See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Kampinos
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Kampinos, na których zamieszkują mieszkańcy, a także z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (zwanym dalej PSZOK) zlokalizowanym w miejscowości Kampinos A koło oczyszczalni ścieków oraz z punktu zbiórki przeterminowanych leków i punktu zbiórki zużytych baterii , w sposób: 1) zapewniający osiągniecie wymaganych poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, poziomów składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r., poz. 399 z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do tej ustawy, w tym w szczególności: ▪ rozporządzanie z dnia 3 sierpnia 2021 r. Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1530) ▪ rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczania składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412) 2) zgodny z zapisami obowiązującego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 3/19 z dnia 22 stycznia 2019 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024 zwanym dalej PGO oraz zgodny z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kampinos. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe szczegóły dotyczące realizacji zamówienia zostały opisane w załącznikach Nr 10, 11, 12 oraz 13 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 733992-2024
Interne Kennung: FZ.271.10.2024.EK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp - zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert, krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia publicznego i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Aktualnie wszczynane postępowanie o udzielenie zamówienia było poprzedzone analogicznym pod względem przedmiotowym postępowaniem wszczętym w dniu 18/10/2024 r. przekazaniem ogłoszenia o zamówieniu do publikacji oraz opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 21/11/2024 r. (Dz. U. S: 2052024 - 634338-2024) Zamawiający zmuszony został do zakończenia ww. postępowania czynnością unieważnienia tego postępowania na podstawie przesłanki z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Rozstrzygnięcie kolejnego postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem podstawowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei bezpośrednio zagraża możliwości rozpoczęcia czynności związanych z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Kampinos od dnia 01.01.2025 r. Z upływem dnia 31.12.2024 r. wygaśnie bowiem dotychczas obowiązująca umowa w sprawie zamówienia publicznego, zawarta przez Gminę Kampiosk na odbiór i zagospodarowanie poprzez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Kampinos.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden