182252-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Olkusz w 2025 roku II postępowanie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Olkusz w 2025 roku II postępowanie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (teks jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o Lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej i przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w roku 2025. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach)..
Vorherige Bekanntmachung37243-2025
Interne KennungZG.271.1.2025.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW pierwszym postępowaniu zaszła potrzeba unieważnienia części zamówienia ze względu na przekroczenie ceny oferty (art. 255 p.3 PZP). W związku z tym i z powodu konieczności pilnego udzielenia zamówienia (konieczność prowadzenia prac w lesie już wczesną wiosną) termin składania ofert w drugim postępowaniu skrócony zostaje na podstawie art. 138 ust.2 p.2 PZP.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 02 Sierbowice- Leśnictwo Sierbowice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Sierbowice w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne KennungPakiet 02 Sierbowice - Leśnictwo Sierbowice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0004
TitelPakiet 04 Poręba - Leśnictwo Poręba
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Poręba w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne KennungPakiet 03 Poręba - Leśnictwo Poręba
LosLOT-0008
TitelPakiet 08 Pomorzany - Leśnictwo Pomorzany
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Pomorzny w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne KennungPakiet 08 Pomorzany - Leśnictwo Pomorzany
LosLOT-0011
TitelPakiet 11 Żurada - Leśnictwo Żurada
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2024 r. poz. 530 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Żurada w 2025 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne KennungPakiet 11 Żurada - Leśnictwo Żurada