See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i montaż sprzętu i systemów AV na potrzeby Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: Zakup, dostawa i montaż sprzętu i systemów AV na potrzeby Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, w podziale na części: 1. Część nr 1: Modernizacja istniejących systemów audiowizualnych i sterowania w Segmencie E Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego. 2. Część nr 2: Realizacja auli wykładowej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. 3. Część nr 3: Kompleksowy system AV i sterowania dla przestrzeni dydaktycznej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
Vorherige Bekanntmachung: 858621-2025
Interne Kennung: D/78/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1218341, zwana dalej platformą zakupową. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 2.1.na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy). 2.2. na podstawie art.7 ust.1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 poz. 514), dalej jako ustawa o szczególnych rozwiązaniach (Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 2.2 powyżej Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”). 2.3.tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 3. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art.109 ust.1 ustawy. 4. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art.139 ust.1 i ust. 2 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5.Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dn. 08.04.2026r. 6. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe informacje zostały zawarte w dokumentacji postępowania. 7. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy dokonali wizji pomieszczeń w których wykonane / zmodernizowane mają zostać systemu audiowizualne, multimedialne i sterowania: w części nr 1: Adres: Uniwersytet Opolski, Collegium Medicum, ul. Oleska 48, 45-052 Opole, w części nr 2 i w części nr 3: Adres: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Witosa 26, 45-401 Opole, w celu zapoznania się z miejscem dostawy i montażu asortymentu oraz w celu precyzyjnego wyliczenia potrzebnych elementów montażowych, kabli, końcówek, itp., które nie zostały wyspecyfikowane, ale są niezbędne do uruchomienia całości przedmiotu zamówienia, zgodnie ze sztuką wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiotowa wizja nie jest obowiązkowa i nie będą miały zastosowania przepisy art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy. Proponowany termin odbycia wizji pomieszczeń: w części nr 1: w dniach 08.12.2025r. – 10.12.2025r. od godz. 8.00 do 14.00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z Dyrektorem Biura Wydziału Lekarskiego UO p. Agnieszką Kuras w celu umówienia dokładnego terminu i godziny odbycia wizji pomieszczeń, tel. kontaktowy 77/452 75 58 lub 77/452 73 95. w części nr 2 i w części nr 3: w dniach 08.12.2025r. – 10.12.2025r. od godz. 8.00 do 14.00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z Dyrektorem Biura Wydziału Lekarskiego UO p. Agnieszką Kuras w celu umówienia dokładnego terminu i godziny odbycia wizji pomieszczeń, tel. kontaktowy 77/452 75 58 lub 77/452 73 95. Zamawiający informuje, że podczas wizji pomieszczeń dotyczących przedmiotowego zamówienia nie będzie możliwości zadawania pytań oraz udzielenia wyjaśnień związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Ewentualne wnioski o wyjaśnienie treści SWZ należy składać w trybie przewidzianych w przepisach ustawy, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Rozdziałem I pkt. 12.8-12.9 SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32232000 Videokonferenzeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Modernizacja istniejących systemów audiowizualnych i sterowania w Segmencie E Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. w części nr 1 – Modernizacja istniejących systemów audiowizualnych i sterowania w Segmencie E Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę niezbędnego asortymentu, opisanego w załączniku nr 1.1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w tym również okablowania, do siedziby Zamawiającego, wyładunek, wniesienie do wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeń oraz montaż i objęcie asortymentu gwarancją. Zakresem zamówienia objęte jest również uruchomienie i konfiguracja urządzeń oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi urządzeń. 3. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia min. dwudziestu czterech [24] miesięcy od podpisania protokołu odbioru, przy czym Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji. Szczegóły dotyczące gwarancji, rękojmi i świadczeń z nimi związanych oraz szczegółowe warunki i sposób realizacji dostawy, montażu i szkolenia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 1.1. do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Minimalne wymagane okresy gwarancji wskazano w pkt. 3.5 SWZ. 4. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiada normom CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych). Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu umowy (w szczególności nieregenerowany, nienaprawiany, nierefabrykowany, nie powystawowy, nieużywany we wcześniejszych wdrożeniach), pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami, nośnikami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania). Przedmiot zamówienia (sprzęt/zestaw/produkt) musi być kompletny, tj. musi posiadać, zgodnie z OPZ, załącznik nr 1.1. do SWZ, dodatkowe akcesoria, funkcje, obsługę formatów, rozwiązania, kompletne okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń itp. kompatybilne z danym urządzeniem i umożliwiające pracę w pełnym zakresie parametrów. 