184635-2026 - Wettbewerb
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu nowodworskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu nowodworskiego
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu nowodworskiego. W ramach realizacji niniejszego zamówienia Wykonawca (w dokumentach zamówienia zwany również „Operatorem”) zapewni odpłatne przewozy na trzech liniach komunikacyjnych: 1) Linia 1. (LAP1): Nasielsk – Nowy Dwór Mazowiecki – Nasielsk (przez Borkowo); 2) Linia 2. (LAP2): Wojszczyce – Nowy Dwór Mazowiecki – Wojszczyce (przez Nowy Modlin); 3) Linia 3. (LAP3): Zakroczym – Nowy Dwór Mazowiecki – Zakroczym (przez Czosnów). Autobusy będą obsługiwały poszczególne linie przez 7 dni w tygodniu w tym święta, dni wolne, niedziele i weekendy. Na każdej linii będą wykonane 3 pętle każdego dnia (kurs w tę i z powrotem) zgodnie przyjętymi rozkładami jazdy. Szacunkowo w okresie realizacji umowy planowane jest wykonanie 447 034 wozokilometrów. Realizacja zamówienia w jego poszczególnych latach może być współfinansowana z udziałem środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA) ustanowionego na podstawie ustawy z dnia 16 maja 2019 r o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 402 z późn.zm.). Na dzień wszczęcia niniejszego postępowania współfinansowanie takie jest zapewnione do końca 2026 roku. Zamawiający (w dokumentach zamówienia zwany również „Organizatorem”) będzie ubiegał się o uzyskanie przedmiotowego współfinansowania również w kolejnych latach realizacji zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungZP.272.4.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający wyznaczając termin składania ofert, skorzystał z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Uzasadnienie: 1) W dniu 24.11.2025r. Zamawiający wystąpił do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o objęcie dopłatą od dnia 01.03.2026r. linii komunikacyjnych objętych niniejszym zamówieniem. 2) W grudniu 2025r. Zamawiający został poinformowany przez Dotującego, iż linie te nie zostały objęte dofinansowaniem z uwagi na brak środków finansowych po stronie Dotującego. Brak dofinansowania a także konieczność dokonania korekt budżetowych związanych z planowanym okresem realizacji zamówienia, spowodowały, iż Zamawiający w styczniu 2026r. podjął decyzję o przesunięciu planowanego terminu uruchomienia linii najwcześniej w terminie 01.04.2026r. 3) Termin przygotowywania przez Zamawiającego dokumentacji w celu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług objętych niniejszym zamówieniem zbiegł się z informacją, iż w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych mogą pojawić się dodatkowe środki finansowe, dzięki którym również wniosek Zamawiającego mógłby zostać objęty dopłatą. Zamawiający został poinformowany ich faktycznym i ostatecznym przyznaniu dofinansowania w dniu 09.02.2026r. 4) W związku z dofinansowaniem, Zamawiający podjął kroki celem zapewnienia uruchomienia linii objętych niniejszym zamówieniem już od dnia 01.03.2026r. Zamawiający przeprowadził w tym celu odrębną procedurę zamówieniową, w oparciu o art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, której skutkiem było zawarcie umowy na świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego do dnia 15.04.2026r. 5) Prowadzone dodatkowo, wcześniej nieplanowane procedury zamówieniowe, faktyczne uruchomienie linii od dnia 01.03.2026r., zdobyte w tym zakresie doświadczenia i pozyskana wiedza o szczegółowych zasadach rozliczeń środków pozyskanych z Funduszu oraz wpływające do Zamawiającego wnioski i uwagi pasażerów oraz mieszkańców, spowodowały konieczność znacznej korekty wcześniej przygotowanych dokumentów zamówienia. 6) Aktualnie Zamawiający ma zapewnione świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego do dnia 15.04.2026r. Linie komunikacyjne uruchomione przez Zamawiającego spotkały się zainteresowaniem mieszkańców i są przez nich wykorzystywane. Zamawiający musi zatem podjąć niezbędne kroki, by jak najszybciej rozstrzygnąć niniejsze postępowanie i udzielić zamówienia w jego przedmiocie. Jest to konieczne z uwagi na potrzebę zapewnienia kontynuacji realizacji usług na rzecz mieszkańców powiatu, zwłaszcza z terenów wykluczonych komunikacyjnie i jak najbardziej efektywne wykorzystanie pozyskanych środków. 7) Zakładając dotrzymanie terminów przewidzianych dla postępowania prowadzonego w tzw. procedurze unijnej, przy uwzględnieniu czasu niezbędnego na przeprowadzenie wymaganych ustawą czynności w zakresie badania i oceny ofert, szybkie rozstrzygnięcie niniejszego postępowania nie będzie możliwe. To przełoży się na powstanie zakłóceń komunikacyjnych na utworzonych liniach. Dla Zamawiającego istotny jest zatem każdy dzień prowadzonej procedury. 8) Odpowiednie odniesienie decyzji Zamawiającego do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa zawarte jest w części XII SWZ (Termin składania ofert).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001