowania twardego Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0004
TitelPAKIET NR 4
BeschreibungSystemy detekcji gazów dla 40 os (2 gr x 20os) 14 godz (7 godz/gr) wprowadzenie + praktyczne ćwiczenia Kurs podnoszący kompetencje. Tematyka szkoleń obejmuje podstawy działania systemów detekcji gazów i oparów, uregulowania prawne, technikę sensoringu, projektowanie systemów, dobór urządzeń, okablowanie i instalację, uruchamianie systemów, przeglądy okresowe i kalibracyjne, serwis Systemów detekcji monitoringu gazów. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0005
TitelPAKIET NR 5
BeschreibungObsługa drukarki 3D dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D kurs nadający kompetencje Kurs przygotowuje do pozyskania kompetencji z wykorzystaniem drukarek 3D w budownictwie. • Rodzaje technologii druku 3D. • Budowa i zasada działania drukarek w wybranych technologiach. • Sposoby pozyskania modeli do druku. • Wybór optymalnej metody wydruku. • Przygotowanie modelu 3D do wydruku. • Dobór parametrów wydruku. • Przygotowanie drukarki do pracy. • Monitorowanie procesu wydruku. • Finalizacja procesu druku 3D. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0006
TitelPAKIET NR 6
BeschreibungPodesty ruchome dla 40 osób (2 gr x 20 os) 48 godz (24 godz/gr) • Wprowadzenie do podestów ruchomych (definicja, przepisy, zastosowanie) • Budowa i zasada działania podestów ruchomych • Bezpieczeństwo pracy na podestach ruchomych • Przygotowanie do pracy • Obsługa podestów ruchomych • Praktyczne ćwiczenia operatorskie • Konserwacja i podstawowy serwis podestów ruchomych • Prawo i odpowiedzialność operatora Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0007
TitelPAKIET NR 7
BeschreibungObsługa dronów do prac urządzeń instalacyjnych (np. obloty sieci gazowych i pomiary stężenia gazu, stan tech. Inst. fotowoltaicznej) dla 40 os (2 gr x 20 os) 61 godz (31 godz/gr) wprowadzenie + praktyczne ćwiczenia • Wprowadzenie do dronów i ich zastosowań w inspekcjach instalacyjnych • Przepisy prawne i regulacje dotyczące obsługi dronów • Budowa i podstawowa obsługa dronów • Specjalistyczne sensory i wyposażenie do pomiarów • Planowanie i wykonywanie misji inspekcyjnych • Bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem • Analiza danych i raportowanie • Praktyczne ćwiczenia operatorskie • Konserwacja i serwisowanie dronów Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0008
TitelPAKIET NR 8
BeschreibungPompy ciepła z montażem hydraulicznym od podstaw dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) WPROWADZENIE DO POMP CIEPŁA • Zagadnienia ogólne • Podstawowe właściwości fizyczne • Dolne źródła ciepła- rodzaje, charakterystyka • Górne źródła – instalacje grzewcze, podgrzew c.w.u., instalacje chłodzenia • Projektowanie instalacji grzewczych z pompami ciepła • Dobór, montaż, regulacja systemów fotowoltaicznych WARSZTAT PRAKTYCZNY MONTAŻ PC: • Omówienie schematów hydraulicznych/Jak czytać schematy hydrauliczne/projekty instalacji c.o. • Omówienie/zapoznanie się z osprzętem/materiałem hydraulicznym na instalacji c.o. • Omówienie zasad montażu poszczególne Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0009
TitelPAKIET NR 9
BeschreibungProjektowanie pomp ciepła dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) • Wprowadzenie do projektowania pomp ciepła. • Omówienie podstawowych schematów hydraulicznych • Omówienie poszczególnych urządzeń / technologii pomp ciepła • Dobór powietrznych pomp ciepła. • Dobór pomp ciepła gruntowych wraz z dolnym źródłem. • Dobór osprzętu peryferyjnego. • Analiza kosztów na podstawie raportów z programów doborowych. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0010
TitelPAKIET NR 10
BeschreibungInstalator systemów fotowoltaicznych dla 40 os (2 gr x 20 os) 70 godz (35 godz/gr) wprowadzenie + warsztat praktyczny wprowadzenie do fotowoltaiki Wiadomości ogólne: • Potencjał promieniowania słonecznego w Polsce i na świecie. • Charakterystyka promieniowania słonecznego. • Potencjał promieniowa słonecznego. Sytuacja prawna w oparciu o Ustawę OZE. Niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu. Systemy fotowoltaiczne, rodzaje ogniw i modułów fotowoltaicznych Rodzaje instalacji fotowoltaicznych: Falowniki Zabezpieczenia elektryczne Parametry techniczne Optymalizatory mocy warsztat praktyczny Część I – Bezpieczeństwo i higiena pracy: Część II – Zajęcia dekarskio-monterskie Część III – Zajęcia montażowo-elektryczne: Część IV – Uruchomienie systemu. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0011
TitelPAKIET NR 11
BeschreibungInstalator rekuperacji dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) Wprowadzenie i przedstawienie przebiegu szkolenia. • Regulacje prawne dotyczące wentylacji. • Budowa i montaż systemu wentylacyjnego z odzyskiem ciepła. • Rekuperacja w budynkach energooszczędnych. • Dobór optymalnego systemu dystrybucji powietrza. • Montaż, uruchomienie, regulacja oraz pomiary instalacji. • Konserwacja, naprawa i serwis urządzeń wentylacyjnych. • Najczęstsze błędy w projektowaniu oraz montaż instalacji. • Gruntowny powietrzny wymiennik ciepła jako alternatywne źródło energii dla systemów wentylacyjnych. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0012
TitelPAKIET NR 12
BeschreibungInstalacje elektryczne dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) część teoretyczna • Parametry elektryczne – miary i jednostki • Przepisy i normy • Układy sieci elektrycznych • Linie zasilające, przyłącza i WLZ • Ochrona i bezpieczeństwo • Rodzaje i środki ochrony przeciwporażeniowej • Klasy ochronności • Stopień ochrony IP • Rozdzielnice elektryczne i obwody odbiorcze • Charakterystyka najważniejszych zabezpieczeń elektrycznych • Przewody elektryczne • Połączenia wyrównawcze i ochronne • Pomiary elektryczne i urządzenia pomiarowe. część praktyczna • Niezbędne narzędzia do pracy elektryka • Planowanie instalacji elektrycznych • Montaż rozdzielnicy elektrycznej na podstawie wcześniejszego projektu • zabezpieczenie izolacyjne • kontrola faz • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe • zabezpieczenie różnicowoprądowe • zabezpieczenia nadprądowe • dodatkowy osprzęt • Rozprowadzenie instalacji elektrycznej • instalacja sieci trójfazowej (gniazdo elektryczne, kuchenne) Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0013
TitelPAKIET NR 13
BeschreibungUprawnienia energetyczne elektryczne w grupie 1 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/ gr) • Unormowania prawne dotyczące budowy i eksploatacji urządzeń i instalacji • Bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji • Zasady budowy i odbioru • Okresowa ocena stanu technicznego • Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać urządzenia i instalacje • Ochrona przeciwporażeniowa • Ochrona odgromowa i przepięciowa • Egzamin przed uprawnioną Komisją kwalifikacyjną Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0014
TitelPAKIET NR 14
BeschreibungUprawnienia energetyczne grzewcze w grupie 2 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) • Unormowania prawne dotyczące budowy i eksploatacji urządzeń i instalacji • Bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji • Zasady budowy i odbioru • Okresowa ocena stanu technicznego systemów grzewczych i klimatyzacyjnych • Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać urządzenia i instalacje • Źródła ciepła i wymagania w zakresie ich montażu • Wymagania w zakresie charakterystyki energetycznej budynków • Egzamin przed uprawnioną Komisją kwalifikacyjną Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0015
TitelPAKIET NR 15
BeschreibungUprawnienia energetyczne gazowe w grupie 3 dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) • Unormowania prawne dotyczące budowy i eksploatacji urządzeń i instalacji • Bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji • Zasady budowy i odbioru • Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać urządzenia i instalacje • Odbiór i przeglądy okresowe instalacji • Egzamin przed uprawnioną Komisją kwalifikacyjną Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0016
TitelPAKIET NR 16
BeschreibungKurs kosztorysowania od podstaw + Szkolenie Norma PRO / Norma EXPERT dla 40 os (2 gr x 20 os) 42 godz (21 godz/gr) • Wprowadzenie do programu NORMA PRO, ogólne zasady instalacji i posługiwania się programem. Widoki i możliwości dopasowania programu do swoich potrzeb. • Konfigurowanie podstawowych opcji programu mających wpływ na kalkulowaną wartość tworzonego kosztorysu. • Bezpieczna praca z programem. Sporządzanie kopii awaryjnych. • Rodzaje kosztorysów – różnice i zasady pracy w programie Norma • Katalogi norm – posługiwanie się bazą katalogów norm, budowa katalogów nakładów rzeczowych, posługiwanie się lista skróconą, wyszukiwanie pozycji, wstawianie pozycji do dokumentów kosztorysowych lub przedmiarowych, korzystanie z podpowiedzi wynikających z opisów ogólnych i szczegółowych. • Książka przedmiarów/obmiarów – wprowadzanie pozycji, opisywanie pozycji przedmiarowych, obliczenia i odwołania, sumy częściowe. • Wstawianie pozycji katalogowych, modyfikacja pozycji z tytułu nietypowych warunków wykonywania prac, współczynniki, nakłady RMS, edycja pozycji kosztorysowych, zmiana typu pozycji kosztorysowych: szczegółowych i uproszczonych. • Tworzenie kalkulacji własnych; • Działy kosztorysu - tworzenie i modyfikacja. Wykorzystanie słownika CPV; • Bazy cenowe - wybór cenników i posługiwanie się bazą cen w celu wyceny kosztorysu, import cenników; • Wycena kosztów zakupu materiałów, kosztów jednorazowych sprzętu; • Podsumowanie kosztorysu – tabela narzutów Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0017