5. Wykonawca, do przedmiotu umowy, musi dołączyć: a) aktualną dokumentację techniczną, aktualne atesty, wymagane dopuszczenia do obrotu, certyfikaty/deklaracje zgodności/ bezpieczeństwa, normy lub inne odpowiednie dokumenty b) instrukcję obsługi w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski (dla każdego sprzętu/ zestawu), c) karty gwarancyjne w języku polskim (w wersji papierowej), w tym gwarancje wystawione przez producenta (oświadczenie gwaranta), a której treść będzie obejmowała co najmniej następujące informacje: nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela, czas trwania ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące Zamawiającemu w razie stwierdzenia wady fizycznej, jednak z pierwszeństwem postanowień umowy. 6. Wykonawca przed przystąpieniem do prac musi przedstawić Zamawiającemu do akceptacji projekty systemów uwzględniające wymagania stawiane w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Projekty obejmować powinny minimum: schematy połączeń, wykaz okablowania, wykaz urządzeń wraz ze wskazaniem ich parametrów. 7. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne posłużenie się powyższymi wskazaniami, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważny”. Zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 8. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załączy do oferty wykaz zaproponowanych rozwiązań równoważnych wraz z ich opisem lub wskazaniem właściwych norm. 9. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 10. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy dokonali wizji pomieszczeń w których wykonane / zmodernizowane mają zostać systemy audiowizualne, multimedialne i sterowania: Adres: Uniwersytet Opolski, Collegium Medicum, ul. Oleska 48, 45-052 Opole, w celu zapoznania się z miejscem dostawy i montażu asortymentu oraz w celu precyzyjnego wyliczenia potrzebnych elementów montażowych, kabli, końcówek, itp., które nie zostały wyspecyfikowane, ale są niezbędne do uruchomienia całości przedmiotu zamówienia, zgodnie ze sztuką wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiotowa wizja nie jest obowiązkowa i nie będą miały zastosowania przepisy art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy. Proponowany termin odbycia wizji pomieszczeń: w dniach 08.12.2025r. – 10.12.2025r. od godz. 8.00 do 14.00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z Dyrektorem Biura Wydziału Lekarskiego UO p. Agnieszką Kuras w celu umówienia dokładnego terminu i godziny odbycia wizji pomieszczeń, tel. kontaktowy 77/452 75 58 lub 77/452 73 95. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pozostałe wymagania Zamawiającego znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: D/78/2025 - Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 32232000 Videokonferenzeinrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Realizacja auli wykładowej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.2. w części nr 2 – Realizacja auli wykładowej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę niezbędnego asortymentu, opisanego w załączniku nr 1.2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w tym również okablowania, do siedziby Zamawiającego, wyładunek, wniesienie do wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeń oraz montaż i objęcie asortymentu gwarancją. Zakresem zamówienia objęte jest również uruchomienie i konfiguracja urządzeń oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi urządzeń. 3. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia min. dwudziestu czterech [24] miesięcy od podpisania protokołu odbioru, przy czym Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji. Szczegóły dotyczące gwarancji, rękojmi i świadczeń z nimi związanych oraz szczegółowe warunki i sposób realizacji dostawy, montażu i szkolenia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 1.2. do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Minimalne wymagane okresy gwarancji wskazano w pkt. 3.5 SWZ. 4. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiada normom CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych). Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu umowy (w szczególności nieregenerowany, nienaprawiany, nierefabrykowany, nie powystawowy, nieużywany we wcześniejszych wdrożeniach), pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami, nośnikami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania). Przedmiot zamówienia (sprzęt/zestaw/produkt) musi być kompletny, tj. musi posiadać, zgodnie z OPZ, załącznik nr 1.2. do SWZ, dodatkowe akcesoria, funkcje, obsługę formatów, rozwiązania, kompletne okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń itp. kompatybilne z danym urządzeniem i umożliwiające pracę w pełnym zakresie parametrów. 5. Wykonawca, do przedmiotu umowy, musi dołączyć: a) aktualną dokumentację techniczną, aktualne atesty, wymagane dopuszczenia do obrotu, certyfikaty/deklaracje zgodności/ bezpieczeństwa, normy lub inne odpowiednie dokumenty b) instrukcję obsługi w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski (dla każdego sprzętu/ zestawu), c) karty gwarancyjne w języku polskim (w wersji papierowej), w tym gwarancje wystawione przez producenta (oświadczenie gwaranta), a której treść będzie obejmowała co najmniej następujące informacje: nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela, czas trwania ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące Zamawiającemu w razie stwierdzenia wady fizycznej, jednak z pierwszeństwem postanowień umowy. 6. Wykonawca przed przystąpieniem do prac musi przedstawić Zamawiającemu do akceptacji projekty systemów uwzględniające wymagania stawiane w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Projekty obejmować powinny minimum: schematy połączeń, wykaz okablowania, wykaz urządzeń wraz ze wskazaniem ich parametrów. 7. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne posłużenie się powyższymi wskazaniami, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważny”. Zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 8. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załączy do oferty wykaz zaproponowanych rozwiązań równoważnych wraz z ich opisem lub wskazaniem właściwych norm. 9. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 10. