183549-2025 - Ergebnis
Dänemark – Wartung von Straßenlichtsignalen – Genudbud af drift, vedligeholdelse og etablering af signalanlæg
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud af drift, vedligeholdelse og etablering af signalanlæg
BeschreibungPå vegne af indkøbsfælleskabet ICØ og 4 andre kommuner, udbyder Ballerup kommune udbud af drift, vedligeholdelse og etablering af signalanlæg for følgende 11 kommuner:Ballerup kommuneFredensborg kommuneFuresø kommuneGladsaxe kommuneGribskov kommuneHillerød kommuneHørsholm kommuneRudersdal kommuneGentofte kommune Lyngby-Taarbæk kommuneRødovre kommune
Interne Kennung239079210
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet omfatter drift, vedligeholdelse og etablering af 407 nuværende og fremtidige signalanlæg i 11 kommuner. Signalanlæggende er placeret ved offentlige og private fællesveje.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34942100 Signalmasten, 34996100 Ampeln, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45316200 Installation von Signalanlagen
5. Los
LosLOT-0000