185186-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa pawilonów J i K oraz pawilonu B w zakresie niskiego i wysokiego parteru wraz z pracami instalacyjnymi w „Repty” Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach realizowana w formule „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa pawilonów J i K oraz pawilonu B w zakresie niskiego i wysokiego parteru wraz z pracami instalacyjnymi w „Repty” Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach realizowana w formule „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pawilonów J i K oraz pawilonu B w zakresie niskiego i wysokiego parteru wraz z pracami instalacyjnymi, zaprojektowanie i wykonanie zmian projektowych w pawilonach J, K i B zgodnie z zakresem opisanym w załączonych programach funkcjonalno-użytkowych w "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania inwestycyjnego finansowanego ze środków budżetu Województwa Śląskiego pn.: "Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodne i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej – etap I i II ”. 2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o: - w zakresie modernizacji 2.1. dokumentację projektową opracowaną przez biuro projektowe Atelier 7 Sp. z o. o. obejmującą przebudowę budynków "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej”, stanowiącą Załącznik nr 14 do SWZ - dotyczy Pawilonu J, K i B (niski i wysoki parter) oraz E i F w zakresie instalacji wodnej i hydrantowej; - w zakresie zaprojektowania i modernizacji 2.2. program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 15 do SWZ – dotyczy zmian w Pawilonie J i K; 2.3. program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 16 do SWZ – dotyczy zmian w Pawilonie B oraz w elementach instalacji wodnej i hydrantowej wraz z wpięciem w sieć wodociągową w pomieszczeniu wymienników; - w zakresie dostawy urządzeń i wyposażenia 2.4. opis parametrów urządzeń i wyposażenia - stanowiący Załącznik nr 17 do SWZ - dotyczy Pawilonu J, K i B. Wykonawca na co najmniej 6 tygodni przed przystąpieniem do realizacji dostawy urządzeń, wyposażenia zobowiązany jest: - wskazać producenta, nazwę, model, typ, rok produkcji, - przedstawić materiały informacyjne producenta, dystrybutora, katalogi, foldery, zdjęcia umożliwiające zapoznanie się z wyglądem przedmiotu zamówienia oraz - przedłożyć dokumenty, certyfikaty, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty zawierające dokładny opis przedmiotu zamówienia, oferowanych parametrów i funkcjonalności w języku polskim, potwierdzający spełnianie wszystkich wymagań opisanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, celem uzyskania akceptacji przez przedstawicieli Zamawiającego. Zamawiający zastrzega 14 dniowy termin na akceptację oferowanych urządzeń, wyposażenia lub zgłoszenie zastrzeżeń bądź sprzeciwu. W przypadku gdy przedłożone dokumenty nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, Zamawiający wyznaczy dodatkowy termin na przedłożenie dokumentów spełniających parametry Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż Wykonawca może realizować dostawy po uzyskaniu ostatecznej zgody Zamawiającego. 3. Zadanie polegać będzie na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej zamiennej dla przebudowy pomieszczeń wskazanych w PFU dla pawilonów J, K i B oraz wykonaniu robót budowlanych, instalacyjnych, termomodernizacyjnych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia w zakresie Pawilonu J, K i B. Podczas projektowania należy bezwzględnie przestrzegać zasad opisanych w Standardach dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych uwzględniających koncepcję uniwersalnego projektowania, standardy dostępności dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz standardy dostępności szpitali. 4. Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: 4.1. przebudowę pomieszczeń pawilonów J, K i B wraz z wykonaniem instalacji: a) wodno-kanalizacyjnej; b) hydrantowej; c) elektrycznej; d) instalacji niskoprądowej: - LAN, - SAP (należy zwrócić uwagę na podwójne czujki ze względu na sufit podwieszany na całej powierzchni oraz rozbudowę centrali sygnalizacji pożaru dla tego obszaru, która umiejscowiona jest w pomieszczeniu portierni w Pawilonie A/B (strefa wejścia głównego), - DSO (należy zwrócić uwagę na konieczność zaprojektowania nowego systemu DSO dla całego obiektu „REPTY” GCR w zakresie dostawy i montażu kontrolerów, urządzeń zasilających, mikrofonu strażaka i innych oraz wpięcia istniejących linii kablowych co zostało opisane w PFU oraz wykonania nowej linii kablowej wraz z dostawą i montażem głośników w pawilonach J i K), - system kontroli dostępu, - system monitoringu wizualnego, - BMS – rozbudowa istniejącego systemu o kolejne urządzenia zamontowane w toku realizacji inwestycji; e) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji zgodnie z udostępnioną dokumentacją projektową oraz rozwiązaniami przyjętymi w toku wykonania projektu zamiennego dla pawilonów J, K i B; f) wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych w pawilonach przyległych E, F, W (wymienniki) w zakresie wymiany instalacji wodnej i kanalizacyjnej oraz budowy instalacji hydrantowej niezbędnym dla prawidłowego działania instalacji w pawilonach J, K i B oraz wpięcia instalacji wykonanej w ramach modernizacji pawilonów L, M, N, O, P, R realizowanych w niezależnym etapie modernizacji; c.d. patrz pkt 2.1.4. Informacje dodatkowe
