See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i budowa wodociągu oraz kanalizacji dla inwestycji „Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy zbiegu ulic Kasprowicza, Krasińskiego, Mickiewicza w Boguchwale”
Beschreibung: 1. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 2. Do oferty należy załączyć następujące oświadczenia i dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym: 1) oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, tj. JEDZ, 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 poz.507) i o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 31.07.2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 111 z 08.04.2022, (Załącznik nr 3 do SWZ), 3) pełnomocnictwa lub dokumenty, z których wynika, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, innego właściwego rejestru lub inne dokumenty); wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów jeżeli zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów, 4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców w postępowaniu, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym; pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp), b) oświadczenie, z którego będzie wynikało, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy (zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp), 5) dokumenty rejestrowe lub wskazanie skąd zamawiający ma pobrać je samodzielnie.
Vorherige Bekanntmachung: 516065-2024
Interne Kennung: SIM/3/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa wodociągu i kanalizacji których zadaniem będzie doprowadzenie wody do celów socjalno-bytowych i odprowadzenie ścieków sanitarnych dla inwestycji „Budowa trzech budynków - budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową B1, budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemny B2 i budynku mieszkalnego wielorodzinnego B3 przy zbiegu ul. Kasprowicza i Krasińskiego w Boguchwale - ETAP I”. Wykonawca zobowiązany będzie uzyskać wszelkie niezbędne opinie, uzgodnienia, warunki techniczne, zgody i decyzje, wykonać wszystkie działania wymagane decyzjami, warunkami technicznymi itp., szczególności przyłącza, sieci, usunięcie, wymianę lub przełożenie instalacji, w razie potrzeby działania rozbiórkowe. Przy wykonywaniu projektów i planowaniu budowy oraz przy kompletacji dostawy sprzętu i wyposażenia Wykonawca winien wziąć pod uwagę, iż wymagania Zamawiającego wskazane w „Planie funkcjonalno-użytkowym” zwanym dalej „PFU” nie muszą być kompletne i wyczerpujące w odniesieniu do wszystkich możliwych rozwiązań, a wymagania tam zawarte mogą nie objąć wszystkich szczegółów niezbędnych do opracowania projektów. Jeśli wskazane wymagania kolidują z obowiązującymi na dzień realizacji przedsięwzięcia (w zakresie projektu, budowy lub innych) przepisami prawa, w tym prawa miejscowego, Wykonawca zobowiązany jest – w uzgodnieniu z Zamawiającym – zastosować inne rozwiązanie, przy czym zastosowane rozwiązanie zamienne powinno być korzystne dla Zamawiającego. Wykonawca dostarczy i zainstaluje sprzęt, instalacje i urządzenia pod wszelkimi względami kompletne i gotowe do eksploatacji oraz spełniające niniejsze wymagania. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub braków zawartych w „PFU”. W uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, dopuszcza się zmianę wielkości parametrów i zakresu części przedmiotowego przedsięwzięcia wskazanych w niniejszym PFU. 2. Realizację wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotowego zamówienia ujęto w nw. opracowaniach: 1) Program funkcjonalna – użytkowy (PFU) - Wykonanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych związanych z doprowadzeniem wody do celów socjalno-bytowych i odprowadzenie ścieków sanitarnych z inwestycji „Budowa trzech budynków - budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową B1, budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemny B2 i budynku mieszkalnego wielorodzinnego B3 przy zbiegu ul. Kasprowicza i Krasińskiego w Boguchwale - ETAP I” stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen