2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oprogramowania pozwalającego na zautomatyzowanie procesów technologicznych w obrębie Zakładu Patomorfologii oraz Prosektorium SPWSZ w Szczecinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania pozwalającego na zautomatyzowanie procesów technologicznych w obrębie Zakładu Patomorfologii oraz Prosektorium SPWSZ w Szczecinie. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15) PZP. Złożona oferta musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidziany w SWZ. Zamawiający znając rynek wymaga aby do przedmiotowego postępowania zgłosili się tylko Wykonawcy posiadający kompletne rozwiązanie programowe oraz współpracujące z nim rozwiązanie sprzętowe. Pozwoli to na ułatwienie koordynacji całego procesu wymaganego przez Zamawiającego. Z weryfikacji rynku wynika, iż istnieją tacy Wykonawcy i nie będzie to przyczyną ograniczenia rynku.
Interne Kennung: EP/220/111/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP zdecydował o skróceniu terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu do 15 dni, tj. z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, wynikającą z okoliczności zasadniczo niezależnych od Zamawiającego. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania pozwalającego na zautomatyzowanie procesów technologicznych w obrębie Zakładu Patomorfologii oraz Prosektorium SPWSZ w Szczecinie (znak sprawy: EP/220/111/2024, dalej – „Postępowanie”). Lekarze odpowiedzialni za diagnostykę chorób płuc w obejmującą rozpoznanie dla prowadzenia i leczenia pacjentów onkologicznych wskazali na planowane ograniczenie wykonywanych badań ze względów dydaktycznych i zdrowotnych. Z uwagi na wąską specjalizację w tym zakresie oraz brak możliwości zastępstwa przez innego lekarza, skutkować to będzie wydłużającym się czasem oczekiwania na rozpoznanie oraz konieczność ograniczenia pacjentów w kolejce do Komisji Onkologicznej. Lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie zapewniają realizację większości badań w lokalizacji przy ul. Sokołowskiego (około 14 000 rocznie). Szpital Zamawiającego włączony jest do Ogólnokrajowej Sieci Onkologicznej mającej zapewnić pacjentom odpowiedni poziom diagnostyki, w tym patomorfologicznej. Nie będzie to możliwe przy powstających brakach kadrowych. Powstaje zatem pilna konieczność dla SPWSZ, aby wprowadzić możliwość tzw. „Telepatomorfologii”, czyli udostępniania skanów preparatów drogą elektroniczną. Pozwoli to na pozyskanie specjalistów z kraju bez konieczności ich przyjazdu na miejsce, co w sposób płynny zapewni ciągłości pracy Zakładu Patomorfologii. Realizacje tego sposobu możliwa będzie po zakupie odpowiedniego oprogramowania. Nadmienić ponadto trzeba, że skrócenie terminu składania ofert nie utrudni ani nie ograniczy wykonawcom możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia, gdyż formularz oferty wymaga podania jednie dwóch cen jednostkowych oraz ceny ogólnej, a także złożenia standardowych oświadczeń i dokumentów, a w konsekwencji przygotowanie oferty nie będzie wymagało dużego nakładu czasu i środków. W świetle całokształtu powyższych okoliczności nie może budzić wątpliwości, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 1 zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ
Interne Kennung: EP/220/111/2024 - zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie korzysta z prawa opcji.