2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Międzychód
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z realizacją zadania pod nazwą: Świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Międzychód. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 6 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: RZR.271.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zmianami), zwaną dalej „ustawą” lub „ustawą Pzp”. 2. Zamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 – tzw. procedury „odwróconej”. 3. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.), dotyczących osób wykonujących następujące czynności: a) kierowanie pojazdami wykorzystywanymi do odbioru odpadów, b) załadunek odpadów na pojazd wykorzystywany do odbioru odpadów, c) nadzorowanie wykonywania usług objętych przedmiotem zamówienia. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mai: przetargi@miedzychod.pl (nie dotyczy składania ofert w postępowaniu). Przy porozumiewaniu się w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy powinni posługiwać się znakiem postępowania: RZR.271.4.2025.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z realizacją zadania pod nazwą: Świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Międzychód Odpady odbierane od właścicieli nieruchomości: - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01) - 5148,00 Mg - Bioodpady – kod: (20 01 08 lub 20 02 01) - 1400,00 Mg - Papier i tektura oraz opakowania z papieru i tektury – kod (20 01 01 lub 15 01 01)-390,00 Mg - Szkło i opakowania ze szkła – kod (20 01 02 lub 15 01 07)- 500,00 Mg - Zmieszane odpady opakowaniowe (opakowania z tworzyw sztucznych, metali i opakowania wielomateriałowe) – kod (15 01 06) - 480,00 Mg - Odpady wielkogabarytowe kod: (20 03 07) - 50,00 Mg - Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – kody (20 01 35*, 20 01 36) - 10,00 Mg - Odzież i tekstylia kod: (20 01 10; 20 01 11) - 10,00 Mg Odpady odbierane z PSZOK: - Odpady budowlane i rozbiórkowe – kody: (17 01 01; 17 01 02; 17 01 07; 17 02 01; 17 02 02, 17 02 03; 17 06 04; 17 08 02; 17 09 04)) - 300,00 Mg - Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym baterie i akumulatory – kody (20 01 35*, 20 01 36)- 20,00 Mg - Zużyte opony (16 01 03) - 100,00 Mg - Odpady wielkogabarytowe (20 03 07) - 500,00 Mg - Zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06) -5,00 Mg - Szkło, opakowania ze szkła (20 01 02 lub 15 01 07) - 6,40 Mg - Papier i tektura oraz opakowania z papieru i tektury (20 01 01 lub 15 01 01)- 25,00 Mg - Bioodpady – kod (20 01 08 lub 20 02 01) 35,00 Mg - Przeterminowane leki kod:( 20 01 32) - 0,050 Mg - Odpady niebezpieczne i chemikalia - 0,500 Mg - Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki - kod: (20 01 99) - 0,050 Mg - Odzież i tekstylia - kod: (20 01 10; 20 01 11)- 20,00 Mg Szacunkowa ilość pojemników oraz worków do gromadzenia odpadów: 1) Pojemniki do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych: pojemniki 1100 l - 185 szt. pojemniki 120l - 2750 szt. pojemniki 240l - 1 500 szt. 2) Pojemniki do gromadzenia odpadów selektywnych : a) pojemniki typu dzwon: Niebieskie - papier i tektura - 61 szt. Żółte - tworzywa sztuczne - 77 szt. Zielone - szkło - 65 szt. b) pojemniki 120 l: Niebieskie – papier i tektura –10 szt. Żółte – tworzywa sztuczne – 15 szt. Zielone – szkło – 20 szt. Brązowe – bioodpady – 1000 szt. c) pojemniki 240 l: Niebieskie – papier i tektura – 105 szt. Żółte – tworzywa sztuczne – 115 szt. Zielone – szkło – 125 szt. Brązowe – bioodpady – 500 szt. d)pojemniki 1100 l: Niebieskie – papier i tektura – 35 szt. Żółte – tworzywa sztuczne – 45 szt. Zielone – szkło – 40 szt. Brązowe – bioodpady – 50 szt. 3) worki 120l do gromadzenia odpadów selektywnych: Niebieskie – papier i tektura – 50 000 szt. Żółte – tworzywa sztuczne – 100 000 szt. Zielone – szkło – 50 000 szt. Brązowe – bioodpady – 80 000 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.