2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa budynku TR Warszawa na Placu Defilad w Warszawie - ETAP I”
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Budowa budynku TR Warszawa - ETAP I”. 2. Zamówienie Podstawowe. Pierwszy etap/faza budowy (objęta Zamówieniem Podstawowym) obejmie wykonanie konstrukcji betonowych poniżej poziomu gruntu dla poziomów piwnic -1 i -2, instalację kanalizacji deszczowej poniżej poziomu gruntu, hydroizolację fundamentów, izolacje termiczne podziemia i zasypkę. Faza 1 budowy połączy poziom piwnicy -2 ze zrealizowaną już rampą drogi 8KD-L oraz połączy doki z budynkiem MSN. Obejmie ona również gotowy dok załadunkowy MSN wraz z niezbędnymi dla jego funkcjonowania instalacjami, wykończeniami wnętrz i wyposażeniem oraz uzyskaniem części budynku w obszarze dla doków MSN pozwolenia na użytkowanie i rozpoczęcia ich eksploatacji. Faza 1 obejmie niezbędne przygotowania do kontynuowania budowy powyżej poziomu gruntu w przyszłej fazie, takie jak przedłużenia zbrojenia i przebicia płyt parteru dla przeprowadzenia przyszłych instalacji. 3. Zamówienie Opcjonalne. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Zamówienia Opcjonalnego, w zakresie Fazy 2, która obejmie konstrukcję budynku od poziomu gruntu do dachu. Konstrukcja składać się będzie z wylewanych na miejscu betonowych słupów, ścian i stropów, a także stalowych wiązarów dachowych nad główną salą teatralną - hangarem, zgodnie z informacjami zawartymi w projekcie konstrukcyjnym - dokumentacji Stage 5. Uwzględniono w niej również betonowe słupy i nadproża na ścianach obwodowych, a także betonowe ścianki attykowe na poziomie dachu zapewniające konstrukcję dla świetlików hangaru i obudów urządzeń mechanicznych. W tej fazie należy również zapewnić uziemienie elektryczne konstrukcji. 4. Po zakończeniu Faz 1 i 2 ukończona konstrukcja, z wyjątkiem doku załadunkowego MSN dla którego pozyskane zostanie pozwolenie na użytkowanie, zachowa status trwającego placu budowy. Wykonawca, odpowiedzialny za każdą fazę budowy, zapewni odpowiednie zabezpieczenie nieukończonej konstrukcji przed działaniem sił degradujących do czasu przyznania kolejnego etapu budowy (dotyczy to też sytuacji w której Zamawiający nie zleci Wykonawcy realizacji Zamówienia Opcjonalnego). Szczegółowo wskazanym w OPZ i Projekcie Umowy. 5. W zakresie opisanym w OPZ i stanowiącym załącznik do OPZ Programie Funkcjonalno- Użytkowym (PFU), Zamawiający przewiduje też zaprojektowanie i wykonanie przez Wykonawcę części Robót. 6. Przedmiotowa inwestycja została podzielona na fazy realizacji, jednak przedmiot niniejszego zamówienia stanowi jedną całość. Niedokonanie podziału zamówienia na części wynika z faktu, że podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi. Podział zamówienia na części mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia także ze względu na potrzebę skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne „części” zamówienia. Przyszły Wykonawca realizował będzie też roboty budowlane objęte jednym pozwoleniem na budowę. Powierzenie zamówienia różnym Wykonawcom byłoby też obiektywnie utrudnione z uwagi na fizyczne ograniczenia co do miejsca na zorganizowanie terenu budowy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212300 Bauarbeiten für Kunst- und Kulturgebäude, 45212322 Bau von Theatern, 45262210 Fundamentierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa budynku TR Warszawa - ETAP I
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: „Budowa budynku TR Warszawa - ETAP I”. 2. Zamówienie Podstawowe. Pierwszy etap/faza budowy (objęta Zamówieniem Podstawowym) obejmie wykonanie konstrukcji betonowych poniżej poziomu gruntu dla poziomów piwnic -1 i -2, instalację kanalizacji deszczowej poniżej poziomu gruntu, hydroizolację fundamentów, izolacje termiczne podziemia i zasypkę. Faza 1 budowy połączy poziom piwnicy -2 ze zrealizowaną już rampą drogi 8KD-L oraz połączy doki z budynkiem MSN. Obejmie ona również gotowy dok załadunkowy MSN wraz z niezbędnymi dla jego funkcjonowania instalacjami, wykończeniami wnętrz i wyposażeniem oraz uzyskaniem części budynku w obszarze dla doków MSN pozwolenia na użytkowanie i rozpoczęcia ich eksploatacji. Faza 1 obejmie niezbędne przygotowania do kontynuowania budowy powyżej poziomu gruntu w przyszłej fazie, takie jak przedłużenia zbrojenia i przebicia płyt parteru dla przeprowadzenia przyszłych instalacji. 3. Zamówienie Opcjonalne. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Zamówienia Opcjonalnego, w zakresie Fazy 2, która obejmie konstrukcję budynku od poziomu gruntu do dachu. Konstrukcja składać się będzie z wylewanych na miejscu betonowych słupów, ścian i stropów, a także stalowych wiązarów dachowych nad główną salą teatralną - hangarem, zgodnie z informacjami zawartymi w projekcie konstrukcyjnym - dokumentacji Stage 5. Uwzględniono w niej również betonowe słupy i nadproża na ścianach obwodowych, a także betonowe ścianki attykowe na poziomie dachu zapewniające konstrukcję dla świetlików hangaru i obudów urządzeń mechanicznych. W tej fazie należy również zapewnić uziemienie elektryczne konstrukcji. 4. Po zakończeniu Faz 1 i 2 ukończona konstrukcja, z wyjątkiem doku załadunkowego MSN dla którego pozyskane zostanie pozwolenie na użytkowanie, zachowa status trwającego placu budowy. Wykonawca, odpowiedzialny za każdą fazę budowy, zapewni odpowiednie zabezpieczenie nieukończonej konstrukcji przed działaniem sił degradujących do czasu przyznania kolejnego etapu budowy (dotyczy to też sytuacji w której Zamawiający nie zleci Wykonawcy realizacji Zamówienia Opcjonalnego). Szczegółowo wskazanym w OPZ i Projekcie Umowy. 5. W zakresie opisanym w OPZ i stanowiącym załącznik do OPZ Programie Funkcjonalno- Użytkowym (PFU), Zamawiający przewiduje też zaprojektowanie i wykonanie przez Wykonawcę części Robót. 6. Przedmiotowa inwestycja została podzielona na fazy realizacji, jednak przedmiot niniejszego zamówienia stanowi jedną całość. Niedokonanie podziału zamówienia na części wynika z faktu, że podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi. Podział zamówienia na części mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia także ze względu na potrzebę skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne „części” zamówienia. Przyszły Wykonawca realizował będzie też roboty budowlane objęte jednym pozwoleniem na budowę. Powierzenie zamówienia różnym Wykonawcom byłoby też obiektywnie utrudnione z uwagi na fizyczne ograniczenia co do miejsca na zorganizowanie terenu budowy. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunków jego realizacji zawarty został w szczególności w: 1) Projektowanych Postanowieniach Umowy określonych w Załączniku nr 1 do SWZ; 2) w załączniku nr 2 do SWZ – OPZ (pliki jako folder .zip); 3) w załączniku nr 4 do SWZ – Tabeli Cenowej (Zestawienie Cen Ryczałtowych).
Interne Kennung: PZP.TR-1.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w rozumieniu art. 441 ustawy. Zasady i warunki skorzystania z prawa opcji (zlecenia Zamówienia Opcjonalnego), określają Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 1 do SWZ) oraz Opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 2 do SWZ). 3. Zamówienie Opcjonalne. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Zamówienia Opcjonalnego, w zakresie Fazy 2, która obejmie konstrukcję budynku od poziomu gruntu do dachu. Konstrukcja składać się będzie z wylewanych na miejscu betonowych słupów, ścian i stropów, a także stalowych wiązarów dachowych nad główną salą teatralną - hangarem, zgodnie z informacjami zawartymi w projekcie konstrukcyjnym - dokumentacji Stage 5. Uwzględniono w niej również betonowe słupy i nadproża na ścianach obwodowych, a także betonowe ścianki attykowe na poziomie dachu zapewniające konstrukcję dla świetlików hangaru i obudów urządzeń mechanicznych. W tej fazie należy również zapewnić uziemienie elektryczne konstrukcji. 4. Po zakończeniu Faz 1 i 2 ukończona konstrukcja, z wyjątkiem doku załadunkowego MSN dla którego pozyskane zostanie pozwolenie na użytkowanie, zachowa status trwającego placu budowy. Wykonawca, odpowiedzialny za każdą fazę budowy, zapewni odpowiednie zabezpieczenie nieukończonej konstrukcji przed działaniem sił degradujących do czasu przyznania kolejnego etapu budowy (dotyczy to też sytuacji w której Zamawiający nie zleci Wykonawcy realizacji Zamówienia Opcjonalnego). Szczegółowo wskazanym w OPZ i Projekcie Umowy.