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy dokonali wizji pomieszczeń w których wykonane / zmodernizowane mają zostać systemy audiowizualne, multimedialne i sterowania: Adres: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Witosa 26, 45-401 Opole, w celu zapoznania się z miejscem dostawy i montażu asortymentu oraz w celu precyzyjnego wyliczenia potrzebnych elementów montażowych, kabli, końcówek, itp., które nie zostały wyspecyfikowane, ale są niezbędne do uruchomienia całości przedmiotu zamówienia, zgodnie ze sztuką wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiotowa wizja nie jest obowiązkowa i nie będą miały zastosowania przepisy art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy. Proponowany termin odbycia wizji pomieszczeń: w dniach 08.12.2025r. – 10.12.2025r. od godz. 8.00 do 14.00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z Dyrektorem Biura Wydziału Lekarskiego UO p. Agnieszką Kuras w celu umówienia dokładnego terminu i godziny odbycia wizji pomieszczeń, tel. kontaktowy 77/452 75 58 lub 77/452 73 95. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pozostałe wymagania Zamawiającego znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: D/78/2025 - Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3: Kompleksowy system AV i sterowania dla przestrzeni dydaktycznej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.3. w części nr 3 – Kompleksowy system AV i sterowania dla przestrzeni dydaktycznej – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę niezbędnego asortymentu, opisanego w załączniku nr 1.3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w tym również okablowania, do siedziby Zamawiającego, wyładunek, wniesienie do wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeń oraz montaż i objęcie asortymentu gwarancją. Zakresem zamówienia objęte jest również uruchomienie i konfiguracja urządzeń oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi urządzeń. 3. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia min. dwudziestu czterech [24] miesięcy od podpisania protokołu odbioru, przy czym Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji. Szczegóły dotyczące gwarancji, rękojmi i świadczeń z nimi związanych oraz szczegółowe warunki i sposób realizacji dostawy, montażu i szkolenia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 1.3. do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Minimalne wymagane okresy gwarancji wskazano w pkt. 3.5 SWZ. 4. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa odpowiada normom CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych). Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu umowy (w szczególności nieregenerowany, nienaprawiany, nierefabrykowany, nie powystawowy, nieużywany we wcześniejszych wdrożeniach), pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami, nośnikami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania). Przedmiot zamówienia (sprzęt/zestaw/produkt) musi być kompletny, tj. musi posiadać, zgodnie z OPZ, załącznik nr 1.3. do SWZ, dodatkowe akcesoria, funkcje, obsługę formatów, rozwiązania, kompletne okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń itp. kompatybilne z danym urządzeniem i umożliwiające pracę w pełnym zakresie parametrów. 5. Wykonawca, do przedmiotu umowy, musi dołączyć: a) aktualną dokumentację techniczną, aktualne atesty, wymagane dopuszczenia do obrotu, certyfikaty/deklaracje zgodności/ bezpieczeństwa, normy lub inne odpowiednie dokumenty b) instrukcję obsługi w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski (dla każdego sprzętu/ zestawu), c) karty gwarancyjne w języku polskim (w wersji papierowej), w tym gwarancje wystawione przez producenta (oświadczenie gwaranta), a której treść będzie obejmowała co najmniej następujące informacje: nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela, czas trwania ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące Zamawiającemu w razie stwierdzenia wady fizycznej, jednak z pierwszeństwem postanowień umowy. 6. Wykonawca przed przystąpieniem do prac musi przedstawić Zamawiającemu do akceptacji projekty systemów uwzględniające wymagania stawiane w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Projekty obejmować powinny minimum: schematy połączeń, wykaz okablowania, wykaz urządzeń wraz ze wskazaniem ich parametrów. 7. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne posłużenie się powyższymi wskazaniami, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważny”. Zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 8. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załączy do oferty wykaz zaproponowanych rozwiązań równoważnych wraz z ich opisem lub wskazaniem właściwych norm. 9. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 10. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy dokonali wizji pomieszczeń w których wykonane / zmodernizowane mają zostać systemy audiowizualne, multimedialne i sterowania: Adres: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Witosa 26, 45-401 Opole, w celu zapoznania się z miejscem dostawy i montażu asortymentu oraz w celu precyzyjnego wyliczenia potrzebnych elementów montażowych, kabli, końcówek, itp., które nie zostały wyspecyfikowane, ale są niezbędne do uruchomienia całości przedmiotu zamówienia, zgodnie ze sztuką wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiotowa wizja nie jest obowiązkowa i nie będą miały zastosowania przepisy art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy. Proponowany termin odbycia wizji pomieszczeń: w dniach 08.12.2025r. – 10.12.2025r. od godz. 8.00 do 14.00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z Dyrektorem Biura Wydziału Lekarskiego UO p. Agnieszką Kuras w celu umówienia dokładnego terminu i godziny odbycia wizji pomieszczeń, tel. kontaktowy 77/452 75 58 lub 77/452 73 95. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pozostałe wymagania Zamawiającego znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: D/78/2025 - Część nr 3