2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa łaźni wodnej do wyparek
Beschreibung: 1. Dostawa łaźni wodnej do wyparek - 1 szt. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Formularzu wymaganych warunków technicznych (Załącznik nr 1 do Zaproszenia) oraz w Projekcie umowy (Załącznik nr 2 do Zaproszenia) 3. Zamówienie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn.: „Innowacyjna Dydaktyka = Medycyna Przyszłości - rozbudowa i unowocześnienie bazy dydaktycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”, sfinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D2.1.1: Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne, na podstawie umowy o dofinasowanie nr KPOD.07.05-IP.10-0020/24/KPO/1210/2025/94 z dnia 12.06.2025 r. 4. WPŁYW ŚRODOWISKOWY ZAMÓWIENIA 4.1 PRZEJŚCIE NA GOSPODARKĘ O OBIEGU ZAMKNIĘTYM Wymagania zawarte: - w Załączniku nr 1 do Zaproszenia Formularz Wymaganych Warunków Technicznych Poz. 13 Recykling min. 70% ponownego użycia Załącznik nr 2 Formularz Wymaganych Warunków Technicznych Poz. 11 Deklaracja zgodności w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 568) lub deklarację zgodności UE, o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG lub deklarację zgodności UE , o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE - w Załączniku nr 2 do zaproszenia – Projekt umowy (art. 96 ust. 1 ustawy) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w ”Formularzu wymaganych warunków technicznych” 4.2 ZAPOBIEGANIE ZANIECZYSZCZENIU I JEGO KONTROLA Wymagania zawarte: - Załączniku nr 1 do Zaproszenia Formularz Wymaganych Warunków Technicznych Poz. 12 Oferowany produkt nie zawiera substancji niebezpiecznych, takich jak kadm, rtęć, ołów oraz sześciowartościowy chrom, w ilościach przekraczających dopuszczalne limity określone w Dyrektywie 2011/65/UE (RoHS), tj. 0,01% wagowo dla kadmu oraz 0,1% wagowo dla rtęci, ołowiu i sześciowartościowego chromu, w odniesieniu do każdego materiału jednorodnego, z którego składa się produkt. Oferowane urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane w sposób uniemożliwiający stosowanie tych substancji w innych formach niż dopuszczone prawem, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z wymaganiami środowiskowymi, w tym zasadą DNSH. Dopuszczalne wyjątki, o ile mają zastosowanie, wynikają z załącznika III do Dyrektywy Poz. 11 Deklaracja zgodności w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 568) lub deklarację zgodności UE, o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG lub deklarację zgodności UE , o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE - w Załączniku nr 2 do zaproszenia – Projekt umowy (art. 96 ust. 1 ustawy) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w ”Formularzu wymaganych warunków technicznych”
Interne Kennung: AEZ/S-008/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa łaźni wodnej do wyparek