TitelPAKIET NR 17
BeschreibungSerwis kotłów gazowych dla 40 os (2 gr x 20 os) 14 godz (7 godz/gr) • Kotły gazowe konwensjonalne • Budowa, zespoły i podzespoły • Zasady działania • Ustawienia, regulacja • Diagnostyka. Usterki i metody rozwiązania • Okresowe przeglądy i konserwacja • Szkolenie praktyczne Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0018
TitelPAKIET NR 18
BeschreibungObsługa stacji gazowej dla 40 os (2 gr x 20 os) 12 godz (6 godz/gr) • zagadnienia ogólne • strefa gazoniebezpieczna • elementy stacji gazowej • podstawy regulacji reduktorów gazowych • regulacja gazomierza • eksploatacja filtrów gazowych Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0019
TitelPAKIET NR 19
BeschreibungAudyt, serwis i czyszczenie instalacji pompy ciepła dla 40 os. (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz /gr) Warsztat praktyczny – audyt i serwis instalacji pompy ciepła z czyszczeniem instalacji • Pierwsze uruchomienie instalacji • Odzysk czynnika z instalacji • Identyfikacja i analiza błędów instalacyjnych • Podstawowa diagnostyka/czynności realizowane w ramach przeglądu okresowego • Na co zwrócić uwagę w trakcie eksploatacji pompy ciepła • Czynniki wpływające na żywotność pompy ciepła. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0020
TitelPAKIET NR 20
BeschreibungCertyfikowany instalator systemów magazynowania energii dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) • Zalety magazynowania energii w Polsce i na świecie. • Cele magazynowania energii w Polsce. • Podstawowe parametry magazynów energii. • Sposoby magazynowania energii. • Formy opłacalnego magazynowania energii. • Ekonomika stosowania magazynów energii. • Systemy PV współpracujące z magazynami energii. • Parametry i zastosowanie podstawowych komponentów. (moduły przeznaczone do systemów off-grid, regulatory ładowania, przetwornice zwykłe i solarne, falowniki hybrydowe, akumulatory, liczniki inteligentne) • Integracja PV i systemu zarządzania energią HEMS/EMS – przegląd rynku oraz stosowanych obecnie rozwiązań i technologii. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0021
TitelPAKIET NR 21
BeschreibungBadania kamerą termowizyjną w fotowoltaice dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) • Podstawowe informacje o termowizji i kamerach termowizyjnych. • Wprowadzenie do wykonywania pomiarów. • Bezzałogowy statek powietrzny jako narzędzie inspekcyjne • Obsługa kamer termowizyjnych. • Diagnozowanie instalacji fotowoltaicznej. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0022
TitelPAKIET NR 22
BeschreibungInteligentne systemy domowe dla 40 os (2 gr x 20 os) 28 godz (14 godz/gr) Wprowadzenie • czym są inteligentne systemy domowe • przegląd popularnych platform i technologii • Podstawy programowania d. Montaż podstawowych urządzeń praktyczna montażowa • Omówienie historii marki Ampio • Prezentacja z produktami Ampio, strukturą systemu, sposobem komunikacji, warunkami handlowymi dla firm • Prezentacja i omówienie montażu paneli dotykowych w specjalnych ramkach • Rejestracja użytkowników w specjalnej platformie dla zarządzania oprogramowaniem, instalacjami i wsparciem technicznym • Zapoznanie się z walizkami , na których przeprowadzane będzie szkolenie i pobranie niezbędnego oprogramowania • Omówienie oprogramowania i sposobu konfiguracji • Nauka programowania systemu • Tworzenie aplikacji mobilnej na telefon (każdy uczestnik wyświetla ją u siebie i steruje walizką ze smartfona) • Pokazanie realnych przykładów do, których mamy prawa dostępu aby pokazać Ampio działające w całej Polsce • Omówienie wstępne jak “zabrać” się za wycenę i jak rozmawiać z klientem • Wskazanie materiałów pomocniczych dla instalatorów. Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi
LosLOT-0023
TitelPAKIET NR 23
BeschreibungKolektory słoneczne dla 40 os (2 gr x 20 os) 14 godz (7 godz/gr) wprowadzenie + warsztat praktyczny Wprowadzenie do kolektorów • Zagadnienia ogólne • Podstawy wykorzystania konwersji promieniowania słonecznego • Kolektory słoneczne – budowa, rodzaje, zasada działania • Elementy składowe instalacji solarnych, rodzaje instalacji, schematy • Montaż, uruchomienie, eksploatacja, konserwacja systemów solarnych • Projektowanie instalacji solarnych • Komputerowe wspomaganie projektowania Warsztat praktyczny • Montaż kolektorów wraz z połączeniami hydraulicznymi • Prace elektryczne dotyczące m.in. automatyki systemu solarnego • Uruchomienie i regulacja instalacji • Serwisowanie i konserwacja • Błędy w instalacjach solarnych oraz ich usuwanie Szkolenie odbędzie się w placówce szkolnej - Technikum nr 3 w Łodzi