Interne KennungGCR/3/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215000 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheits- und Sozialwesen, für Krematorien und öffentliche Toiletten, 45100000 Baureifmachung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 39100000 Möbel, 33100000 Medizinische Geräte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pawilonów J i K oraz pawilonu B w zakresie niskiego i wysokiego parteru wraz z pracami instalacyjnymi, zaprojektowanie i wykonanie zmian projektowych w pawilonach J, K i B zgodnie z zakresem opisanym w załączonych programach funkcjonalno-użytkowych w "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania inwestycyjnego finansowanego ze środków budżetu Województwa Śląskiego pn.: "Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodne i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej – etap I i II ”. 2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o: - w zakresie modernizacji 2.1. dokumentację projektową opracowaną przez biuro projektowe Atelier 7 Sp. z o. o. obejmującą przebudowę budynków "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej”, stanowiącą Załącznik nr 14 do SWZ - dotyczy Pawilonu J, K i B (niski i wysoki parter) oraz E i F w zakresie instalacji wodnej i hydrantowej; - w zakresie zaprojektowania i modernizacji 2.2. program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 15 do SWZ – dotyczy zmian w Pawilonie J i K; 2.3. program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 16 do SWZ – dotyczy zmian w Pawilonie B oraz w elementach instalacji wodnej i hydrantowej wraz z wpięciem w sieć wodociągową w pomieszczeniu wymienników; - w zakresie dostawy urządzeń i wyposażenia 2.4. opis parametrów urządzeń i wyposażenia - stanowiący Załącznik nr 17 do SWZ - dotyczy Pawilonu J, K i B. Wykonawca na co najmniej 6 tygodni przed przystąpieniem do realizacji dostawy urządzeń, wyposażenia zobowiązany jest: - wskazać producenta, nazwę, model, typ, rok produkcji, - przedstawić materiały informacyjne producenta, dystrybutora, katalogi, foldery, zdjęcia umożliwiające zapoznanie się z wyglądem przedmiotu zamówienia oraz - przedłożyć dokumenty, certyfikaty, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty zawierające dokładny opis przedmiotu zamówienia, oferowanych parametrów i funkcjonalności w języku polskim, potwierdzający spełnianie wszystkich wymagań opisanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, celem uzyskania akceptacji przez przedstawicieli Zamawiającego. Zamawiający zastrzega 14 dniowy termin na akceptację oferowanych urządzeń, wyposażenia lub zgłoszenie zastrzeżeń bądź sprzeciwu. W przypadku gdy przedłożone dokumenty nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, Zamawiający wyznaczy dodatkowy termin na przedłożenie dokumentów spełniających parametry Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż Wykonawca może realizować dostawy po uzyskaniu ostatecznej zgody Zamawiającego. 3. Zadanie polegać będzie na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej zamiennej dla przebudowy pomieszczeń wskazanych w PFU dla pawilonów J, K i B oraz wykonaniu robót budowlanych, instalacyjnych, termomodernizacyjnych wraz z dostawą urządzeń i wyposażenia w zakresie Pawilonu J, K i B. Podczas projektowania należy bezwzględnie przestrzegać zasad opisanych w Standardach dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych uwzględniających koncepcję uniwersalnego projektowania, standardy dostępności dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz standardy dostępności szpitali. 4. Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: 4.1. przebudowę pomieszczeń pawilonów J, K i B wraz z wykonaniem instalacji: a) wodno-kanalizacyjnej; b) hydrantowej; c) elektrycznej; d) instalacji niskoprądowej: - LAN, - SAP (należy zwrócić uwagę na podwójne czujki ze względu na sufit podwieszany na całej powierzchni oraz rozbudowę centrali sygnalizacji pożaru dla tego obszaru, która umiejscowiona jest w pomieszczeniu portierni w Pawilonie A/B (strefa wejścia głównego), - DSO (należy zwrócić uwagę na konieczność zaprojektowania nowego systemu DSO dla całego obiektu „REPTY” GCR w zakresie dostawy i montażu kontrolerów, urządzeń zasilających, mikrofonu strażaka i innych oraz wpięcia istniejących linii kablowych co zostało opisane w PFU oraz wykonania nowej linii kablowej wraz z dostawą i montażem głośników w pawilonach J i K), - system kontroli dostępu, - system monitoringu wizualnego, - BMS – rozbudowa istniejącego systemu o kolejne urządzenia zamontowane w toku realizacji inwestycji; e) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji zgodnie z udostępnioną dokumentacją projektową oraz rozwiązaniami przyjętymi w toku wykonania projektu zamiennego dla pawilonów J, K i B; f) wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych w pawilonach przyległych E, F, W (wymienniki) w zakresie wymiany instalacji wodnej i kanalizacyjnej oraz budowy instalacji hydrantowej niezbędnym dla prawidłowego działania instalacji w pawilonach J, K i B oraz wpięcia instalacji wykonanej w ramach modernizacji pawilonów L, M, N, O, P, R realizowanych w niezależnym etapie modernizacji; c.d. patrz pkt 5.1.6. Informacje dodatkowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215000 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheits- und Sozialwesen, für Krematorien und öffentliche Toiletten, 45100000 Baureifmachung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 39100000 Möbel, 33100000 Medizinische Geräte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten